szukaj zwrotu:       szukaj w:
wybrano:
dział - Niemowlę (pielęgnacja niemowlaczków, karmienie piersią, rozwój, wychowanie, choroby tfu tfu, itp)
temat - trzymanie pionowo


Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony głównej forum
Napisano: Treść:
agnieszka74
2005-01-25
Email
HEJ KOBIAŁKI ! CZY MOGE TRZYMAC KUBUSIA (PRAWIE 3 MIESIACE) PIONOWO (TAK JAK DO ODBICIA) PRZEZ DŁUZSZY CZAS ?? BO MÓWIĄ ZE TO NIEZDROWO DLA DZIECKA NA KREGOSŁUP.


Aska
2005-01-25
09:29:16
Email
Mnie po pierwszym badaniu usg bioderek (Ola miała wtedy 1 m-c) lekarz radził trzymać Małą pionowo, z rozkroczonymi nóżkami. Oczywiście pilnować główki i krękosłupka aby był pionowo. Tak kazał robić każdej mamusi, która była wtedy na badaniu. Jest też program "Klub młodej mamy" na TVN Style, gdzie oglądałam dokładnie takie same rady lekarza, który pkazywał jak należy trzymać małe, naprawdę małe dziecko. I było to właśnie trzymanie pionowe jak do odbicia. Moje osobiste zdanie jest jednak,że wszystko z umiarem.
Kamila
2005-01-25
09:56:41
Email
Kinia praktycznie cały czas jest w pionie... zaczęło się od kolek i tak juz zostało. Gdy jeszcze nie dźwigała główki po prostu opierała ja na ramieniu, teraz to rozgląda się na wszystkie strony. Ale tak jak pisze Asia, wszystko z umiarem... z resztą maluch sam Ci pokaże czy mu to pasuje czy nie :)
punta
2005-01-25
21:13:31
Email
Ja też trzymałam Kacperka od (chyba- to było tak dawno) 2 miesiąca pionowo i cały czas rozwijał się prawidłowo. Lekarka też tego nie zabraniała. A on cieszył się, że może wszystko widzieć z innej perspektywy.
Mała
2005-01-26
12:05:25
Email
ja trzymałam Natalkę pionowo dość szybko, przed 3 miesiacem, na pewno.Nic jej nie jest.Lekarka nawet mi to poradziła.Jest zadowolona w takiej pozycji i mi tez wygodniej:)
Jagoda
2005-01-26
15:17:20
Email
Od samego początku Zuźka bardzo się darła trzymana na ręku w pozycji półleżącej albo leżacej (chyba dokuczało jej zarzucanie z żołądka), tak, że niemożliwe było inne jej trzymanie, jak tylko pionowo, "na koalę". Teraz już jest lepiej. Podobnie było z moim bratankiem, który ma już 2 latka i rozwija się prawidłowo.
Eryka
2006-02-01
14:55:32
Email
Oj Kochane "Stare Forumowiczki" weszłam na starsze stronki foru i znalazłam informacje, które są mi aktualnnie potrzebne. Jak ten czas leci... Wasze dzieciaczki miały dopiero po kilka tygodni, a ja właśnie rozpoczęłam moją brzuchatkową podróż:) Szkoda tylko, że Jagódka tak rzedko już tu zagląda (I nie tylko zresztą ona:((

Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony gwnej forum