szukaj zwrotu:       szukaj w:
wybrano:
dział - Piękna mama (kosmetyki, zabiegi, ciuchy, diety, sport, itp)
temat - masażer do stóp


Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony głównej forum
Napisano: Treść:
basienka25
2008-08-31
Email
Kupiłam sobie niedawno masażer do stóp. Taki elektryczny. W instrukcji jest napisane, że nie powinny go używać kobiety w ciąży. Może, któraś z Was jest zorientowana dlaczego? Byłam parę dni temu na wizycie,ale zapomniałam zapytać o to moją ginekolog:/
bea1978
2008-09-01
08:25:21
Email
Nie wiem dlaczego nie powinny używać i nic o tym nie słyszałam będąc w ciąży i ...masowałam stopy masażerem :)
bea1978
2008-09-01
08:25:57
Email
może chodzi o jakieś przypadkowe przebicia prądu hmmmm
ciekawa
2008-09-05
21:32:25
Email
Generalnie to jest tak: ciąża nie jest przeciwwskazaniem do masażu-tylko masaż brzucha odpada. Ale mało jest masażystów który odważą sie masować kobietę bo boją sie ze to wywoła przedwczesny poród. Że niby można trafić na jakiś punk i coś wywołać. Dlatego większość masażystów z obawy przed konsekwencjami odmawia masowania ciężarnych-notka w instrukcji od masażera jest zwykłym zabezpieczeniem coś jak na lekach "skonsultuj z lekarzem przed zażyciem". Pisze to czego uczył mnie mój wykładowca na kursie masażu klasycznego-on też masował mnie pod koniec ciąży i nic sie nie stało-a kurs robiłam będąc na początku ciąży i przez 2 miesiace masowałam sie na wszelkie sposoby(prócz brzucha) i wszystko było ok. Osobiście odradzam ostre masaże punktowe, nastawianie kręgów, i masaż limfatyczny(drenaż) na roletiku-to wydaje mi sie to za ostre. Oczywiście obserwuj siebie i gdybyś w trakcie lub po masażu czuła sie źle nie masuj sie więcej. Różnie kobiety reagują.

Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony gwnej forum