szukaj zwrotu:       szukaj w:
wybrano:
dział - Piękna mama (kosmetyki, zabiegi, ciuchy, diety, sport, itp)
temat - SŁÓŻBA ZDROWIA


Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony głównej forum
Napisano: Treść:
kasiarys7
2007-07-06
Email
Przed chwilą skończyłam rozmowe telefoniczną z panią z przychodni dermatologicznej i jestem zbulwersowana tym co sie teraz dzieje w słóżbie zdrowia.Chciałam umówić sie na wizyte do lekarza dermatologa ale nic z tego.Bardzo nie miła pani po drugiej stronie słuchawki tak mnie zdenerwowała ze hej...Powiedziała że przychodnia jest nie czynna z powodu strajku i nie wiadomo kiedy będą przyjmować pacjentów trzeba oglądać wiadomości i uważnie śledzić to co się dzieje przed kancelarią premiera.A ja na to że co mnie to obchodzi ja płace składki na NFZ i mam prawo do opieki medycznej a ona mi odpowiedziała...że mogę iść prywatnie jak tak mi śpieszno albo wybrać się do szpitalnej przychodni WAM (Wojskowa Akademia Medyczna)bo tam nie strajkują bo dużo zarabiają.Ręce opadają dlaczego to w nas - szarych ludzi uderza nasza polska rzeczywistość.Ręce opadają...
kasiarys7
2007-07-06
13:12:04
Email
Służba zdrowia-sorrki za pomyłke
Goga66
2007-07-06
15:57:43
Email
Kasiu - nas to irytuje. I jest uciążliwe. Ale ja mimo tego rozumiem lekarzy i pielęgniarki. Żaden rząd nic dla nich nie zrobił. Jakoś trzeba walczyć o swoje, bo nigdy nie skończy się korupcja i ucieczki zagranicę. Dobrze by było żeby też dali trochę nauczycielom. Może będą szły do tej pracy bardziej zainteresowane tym zawodem osoby. W końcu niełatwej pracy. Chodzi o dobro naszych dzieci. Teraz pracuje w tym zawodzie każdy, kto lepszej pracy nie znalazł:(
Przepraszam grono nauczycieli z powołania i prawdziwego zdarzenia, bo wielu takich na szczęście wciąż w szkołach pracuje
Ewka25
2007-07-06
18:10:37
Email
Goga-cieszę się, że tak jak Ty myśli ktoś spoza branży medycznej-niełatwo o to.Ja wiem co czuje pacjent odchodzący z kwitkiem albo nie daj Boże matka z chorym dzieckiem.Ale zawsze taki chory może pójść do szpitala-na Izbę Przyjęć-i tam NIKT NIE MA PRAWA ODMÓWIĆ MU POMOCY W STANIE ZAGROŻENIA ŻYCIA!A że traci nerwy, czas, pieniądze-to inna sprawa, ale-jak napisała Goga-nie mieliśmy innego wyjścia.Nie chcę pisać o sytuacji lekarza w Polsce, bo ją każdy zna. Ostatnio wzięliśmy z kolegami 2 dni urlopu na żądanie i mimo to byliśmy w pracy-ratując życie-w naszej sytuacji nie da się inaczej-bo co, zawału nie przyjmę? Ponure to wszystko...
kasiarys7
2007-07-06
18:25:26
Email
Dziewczyny żle mnie zrozumiałayście .Ja bardzo podziwiam lekarzy i jeszcze bardziej pielęgniarki za ciężką prace i sama jestem za tym że takie zawody powiny być cenione i pożądnie opłacane ale mnie chodziło o to że kobitka na mnie naskoczyła a ja bogu ducha winna całą tą sytuacją w służbie zdrowia.Nauczyciele też powinni mieć galante pensje bo to oni pokładają w nas wiedze .Wiem że to bardzo ciężka praca i jestem za podwyżkami.
ciekawa
2007-07-07
09:04:41
Email
Też uważam ze powinni zarabiać normalnie. Inna sprawa ze czasem na takiej izbie przyjęć siedzi zołza której ciężko tyłek podnieść. Kiedy mój mąż niemalże obciął sobie palec na pile tarczowej to pani na dyżurce przyjęła nas z wielka łachą, zarzucając nam kłamstwo ze to z pogotowia chirurgicznego nas do niej przysłano-musiała zadzwonić i sprawdzić! Nie wiem jak rozwija sie sytuacja z obecna metodą strajku-nie wpisywaniem pesela pacjenta-ale sama byłam świadkiem jak starowinka poprostu nie wykupiła leków bo nie miała tego peselu wypisanego-musiała by zapłacić 100% ceny a na to nie było jej stać. Czy to nie jest stwarzanie zagrożenia życia. Co ma zrobić taka starowinka-czekać na kolejna wizytę u specjalisty kilka tygodni albo miesięcy czy poprostu zrezygnować z leczenia(??)
Ewka25
2007-07-07
10:12:49
Email
Ciekawa-strasznie mi żal-zwłaszcza starszych ludzi i dzieci-zawsze sobie myślę, że to mogłaby być moja babcia albo dziecko.OStatnio mówiliśmy między sobą z kolegami żeby nie wypisyywać peseli-ale ustaliliśmy ostatecznie, że będziemy-bo jak chry nie wykupi leków kardiologicznych-to może bardzo szybko dostać kolejnego zawału-albo po prostu umrzeć.A na 100% mało kogo stać, naprawdę... Okropne to wszystko-człowiek nie jest z kamienia i (przynajmniej ja)-gdy w grę wchodzi wybór między strajkiem a pomocą choremu-zawsze wygrywa litość i tak czy inaczej pomocy się udziela. A nasze władze-uważam-mało obchodzi staruszka nieprzyjęta przez lekarza czy nie mająca za co kupić leków.Niechby znalazł się choć jeden, którego to obchodzi...
kasiarys7
2007-07-07
12:21:20
Email
Popieram ten strajk bo uważam że im naprawde się należy i strasznie współczuje tym kobietą -Zostawiły dom rodzine dzieci .Pada zimno wieje albo żar leje się z niba one cały czas walczą o swoje - bidulki.Mnie chodziło o to ze ta pani po drugiej stronie słuchawki najwyrażniej miała kiepski dzień a mnie się dostało dlatego tak zareagowałam.Właśnie nasz rząd woli dać premie i podwyżki sobie a nie ludziom którym to się należy.Tylko szkoda że to dotyka nas a nie tych co powinno.I trzymam kciuki za pielęgniarki bo to one odwalają kawał dobrej roboty.
kasiarys7
2007-07-07
21:27:56
Email
Bardzo mnie razi w oczy ta służba w temacie - nie wim czemu tak napisałam.Chyba miałam kiepski dzień i mętlik w głowie.Jeszcze raz sorki...

Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony gwnej forum