szukaj zwrotu:       szukaj w:
wybrano:
dział - Niemowlę (pielęgnacja niemowlaczków, karmienie piersią, rozwój, wychowanie, choroby tfu tfu, itp)
temat - zchodząca skórka


Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony głównej forum
Napisano: Treść:
Karola
2005-09-20
Email
Moj mały Kacperek ma juz 11 dni;) Zaobserwowałam na jego raczkach i stópkach zchodząca skórkę..wyklada to jak sucha,lekko płtkowa skóra krokodyla;))))ale w mniejszym i ładniejszym wydaniu...czy powinnam sie tym niepokoic???
Doti
2005-09-20
15:06:12
Email
Karola mnie położna poradziła smarować bepanthenem- stopki maścią a rączki kremem, pomogło. Pozdrawiam!!!!!!
Kate
2005-09-20
15:44:24
Email
Mojemu Jasieczkowi bardzo pomógł krem Oilatum Soft, też schodziła mu skórka przez pierwsze tygodnie. Dodatkowo do końca 2 msc kąpałam go w Oilatum płynie do kąpieli. Polecam bo to bardzo skuteczne na suchą skórkę.
paren1
2005-09-20
20:23:09
Email
Cześć Mamuski! mojej Martynce też schodziła skórka chyba przez około tygdzien pani doktor powiedziała, że to normalne.Mała ma teraz 2,5 miesiąca i jej skóra jest w porządku. Dodam tylko, że ja też kopię ją w Oilatum a to tylko dlatego że robiły jej się otarcia w rowkach skóry przy szyi i po zastosowaniu Oilatum już bez używania oliwki po kąpieli wszystko się wspaniale zagoiło i Mała od tej pory nie ma żadnych problemów ze skórą. pozdrawiamy
paren1
2005-09-20
20:23:21
Email
Cześć Mamuski! mojej Martynce też schodziła skórka chyba przez około tygdzien pani doktor powiedziała, że to normalne.Mała ma teraz 2,5 miesiąca i jej skóra jest w porządku. Dodam tylko, że ja też kopię ją w Oilatum a to tylko dlatego że robiły jej się otarcia w rowkach skóry przy szyi i po zastosowaniu Oilatum już bez używania oliwki po kąpieli wszystko się wspaniale zagoiło i Mała od tej pory nie ma żadnych problemów ze skórą. pozdrawiamy
Anula
2005-09-21
20:52:47
Email
Moja Nikolka też miała łuszczącą skórę na całym ciele. Położne kazały mi smarować jak najczęściej oliwką-ja stosowałam Bambino. Po jakimś miesiącu zniknęło. Podobno częściej tak mają przenoszone dzieci, ale moja urodziła się 4 dni przed terminem-więc nie wszystkich to dotyczy.
Julia
2005-09-23
19:55:28
Email
Bartkowi też schodziła skóra kilka dni po pordzie, albo moze nawet dłużej, już nie pamietam. Położna powiedziała, że to normalne, że ta skórka to pozostałość po przebywaniu w brzuszku mamy. Bartek urodzil się 10 dni przed terminem, więc też nie był przenoszony.
kyja
2005-09-24
09:58:57
Email
mojemu małemu tez schodziła skórka-przy stopach i przy nadgarstkach-po paru tygodniach znknęło-stosowałam oliwkę i płyn Oilatum
ADA
2005-09-24
11:47:31
Email
Moja Oliwka ma 3 tygodnie.Schodzaca skórka to normalne.Ja kapię mała w płynie Oilatum i smaruję ją całą oliwką Nivea baby i skórki już dawno nie ma.Pozdrawiam:-)
MoNiSiA
2005-09-24
21:28:30
Email
Mojej Julii też schodzila skora. Smarowalam ją i oliwką i jakimś balsamikiem ale nic nie pomagało. Przeszło po zwykłej parafinie poleconej przez Panią Doktor. Polecam.
Aśka
2005-11-17
10:11:38
Email
nie wiem czy pod ten temat podciągnąć mój wpis ale chyba tak. Zauważyłam u Oli na piersiach i brzuszku złuszczającą się skórkę. Nie schodzi płatami/płatkami ale wygląda jakby wysuszona, jak taki biały ja bym to nazwała "nalot". Nie wiem czy powinnam zgłosić się z tym do lekarza czy odczekać, wykąpię ją dzisiaj w Balneum i zobaczę. Nie wiem jaka może być tego przyczyna, nic nie robimy inaczej. Kąpiemy ją cały czas w tym samym płynie, używamy tej samej oliwki. Co to może być?
MoNiSiA
2005-11-17
14:29:14
Email
Proponuję wazelinkę, naprawdę jest dobra, skuteczna a do tego tania :) To tak w skrócie na wciągnięcie tematu do góry :) Pozdrawiam :*
Aśka
2005-11-17
19:59:56
Email
Kurcze to wygląda jak jakieś przebarwienie skórki. Nawet zaraz po kąpieli widać jakby wysuszona była. Zaczynam się martwić. Nie wiem czy iść do lekarza czy przesadzam.

Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony gwnej forum