szukaj zwrotu:       szukaj w:
wybrano:
dział - Piękna mama (kosmetyki, zabiegi, ciuchy, diety, sport, itp)
temat - Wkładki


Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony głównej forum
Napisano: Treść:
OlkaK
2006-11-10
Email
Cześć dziewczyny :) 6 tygodni po porodzie wzielam depo provere. To byl pierwszy i ostatni raz. Przytyłam, czulam sie wiecznie zmęczona i zero ochoty na sex (chyba dlatego jest srodkiem antykoncepcyjnym-tak twierdzi moj maz),aaa i te okropne krwawienia. Jak dla mnie świństwo! W poniedziałek musze isc do ginekologa bo juz minelo 3 miesiace i musze sie jakos zabezpieczac. Ze wzgledu na to, ze karmie wybor jest ograniczony. Myslałam o cerazette, ale ponoc tez sa niezle skutki uboczne i trzeba brac o stalych godzinach, a znajac siebie pewnie bym zapomniała. Pozostaje wkładka domaciczna. Szukałam w internecie i wiem, ze sa dostępne: Mirena (nie na moja kieszen), multiload ok72 zl,novat ok 85 zl. Myślałam o novat. Czy któras z Was ma moze ta wkładkę? Jesli tak to napiszcie czy bylo wszystko w poządku po zalozeniu. Wiem, ze na wkladki moze wystapic uczulenie i tego tez sie obawiam. Mam nadzieje, ze mi doradzicie bo ja zupełnie nie wiem co robic. Czytalam ulotki...no,ale producentom nie ufam ,wole poznać Wasze zdanie. Pozdrawiam
pinkie
2006-11-11
08:48:45
Email
Jeżeli karmisz piersia, to wieczne zmęczenie i zero ochoty na seks jest naturalne, niekoniecznie to efekt antykoncepcji, tylko działania Twoich własnych hormonów.I nie 6 tyg po porodzie, ale przez cały okres karmienia. Natura nastawia nas na opiekę nad dzieckiem, a nie na 'parzenie się' jak mówi mój mąż. Ja biorę Cerazette i ubolewam, ze są drogie (30 zł na 28 dni) zwłaszcza, ze i tak nie mam ochoty na seks... (a jeszcze w ciaży było zupełnie inaczej) Ale skutków ubocznych nie zauważyłam. Uważam, ze 6 tyg po porodzie masz prawo być mega-zmęczona.
pinkie
2006-11-11
08:49:46
Email
Przepraszam, źle przeczytałam. A ile minęło od porodu?
OlkaK
2006-11-11
12:31:58
Email
Hej:) Ja też z czerwca (mała skonczyla wczoraj 5 mies). Cieszę sie, ze u Ciebie wszystko ok:) Moze cerazette sa lepsze niz depo provera. Ja juz w kazdym razie chyba sie nie zdecyduje na hormony. Nie najlepiej sie po nich czuje. Czytałam o tych wkładkach i wiem juz, ze nie dla mnie mirena (ta najdrozsza) bo cena wysoka, plus to ,ze zawiera hormony. Ponoc dzialaja tylko miejscowo,ale i tak jest polecana kobieta po 30-35r.z. Mnie jeszcze troszke brakuje. Zdecyduje sie na Novat. Mam nadzieję, ze wszystko bedzie dobrze. Ja mam jakiegos pecha chyba. Jak komus ma sie cos zlego przytrafic to moge miec pewnosc,ze to bede ja;) A jesli chodzi o te ochote na sex to powiem Ci, ze nie jestem przekonana, ze to nie przez hormon. Zanim przyjełam to z moja "ochota" bylo wszysko w jak najlepszym porzadku. Teraz to, az sie sama dziwie, ze nawet o tym nie mysle. Pozdrawiam

Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony gwnej forum