szukaj zwrotu:       szukaj w:
wybrano:
dział - Piękna mama (kosmetyki, zabiegi, ciuchy, diety, sport, itp)
temat - dieta mamay a pokarm


Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony głównej forum
Napisano: Treść:
sylwetka
2005-04-14
Email
Witajcie doświadczone Mamusie, jak wiecie jestem świeżą mamą i nie mam obawy do tego co wolno mi jeść a czego raczej unikać.Karmię piersią i na razie wszystko jest dobrze, Agatka nie ma kolek ani żadnych alergii skóry. Tfu tfu Poradżcie co tu jeść, albo podajcie jakieś linki na strony o dietach. Dzięki
Julia
2005-04-14
16:28:22
Email
Sylwetka, możesz jeść prawie wszystko, tylko z umiarem. Szczególnie trzeba uważać, albo unikać, jeśli wolisz nie ryzykować, na potrawy wzdymające: kapustę, fasolę, groch, itp, owoce cytrusowe, uważaj też na to, co najczęściej uczula. Twoja córeczka jest jeszcze za mała na uczulenie, to wychodzi dopiero po dwóch, trzech miesiącach. Uważaj więc na mleko (pij, ale nie bardzo dużo), czekoladę. Poza tym można jeść wszystko, tylko nie powinno się jeść jednej rzeczy w ogromnych ilościach, raczej różne rzeczy, a umiarkowanie. Dużo też zależy od indywidualnych cech dziecka. Niektóre dzieci reagują np. kolką na zupełnie niespodziewane rzeczy, a na typowo wzdymające nie.
Agata
2005-04-15
10:28:10
Email
Hej Sylwia! przede wszystkim to gratulacje dla Ciebie i małej Agatki. Niech się zdrowo chowa mały aniołek!!!

Agata
2005-04-15
10:34:03
Email
Ojej nie wyszło...a miał być taki śliczny aniołek.. Teraz co do twojego pyatnia...to Julia ma rację. Ja na początku jadłam wszystko, potem drastycznie ograniczyłam dietę...co nie wyszło mi na zdrowie....i teraz znów jem wszystko (oprócz grochu, kapusty, owoców cytrusowych i napojów gazowanych). Aha no i z nabiałem to raczej w umiarkowanych ilościach. Będzie dobrze....Pozdrawiam
Anula
2005-04-28
23:05:48
Email
Ja do Waszej listy dodaje jeszcze przyprawy.Po zjedzeniu pieczonego w domu kurczaka, którego wczesniej posypałam przyprawami do drobiu,moja Nikolka (wtedy 2 tyg.noworodek) prze 2 dni robiła żółta kupę w tórej pływały te właśnie przyprawy (poważnie - milimetrowe czarne gałązeczki).Początkowo nie byłam pewna co to,bo w tym samym czasie jadłam jagody i dżem z czarnej porzeczki.Ale metodą prób i błędów wiem że to był jednak ten kurczak.
Asteria
2005-07-02
16:59:44
Email
Jak to milo ze znalazlam taki temat, wlasnie jestem na czasie. Mnie lekarz powiedzial, ze mam jesc wszystko. Duzo warzyw, mieso i nabial, ale bez przesad i nie za tluste, pic wszystkiego po troszku lacznie z winkiem i cola jak mam ochote, soki jak najbardziej. Uwazac tylko na wszelkie grochy i fasole. Ale do was kochane panie mam pytanko, jakimi witaminami mozna sie wzbogacic, zeby pokarm byl 100% pelnowartosciowy dla mojego Zajczka?
Agata
2005-07-03
10:55:43
Email
Asteria ja brałam Falvit - zestaw witamin dla kobiet w ciąży i matek karmiących.

Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony gwnej forum