szukaj zwrotu:       szukaj w:
wybrano:
dział - Niemowlę (pielęgnacja niemowlaczków, karmienie piersią, rozwój, wychowanie, choroby tfu tfu, itp)
temat - ząbki tak wcześnie?


Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony głównej forum
Napisano: Treść:
joaska
2005-10-13
Email
Obserwując moją 10 tyg córkę, zauważyłam ,że z uporem maniak wpycha wręcz swoje łapki do buzi, myślałam ,że to pleśniawki, obejrzałam buzię i nic na to nie wkazuje.Łapki wędrują do buzi przed i po jedzeni, nie ma różnicy, towarzyszy temu duża ilość śliny.Czy myślicie ,że to oznaki ząbkowania? Nie za wcześnie? A może to normalne i Wasze Maluszki też tak miały? czy jednak przyczyna tkwi gdzie indziej? Poradzce zatroskanej mamie co robić
anika
2005-10-13
20:30:23
Email
Myśle, że nie masz czym sie martwić. To raczej nie ząbki tylko normalna rzecz u takiego malucha. Około 2-3 miesiąca życia u dzieci uaktywnia się produkcja śliny. Ślinią sie na potęgę. Moja córeczka jak była taka mała też pchała rączki do buzi.
renya
2005-10-14
08:55:04
Email
Zgadzam się z Aniką ;)) Moja Perełka też właśnie przechodzi ten okres - chwilami ślini się na potęgę, "gryzie" łapki. Czasami jest to oznaka głodu, ale wtedy zwykle zaraz zaczyna płakać, a kiedy nie jest głodna tylko się nudzi - od razu łapka do buzi ;)) Najgorsze jest to, że podaje jej żelazo w syropie i jak nie dopilnuje, żeby wszystko połknęła to wszystko (tzn. kaftanik, śpioszki, bluzka mamy...) jest w fantastycznym brunatnym kolorze. Pozdrawiam cieplutko PS A na ząbki jeszcze troszeczke poczekamy ;P
agnieszka74
2005-10-14
09:07:34
Email
Kubuś tez zaczął sie slinić mniej wiecej w tym wieku..ale pierwsze ząbki zobaczyłam dopiero ok. 8 miesiąca :)))

amelia
2005-10-14
10:49:22
Email
Moje dziecko zaczeło się ślinić w trzecim miesiącu a pierszy ząbek wyszedł jak miała cztery miesiące. Ślini się do tej pory bardziej intensywnie przy każdym kolejnym zębie. Pozdrawiam ;)
joaska
2005-10-15
20:16:44
Email
teraz mogę spać spokojnie wiedząc, że nie jestem jedyną mamą śliniącego się malucha, dzięki dziewczyny :))))
Goga66
2005-11-04
10:19:24
Email
moja Zuzia zaczęła pchać intensywnie do buzi piąstki także w 10 tygodniu. Teraz ma już 4,5 miesiąca i nadal nie ząbkuje. Wydaje mi się jednak, że cały czas jest to związane ze swędzeniem dziąseł. Trze po nich czym popadnie. Najbardziej lubi mój zgięty palec. I niekoniecznie go ssie - czasem poprostu przesuwa po dziąsłach. Jednak czym więcej po nich szoruje, tym bardzie robi się niespokojna. Stąd moje przypuszczenie, że ją tam swędzi. Ślini się przy tym niemiłosiernie

Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony gwnej forum