szukaj zwrotu:       szukaj w:
wybrano:
dział - Niemowlę (pielęgnacja niemowlaczków, karmienie piersią, rozwój, wychowanie, choroby tfu tfu, itp)
temat - WITAMINA D3


Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony głównej forum
Napisano: Treść:
Alka
2005-09-27
Email
Kurcze dziewczyna poradzcie mi bo ja juz sama nie wiem.Parę dni temu odwiedziła mnie połozna srodowiskowa i kazała podawać witaminę d3 jak mały ukończy 15 dni.Teraz Kacperek jest w 19 dniu.Kupiłam te kropelki i tak odruchowo zapytałam farmaceute jak mam mu je podawać,on spojzał na receptę i zdziwił sie widząc ze zalecono podawanie tak malemu dziecku 2 kropelki dziennie.On polecil mi bym dawala jedną.Martwię się ,bo przeczytałam w ulotce,ze przedawkowanie grozi jakąś brzydka choroba ,ktorej nazwy nie pamietam,ale w kazdym razie ta choroba moze spowodowac smierc.Powiedzcie mi od kiedy Wy podawałyscie dzieciaczkom D3 i w jakich ilosciach.A tak poza tym to w jaki sposob mam mu to podawac.Moze odciagnełabym troche pokrmu do butelki i tak wpuscila ta kropelke i mu dala do wypicia bo nie wiem jak zrobic by bylo dobrze.Prosze odpiszcie mi.
olenka77
2005-09-27
09:33:23
Email
Witam.Ilość kropelek zależy od wielkości ciemiączka.Ja mojej malukiej podaję tylko jedną po karmieniu i prosto do buzi(a koleżanka po 2 musiała).Smakuje jej!Ale możesz trochę mleka odciągnąć na łyżeczke oczywiście plastikową i do tego wkropić witaminkę.Do buzi czasem jest źle trafić bo mała obraca główkę ciekawa świata a te kropelki źle też wypływaja i raz też mi 2 wpadły do jej buzi.Pozdrawiam.
Michalina
2005-09-27
13:25:24
Email
Wit D3 podaje się od 21 dnia życia dziecka. Ja musiałam podawać po 2 krople, teraz po 1 dziennie. Nie podawaj witaminy zmieszanej z mlekiem w butelce bo jak maluch nie wypije całej porcji mleka to nie bedziesz wiedziała ile witaminy dostał. Najlepiej na poczatek wlewaj kropelki na łyżeczke i zmieszaj z kilkoma kroplami mleka - cięzko trafić do buzi prosto z butelki gdy Maluch jest ruchliwy a kropelki faktycznie kiepsko lecą. Pozdrawiam
Wiki
2005-09-27
17:57:09
Email
Witam! Moja mala dostala witaminke w 21 dniu! Ale polzona i pedriatra zalecila mi 3 kropelki codziennie rano!! Pozdrawiam
samalandra
2005-09-27
18:11:20
Email
Ja dawałam najpierw jedną kropelkę prosto do ust a później cyca, a od 3 miesiąca podaję 2 kropelki w taki sam sposób. Teraz Martynka ma pół roczku i nadal dostaje 2 kropelki tak mi zleciła pediatryca.
ADA
2005-09-27
21:52:43
Email
Ja mojej Oliwce również podaję jedną kropelkę,a potem cyca.Podaję prosto do buzi,ale jest bardzo ruchliwa i chyba spróbuję łyżeczką z odrobiną mleka.Pozdrawiam:-)
Muminka
2005-09-27
21:57:50
Email
mozna podawac ale wszystko jest ua\zależnione od ciemiaczka czuy jest duże bo jesli zbyt male to nie podaje sie aby szybko nie zaroslo .Mi lekarka z I dzieckiem zalecila podawac jak nie ma słońca a jesli dziecko przebywa na dworze to najlepjej nie podawac bo slo ńce jest naturalna witamina D 3
emka
2005-09-27
22:32:52
Email
my w zimę podawaliśy 2 kropelki, teraz po jednej, Ania urodziła sie w listopadzie,ale od kiedy je podawalisy to zupełnie nie pamiętam, ale wydaje mi się , że tak ok 3-4 tygodnia

Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony gwnej forum