szukaj zwrotu:       szukaj w:
wybrano:
dział - Niemowlę (pielęgnacja niemowlaczków, karmienie piersią, rozwój, wychowanie, choroby tfu tfu, itp)
temat - maleńkie przeciwstawianie sie!!!


Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony głównej forum
Napisano: Treść:
gabi
2005-10-05
Email
Witam wszystkich.Pomóżcie bo nie wiem co robić,mój mały ma dwa miesiące i od dwóh dni odmawia kategorycznie karmienia piersią,pręży się,wysuwa jezyk i krzyczy wszustko po to żeby tylko nie przystawić go do piersi.Zaznaczam że poarmu mam dużo i bez problemu leci nawet po lekkim naciśnięciu na sutek.Nie wiem co robić chciałabym dalej karmić ale nie mam siły patrzec jak mój mały płacze i wykręca główką,ja też zaczynam sie denerwować,kłade ga na chwile żeby nam obu przeszło i po chwili próbujemy znowu.Czasem załapie i pociągnie troche a potem znowu to samo,a mleko leci i zalewa jego i mnie.Tak mi przykro że aż mi się płakać chce dlaczego jedne dzieci pija bez problemu a inne nie potrafią.Prosze odpiszcie i poradzcie coś.
MoNiSiA
2005-10-05
15:24:58
Email
Gabi, moja Julka miała dokładnie to samo tyle, że z...butelką :( Ciężko było jej załapać "cycusia" silikonowego, ale któregoś dnia dosłownie "ręką odjął" i koniec histerii-zwyczajnie ciągnęła i widziałam, że szczęśliwa jest. Ale Twój przypadek jest inny. A butelkę ciągnie?
samalandra
2005-10-05
16:24:39
Email
Moja Martynka zrobiła dokładnie to samo ale piła jedynie na śnie. Przez to prawie straciłam mleko bo myślałam że jej się nie chce męczyć ciągnięciem z cyca i że jej mamine mleko nie wystarcza. Nawet myślałam że to kolka. Głupia dałam jej modyfikowane i oczywiście jednostajny wypływ ze smoczka jej odpowiadał. Od tamtej pory karmiłam piersią tylko w nocy kiedy spała i nie była do końca świadoma tego że pije z cyca. Trwało to jakieś 2 miesiące.Miałam coraz mniej mleczka. Pisałam do doradzców laktacyjnych i okazało się że to wszystko przez to że się przy cycusiu zadławiła jak przyszedł pierwszy przypływ mleczka bo faktycznie wtedy jeszcze leciało mi jak z konewki. Zaczełam sama laktatorem pobudzać na nowo wytwarzanie mleka to było wyczerpujące. Powiedziałam NIE!! smoczkom i butelkom dostawała z łyżeczki a kiedy mogłam przystawiałam do piersi. Zaczęło jej brakować ssania i nastąpił nawet dokładnie nie wiem kiedy cud bo zapomniała o butelce a pokochała na nowo cycusia. Z kolei teraz mam następy problem : bez cycusia nie może zasnąć a smoczka nie chce.Nie wiem może taki jest powód jej złości przy cycu.Nie wiem co mam ci doradzić bo ja trochę późno zaczęłam działać. Za ten czas Martynka zapomniała że cycuś zrobił jej krzywde.Pozdrowionka
Aśka
2005-10-05
17:23:53
Email
Przechodzilyśmy z Olą to samo na początku. Bylam przerazona gdy się pręzyla, robila czerwona i plakala. Dawalam jej na chwilkę spokój ale po kilku minutach znowu przystawialam do piersi, historia powtarzala się kilkakrotnie az niewiadomo kiedy samo jej przeszlo. Chyba ją przetrzymalam. Powodzenia.
Anula
2005-10-05
21:58:23
Email
Miałam z Nikolą podobnie. Czytałam nawet gdzieś że u 2-3 miesięcznych dzieci to się zdarza. Może ma kolkę (piszesz że się pręży). Ja też doszłam do wniosku że to kolka jej przeszkadzała, bo najpierw piła i nagdle przestawała. Ale zastanawiałam się też wtedy czy to nie pleśniawki lub gardełko (wtedy trudno jest przecież przełykać).
gabi
2005-10-06
06:55:21
Email
Dzieki za porade dziewczyny.Rzeczywiście ja też w chwili desperacji sięgnęłam po butelke i o dziwo mały pije ze smoczka super.Ale nadal walcze i przystawiam go do cycusia,dzisiaj w nocy złapał i ciągnął dosyć fajnie ale jak już cycuś był coraz mniejszy i trzebabyło większego wysiłku do ssania znowu zaczął się denerwować i płakać,nad ranem to samo,musiałam zrobić mu butelke bo nie dojadł.Ale dzieki za wsparcie,spróbuje dawać mu z łyżeczki w chwilach załamania żeby nie przyzwyczajał sie do smoka a sama nadal go przystawiać do cycusia,może mi sie uda.
gabi
2005-10-06
13:18:05
Email
Hej,to znowu ja.Przed chwilą odciągnęłam swój pokarm i chciałam go podać mojemu dzidziusiowi,wyobrażcie sobie że pił go z ociąganiem,czy może być tak że on mu nie smakuje?Może mleko modyfikowane ma lepszy smak dla niego?

Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony gwnej forum