szukaj zwrotu:       szukaj w:
wybrano:
dział - Piękna mama (kosmetyki, zabiegi, ciuchy, diety, sport, itp)
temat - Buty


Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony głównej forum
Napisano: Treść:
Ewka25
2007-02-12
Email
Dziewczyny, może poradzicie...kupiłam sportowe buty (dla siebie)takie jakby z zamszu czy irchy i...nie wiem jak je czyścić. Może Wy wiecie? Sporo na nie wydałam i nie chciałabym zniszczyć zbyt prędko.
agnieszka74
2007-02-12
17:27:40
Email
"Poradnik Pani domu "
cytuje : " Zamszowe buty dłużej wyglądają ładnie, jeśli są spryskiwane specjalnym środkiem do pielęgnacji zamszu. Trzeba być jednak ostrożnym, ponieważ opary tego środka są najczęściej szkodliwe dla zdrowia, dlatego operację należy wykonywać tylko na świeżym powietrzu. Świeżo zaimpregnowane buty zostaw na jakis czas na balkonie albo przy oknie zeby dobrze wywietrzały."

"Zamszowe buty powinny być po każdym użyciu szczotkowane gumową szczoteczką. Znoszone buty z zamszu można potrzymać chwile nad parą, zeby wyprostowało się włosie. Potem należy wyszczotkować buty miękką szczoteczką"

"Do usuwania plam z wyrobów zamszowych nie zaleca się stosowania środków chemicznych. Po ich użyciu na skórze zostaje brzydka obwódka, zdarza się również, że skóra blaknie. Tłuste plamy najlepiej likwiduje sie specjalną ściereczką do czyszczenia skóry zamszowej."

Słyszałam tez ze aby "ponieść" włos na skórze zamszowej moza użyc taśmy klejącej.
ciekawa
2007-02-12
17:54:37
Email
J mam taką szczoteczke-koszt to chyba z 5 zł i jest świetna nie stosuje nic więcej. Z zamszem to taki kłopot że jednak nie napstuje się tego.Ale mnie szczoteczka sparwdz sie w 100% i nic więcej nie potrzebuje.
Ewka25
2007-02-12
21:36:38
Email
Dzięki, spóbuję wszystkiego:)
Kornela
2007-02-16
01:02:35
Email
'Kiwi" ma paste do butów zamszowych i z nubucku. TRzeba dobrać kolor pasy do koloru butów i wyglądają jak nowe. Tylko ciężko dostać inne kolory niż czarny i brązowy.
Ewka25
2007-02-16
16:14:40
Email
Hehe, a ja mam popielate:) Mam mi kupiła taką gumę, będę próbować.

Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony gwnej forum