szukaj zwrotu:       szukaj w:
wybrano:
dział - Niemowlę (pielęgnacja niemowlaczków, karmienie piersią, rozwój, wychowanie, choroby tfu tfu, itp)
temat - NISKA WAGA


Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony głównej forum
Napisano: Treść:
ADA
2005-09-26
Email
To znowu ja.Dzisiaj mam jakiś problemowy dzień.Byłam z małą dzisiaj u pediatrzycy i jak ja zważyła to się okazało,że ma za niską wagę.Jak się urodziła miała 3440.Po wyjściu ze szpitala 3260,a dzisiaj (Oliwka ma 3 tygodnie)3420,czyli mniej jak się urodziła.Pediatrzyca stwierdziła,że pewnie mam za mało pokarmu.Może i było mało,ale ostatnio jest lepiej,a mała jest bardzo żywiolowa.Kazała częściej przystawiać małą do cyca i w środę na kontrol.Co to da dwa dni,przeciez od razu nie przytyje.Powiedziała,że pewnie trzeba będzie małą dokarmiać.Czytałam,ze nie wszystkie dzieci tak od razu tyją,a mała ma bardzo drobna budowę-chyba za tatą.Zmartwiłam się trochę.Jakie są metody na pobudzenie laktacji,oczywiście oprócz herbatki hipp,która wypijam co dzień?
edmars
2005-09-27
08:43:12
Email
Witam, rzeczywiście dzidzia na kloca nie wygląda, ale wydaje mi się, że skoro najada się podczas kolejnych karmień i nie dopomina się cyca zaraz po, to chyba z laktacją jest wszystko ok. Jedyne co przychodzi mi na myśl to pytanie czy masz kaloryczne mleko? Ja, (teraz zdaję sobie sprawę że robiłam żle) w 3 czy 4 m-cu karmienia synka wpadłam na pomysł by zacząć ćwiczyć, jesć mniej i tylko do 18 alby dopomóc sylwetce dojsc do siebie. W czasie miesiąca dziecko przytyło dużo mniej niż powinno, wtedy dałam spokój i już przyrastał jak należy. około 5 m-ca możesz spróbować dokarmić dziecko np na noc kleikiem ryżowym- wypróbowałam długo trzyma- jest kaloryczniejsze. życzę wszystkiego dobrego. edyta
olenka77
2005-09-27
09:42:07
Email
Witam.Jedyne co mogę doradzić to pij dużo,ale nie za dużo.Podzczas każdego karmienia,albo przed,wypij sobie szklankę wody,herbaki dla karmiących z hippa,albo herbatę z mlekiem(pobudza laktację bardzo!).Musisz tak wypić 8 szklanek płynów dziennie,ale nie wolno przesadzać i poić się na przymus,bo wtedy więcej idziesz siku,a mleka nie będzie więcej,a nawet może się jego ilość zmniejszyć.I musisz się dobrze odżywiać, raz żeby mieć siły, a dwa żeby dziecko otrzymało jak najwięcej potrzebnych składników.Dzidzia potrafi przytyć w ciągu dnia 20g,więc jak lekarka zobaczy przez te 3 dni nawet niewielki przyrost wagi to będzie dobrze.Pozdrawiam.
Julia
2005-09-27
15:56:08
Email
Ada nic się nie martw i poczekaj jeszcze. Ja z bartkiem miałam tak samo, bo doszedł do wagi urodzeniowej dopiero ok 3 tyg życia (ur 3570, spadek do 3270). Na początku miałam bardzo duże problemy z karmieniem, bo mały nie chciał dobrze chwycić piersi i się mu wyślizgiwała. Jeździliśmy z nim na kontrole co tydzień, martwiliśmy sie bardzo, ale w końcu się udało. Rób tak jak dziewczyny piszą: odżywiaj sie zdrowo, pij dużo, herbatki na pobudzenie laktacji są super, podobno mlekopędnie działa też siemię lniane i piwo Karmi, tylko z umiarem. I najważniejsze: jesli chcesz karmić piersią, nie daj się od razu namówić na butelkę, bo dziecko może potem już nie chcieć piersi.
aga
2005-09-27
19:58:24
Email
a możecie napisać,jakie to herbatki na tą laktację?bo ja znam tylko hippa i nic więcej..:)
Anna
2005-09-27
21:18:26
Email
Ja piłam HERBAPOL Fito-mix zioła mlekopędne
ADA
2005-09-28
12:21:16
Email
Dziewczyny jest poprawa.Wponiedziałek mała miała 3420,a dzisiaj dwa dni później 3550.Mam nadzieję,że będzie już tylko lepiej.Całuchy:-)

Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony gwnej forum