szukaj zwrotu:       szukaj w:
wybrano:
dział - Niemowlę (pielęgnacja niemowlaczków, karmienie piersią, rozwój, wychowanie, choroby tfu tfu, itp)
temat - odchodzacy pępuszek brzydko pachnie


Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony głównej forum
Napisano: Treść:
jenka
2005-09-20
Email
mojej kruszynce pomalutku chce odpasc pępuszek i jest to dla nas powod do radosci,ale zauwazyłam ze uchodzi z niego dość przykra woń,czy powinnam się zgłosic z tym do lekarza,czy odczekac az sam odpadnie...troche sie martwię.
joaska
2005-09-20
18:38:54
Email
Mojej córce dosyć długo nie odpadał pępuszek, co spędzało mi sen z powiek.Trzeba pamiętać o kilkakrotnym dezynfekowaniu , a zwłaszcza po kąpieli na wypadek gdyby dostała się tam woda.Co prawda u mojej córci była wydzielina wokół pępuszka ale bezwonna, położna twierdziła ,że jest ok do czasu gdy nie robi się zaczerwieniony i lekko opuchnięty piersćien wokoł pępka.Pamiętam,ze kazała nam lekko podważać strupek i delikatnie przemywać patyczkiem zmoczonym w spirytusie, pomogło i pępuszek odpadł. nie martw się ale też nie zaszkodzi zapytać pediatrę bo lepiej dmuchać na zimne. pozdrawiam
Jagoda
2005-09-20
22:22:57
Email
Absolutnie koniecznie pokaz to lekarzowi!!!
Anula
2005-09-21
20:50:14
Email
Absolutnie zgadzam się z Jagodą (tym bardziej że jest lekarzem). Brzydka woń może świadczyć o tym że się żle goi (moja pediarzyca wąchała córeczce pepuszek gdy jej odpadł).
ADA
2005-09-24
13:11:30
Email
Miałam ten sam problem z moja Oliwka.Oliwka ma 3 tygodnie.Poczułam niemiły zapach uchodzący z pępka i wezwałam lekarza.Przemywanie spirytusem nie pomagało.Lekarz przepisał spirytusowy roztwór fioletu gencjanowego. Dosłownie kilka dni i pępka nie ma. To ten sam fiolet, którym smarują w szpitalu. Powodzenia

Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony gwnej forum