szukaj zwrotu:       szukaj w:
wybrano:
dział - Niemowlę (pielęgnacja niemowlaczków, karmienie piersią, rozwój, wychowanie, choroby tfu tfu, itp)
temat - profilakatyka kolki jelitowej i wzdęć


Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony głównej forum
Napisano: Treść:
jenka
2005-09-22
Email
09.09.2005 urodziłąm mojego śliczniutkiego Kacperka.Cała moja rodzinka mówi,że to prawiwy anoił z nieba...juz na samą myśl o nim łzy zbiraja mi sie w końcikach oczu...nie wiem czym sobie zasłuzyłam na tak cudowne dziecko.Nawet w ciazy nie miałam zadnych dolegliwości,ani na poczatku ani na końcu,miała minimalny brzuszek(od razu po porodzie weszłam w swoje stare spodnie w rozmiarze 38).Poród trwał tylko 2 godziny,a skurcze?...tego nie mozna było nazwac skurczami tylko lekkimi impulsami,a wszyscy mi mówili,ze ze zwgledu na moje bolesne miesiaczki będę miał straszny poród...a okazało sie zupełnie inaczej.Mój synek pomomo,ze miał w moim brzuszku tak malutko miejsca urodził sie zdrowy,ważył 3.200 i mierzył...57 cm!SZOK!!!Nie wiem gdzie on sie tak pomiescił;)Będąc jeszcze w brzuszku ruszał sie jak perszing...non-stop...dzień noc...na okragło!!!Zaczęłam sie nawet obawiac ze bede miła lekkie piekiełko jak sie urodzi i zachowa swój niezwykły temperament...a tu spokój,cisza,pełen relaks...Kacperkowi wystarczy ze mamusia go nakarmi,(nawet jak jest glodny to nie płacze,wpycha sobie całe piąstki do buźki i w ten sposób informuje mnie czego mu potrzeba)pzewinie i położy spać.On uwielbia spać i jeść.A ja uwielbiam go karmić.Tak powolutku delikatnie pije...tylko ze nie chce odbić,połozna która ostatnio przyszła nas odwiedzić stwierdziła,ze widocznie pije tak dobrze,ze nie nałyka sie powietrza i odbicie jest mu niepotrzebne.Czasami tylko bardzo sie pręzy i przeciaga,steka przy tym,mam wrazenie ze cos go boli,ale nie płacze.Sądzę,ze wiem co jest tego przyczyną...wzdęcia...bo jezeli w trakcie karmieia zrobi kupke lub odda gazy to nie ma tych dolegliwości.Prosze kochane mamusie napszcie mi co moge zrobić,zeby uwolnić moje diecko od tych wzdęć.Moze są jakieś srodki,które mozna profilaktycznie brać na wzdęcia lub kolkę u takiego maleństwa.Może powinnam pic herbatkę z kopru włoskieg i anuzy lub kminku,proszę odpiszcie mi.
emka
2005-09-22
15:45:46
Email
Hej Jenka Duuużó juz tu było n ten temat, wiec poszukaj.
kolki
espumisan
debridat
Herbatkę możesz pić, na pewno nie zaszkodzi a może i pomoże, różne są teorie na ten temat, poza tym możesz masować brzuszek, robić ciepłe okłady i próbowac jednak by Twoejmu maleństwu sie odbiło. Jeśłi dość długo goikarmisz dłużej niż 15-20 min to może tak być że już nie chce to powietrze "wyjść". Czasem można podnieść maleństwo do odbicia i potem dać mu jeszcze piersi (żeby się poprzytulało i pociumkało jeszcze :). Mojej Ani nie odbijało się gdy ją podnosiłam do góry, dopiero gdy zastosowaliśmy inną metodę - udało się. Mianowicie sadzałam ją na swoim kolanie i delikatnie poklepywałam po pleckach, gdy jescze nie trzymała sama główki to pleckami do mnie - chodziło o to by była wyprostowana, na rękach jakoś to nam nie wychodziło.

Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony gwnej forum