szukaj zwrotu:       szukaj w:
wybrano:
dział - Niemowlę (pielęgnacja niemowlaczków, karmienie piersią, rozwój, wychowanie, choroby tfu tfu, itp)
temat - karmienie piersia


Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony głównej forum
Napisano: Treść:
Dominika
2005-10-08
Email
mam pytanie do wszystkich mam karmiacych piersia: czy mozna miesieczne dziecko przekarmic piersia?? problem polega na tym ,ze moj synek zasypia lub uspokaja sie tylko przy cycu i mam wrazenie ze jakby mogl spedzal by tam 24 godziny na dobe, pokarmu mam bardzo duzo, bo jak karmie jedna piersia z drugiej potrafi mi cieknac mleko i wiem ze maluch jest najedzony bo moczy ponad 6 pieluszek dziennie nie mowiac juz o ilosci zrobionych kupek... martwie sie ze moze zjadac za duzo pokarmu bo czasami mam wrazenie ze boli go brzuszek, probowalam dac smoczka ale natychmiast wypluwa... czy mozna przekaric dziecko mlekiem z piersi ?? prosze pomozcie
Dagmara
2005-10-10
12:28:00
Email
u mnie jest tak samo. Mój Mateusz praktycznie zasypia tylko przy piersi. Mnie też wydaję sie że pobolewa go czasem brzuszek.Pręży się i marudzi dość długo nim wreście zrobi kupę. Daję mu wtedy Plantex i przechodzi.
Dominika
2005-10-10
20:18:38
Email
gdzie mozna kupic Plantex ? i czy mozna go podac miesiecznemu dziecku ? pytam, bo nie mieszkam w Polsce ale moze moja mama moglaby mi przslac jesli jest faktycznie skuteczny...
Doti
2005-10-10
21:39:13
Email
Dominika, Plantex można kupić w aptece. Pozdrawiamy- Dorota z Gretą!!

Doti
2005-10-10
21:40:46
Email
Zapomniałam - można podawać miesięcznemu dziecku.
emka
2005-10-10
22:32:41
Email
Hej Kochane Nie martwcie sie. Maluszka nie można przekarmić :) Na pewno mu nie szkodzi że ciągle siedzi przy cycu. MOże to być jedynie nie wygodne ale dla WAS :) Moja Ania też tak uwielbiła, ok 3 miesiąca załapała smoczek i od tej pory miałam już trochę spokoju ;)
Eryka
2005-10-11
11:49:08
Email
Dziewczyny! Mam pytanie. Od 8 dni jestem szczęśliwą mamą. Poród zakończył się cesarskim cięciem, ale już od pierwszej doby przystawiałam maleństwo do piersi. Powolutku przybywało mi mleczka, aż jeszcze w 5-6 dobie było tyle, że jak mały zapłakał to samo puszczało sie z piersi. No właśnie a teraz jest 9 doba i mleka tak jakby ubył. Nic nie zmieniłam w przystawianiu, kiedy tylko zapłacze podaję mu pierś. Więc czemu jest mniej? A może to tak ma być? Zaczynam się martwić. Jeszcze inną wątpliwość budzi otoczka jednej z piersi. Jest poprostu monstrualnych rozmiarów. Dzidziuś nie jest w stanie chwycić nawet jej połowy. Brodawka bardzo się w tej otoczce zmniejszyła co dodatkowo utrudnia karmienie. Zakładam na tę pierś kapturek, aby ułatwić dzidzi ssanie. Zauważyłam że na krańcach otoczki robią sie niebolesne zgrubienia? Czy któraś z Was się z tym spotkała?
kyja
2005-10-11
21:22:20
Email
Plantex można dawać, zdaje się, 2-tygodniowemu maluszkowi.Eryka, nie słyszałam o czymś takim-boli Cię ta pierś?jest zaczerwieniona?Jeśli tak, i do tego czujesz się tak, jakby łapała Cię grypa, to może być spowodowane zastojem pokarmu i wtedy dobrze jest przystawiać bardzo często do niej maluszka.Może skontaktuj się ze swoją położną-pewnie masz wyznaczoną z przychodni lub ze swoim ginekologiem.
młoda
2005-10-12
13:27:00
Email
eryka jeśli otoczka jest tak duża to dzidzi nie musi całej chwytac a z kapturkiem to uważaj bo potem dziecko nie będzie umiało dobrze ssać i będzie jeszcze większy problem.A czy nie jest tak że jak napecznieje pierś to te guzki znikają?? To czasami sie zdarza.
emka
2005-10-13
22:07:09
Email
Eryko i tym że mleczka jest mniej też sie nie martw. twoje piersi po prostu zaczynaja się dostosowywać do potrzeb Twojego maluszka, a nie produkować "jak głupie" :) Mleczka jest tyle ile wypija maluszek, żeby nie było nadprodukcji. To dla naszego dobra, żebyśmy sie tym mlekiem nie zalewały :)

Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony gwnej forum