szukaj zwrotu:       szukaj w:
wybrano:
dział - Niemowlę (pielęgnacja niemowlaczków, karmienie piersią, rozwój, wychowanie, choroby tfu tfu, itp)
temat - Leki na przeziębienie-do Jagody


Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony głównej forum
Napisano: Treść:
MoNiSiA
2005-09-25
Email
W czasie ciąży byłam bliska grypy i kupiłam lek homeopatyczny o nazwie : oscillococcinum (zawiera 3 dawki), jednak go nie użyłam, bo zdołałam podleczyć się naturalnymi środkami tj.miód i herbatka. Ale niestety ostatnio się pożądnie rozchorowałam (kaszel, gorączka, katar i silny ból głowy) i moje pytanie Jagodo brzmi, czy podczas karmienia mogę go użyć? Narazie wzięłam tylko Apap. Zaznaczę że dopiero jutro pójdę do lekarza, jeśli nic się nie poprawi a strasznie się męczę i boję się o Julię, czy karmiąc ją - nie zarazi się ode mnie? Dziękuję za odpowiedz. Pozdrawiam.
MoNiSiA
2005-09-25
15:11:00
Email
A może inna mamusia mogłaby napisać coś na ten temat? Będę wdzięczna
kyja
2005-09-25
16:57:27
Email
Monisia, spokojnie możesz brać apap lub inny preprat,który ma paracetamol lub ibuprofen, wapno też możesz brać, wit C też, Leki homeopatyczne, o których piszesz, też zdaje się możesz-zawsze możesz upewnić się u farmaceuty, ja jak boli mnie gargło zawsze birę tabletki do ssania-homeogene, są bezpieczne przy laktacjI.pOZDRAWIAM I ŻYCZĘ SZYBKIEGO POWROTU DO ZDROWIA;-)))
MoNiSiA
2005-09-25
17:49:33
Email
O Kyja dziękuję bardzo za odp :* Już nie mogę - ciągle psikam i smarkam, nos mam cały czerwony. A te tabletki do ssania kupię, powinny być w innych lekach na wszelki wypadek. Już spisuję nazwę :)
Agata
2005-09-26
22:37:38
Email
Ja też w ciąży i w czasie karmienia brałam Homeogene - polecam.
Anula
2005-09-26
23:18:43
Email
Ja dołączam się do pytania Monisi. Najpierw Rafał miał anginę (pediarzyca przepisała antybiotyk chociaz wydaje mi sie że na wyrost) a teraz mnie bolało gardło i mam okropny katar i cały nos zatkany. Też boję się aby nie zarazić Nikolę. Poradzcie co mogę brać (karmiąc) i co profilaktycznie podawać półrocznej Nikolce a co ewentualnie gdyby nie daj Boże też załapała katarek? Pozdrawiam wszyskie smarkate mamy! I te zdrowe też.
emka
2005-09-27
23:21:34
Email
Anulko siebie jakoś wzmacniaj, najlepiej domowymi sposobami (sok z malin, syrop cebulowy, czosnek, miód, wygrzej się w łóżeczku). Małej najlepiej dawaj cycusia i to powinno wystarczyć. Przeczytaj co napisałam Kalinie, post "gorączka".
Duuużo zdrówka :)
Jagoda
2005-09-28
08:57:06
Email
Homeopatia nie powinna zaszkodzić w czasie karmirnia piersią. Poza tym - zostają domowe sposoby - wszelkie mikstury na mleku, miodzie, czosnku, cebuli itd. Na gorączkę może być paracetamol (Apap, Eferalgan itd), ale bez domieszek antykatarowych (Gripex i tym podobne odpadają, bo zawierają pseudoefedrynę, a ta wpływa na mózg). Na gorączkę dobry także jest ibuprofen (Ibuprom, Nurofen itp). Dziecku lepiej nie podawać nic bez konsultacji z lekarzem, jeśli temperatura wzrośnie powyżej 38-38,5 można podać ibuprofen lub paracetamol w syropie.
Mamusie, zaszczepcie się koniecznie na grypę, w okresie karmienia nie ma przeciwwskazań!
Przepraszam, że nie odpisuję od razu - niestety mój czas wolny skurczył się niezwykle - Zuzia zaczęła najpierw chodzić, potem zaczęła raczkować, muszę mieć oczy wokół głowy, a od poniedziałku wracam do pracy, jeszcze nie wiem, na jakich zasadach i czy przypadkiem nie będę tej pracy zmieniać. Same rozumiecie.
MoNiSiA
2005-09-28
12:04:10
Email
Jagodo, nic nie szkodzi, że nie odpisałaś od razu. Wzięłam dwie tabletki apapu i kurowałam się herbatką z miodem. Pomogło :) W najnowszym numerze "Mamo, to ja" jest dokładnie opisane o przeziębieniach podczas laktacji :) Pozdrawiam i dziękuję :*
magi
2006-12-13
16:54:01
Email
Witam nie wiecie czy mozna brac panadol podczas karmienia
Goga66
2006-12-13
19:47:32
Email
Magi - można brać panadol i wszystko, co jest paracetamolem. Natomiast nie powinno się brać polopiryny, aspiryny itp. Także wiekszość leków hoemopatycznych jest dozwolone. Na stany przedgrypowie i podobne do grypy oraz grypę niezłe jest oscillococinum, o którym tu Monisia pisała. Także krople do nosa homeopatyczne Euphorbium compositum są świetne

Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony gwnej forum