szukaj zwrotu:       szukaj w:
wybrano:
dział - Piękna mama (kosmetyki, zabiegi, ciuchy, diety, sport, itp)
temat - kosmetyki bezpieczne w ciąży


Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony głównej forum
Napisano: Treść:
kalmaja
2005-11-13
Email
Jakie są bezpieczne kosmetyki w ciąży?
Goga66
2005-11-14
09:23:23
Email
Wiesz - miałam ten sam problem. Na pewno te, które można potem używać dla niemowlaczka. Unikałam wszystkich nowinek z superdodatkami na starzenie się skóry i paraleków
ciekawa
2006-07-18
08:51:15
Email
znajoma lekarka powiedziała mi, ze: w zasadzie mozna używac wszytskiego. Czyli nie należy obawiać sie kosmetyków z witA-nie ma takiej możliwosci zeby zaszkodziły dziecku(tylko doustnia wit a może, kofeina też nie przeniknie przez skóre do krwi matki i dziecka(no chyba ze je zliże)-tak samo mleka. Jedynie co mozna by powiedzieć to w pierszym trymestrze nalezało by sie powstrzymaćod jakiś kosmetyków w ampułkach, serum i podobnych mających wzmocnione działanie. Jęśli natomiast chodzi o komfort mamy to nie nalezy używc kosmetyków napinjacych-ujedrniajacych ale własnie takich co rzpulchnią skórei zabespieczaprzez rozstepami. Ujędrniające dopiero po porodzie.
Goga66
2006-07-18
11:00:35
Email
co lekarz, to opinia. Mnie lekarz kazał unikać wszelkich mocniej działających kosmetyków. A już retinol absolutnie wykluczył. To samo z lekami stosowanymi na skórę, chyba że na bardzo małą przestrzeń.
ciekawa
2006-07-18
11:10:11
Email
Nie bedę sie spierac bo zeczywiscie co lekarz to opinieale..... o ile ja uważałam na biologii w podstawówce i znam bydowe ludzkiej skóry wersja mojej lekarki bardziej mie sie wydaje prawdopodobna. Ale oczywiście decyzja należy do każdej z nas:)
Goga66
2006-07-18
11:23:55
Email
wiesz, mi też się wydaje, że skóra NIE PRZEPUŚCI CHEMII. aLE WOLAŁAM NA ZIMNE DMUCHAĆ.
ciekawa
2006-07-18
11:30:57
Email
Widze Goga ze ogólnie ostrożna jesteś:) W dobrym znaczeniu:) Ja jeszcze nawet nie mam brzuszka-kto wie moze też sie taka zrobie w końcu narazie to tylko dopytuje i zbieram informacje. Ach ostatnio nawet zakupiłam termometr-bedę mierzyć temperaturke;) moze lepiej pójdzie to całe robienie maluszka;)Pozdrawiam
Goga66
2006-07-18
11:34:33
Email
no, trzymam kciuki:) A co do ostrożności, tow swoim przypadku często ryzykowałam. Jeśli jednak chodzi o dziecko to zrobiła,m się o niebo ostrożniejsza:)
tu jakaś porada z netu:"eśli cera nie sprawia jakiś większych problemów, nie kaprysi, nie jset bardzo wrażliwa, myślimy, że kosmetyki drogeryjne z kwasemi owocowymi jej nie zaszkodzą. Prosimy tylko zachować ostrożność, jeśli coś się będzie dzoiało, natychmiast odstawić. Skóra jest barierą na tyle mocną, że substancje te nie przenikają w głąb organizmu i nie odkładają się w nim. Stosowanie wszelkich leków, także tych używanych zewnętrznie na skórę, wymaga jednak konsultacji z lekarzem. Na zabronionej liście są niektóre „zwykłe” specyfiki na krostki, zwłaszcza te z antybiotykami. Jest też witamina A, ale kosmetyk z retinolem (kupiony w drogerii) stosowany z umiarem, np. raz dziennie przez dwa tygodnie nie powinien zaszkodzić."
Goga66
2006-07-18
11:43:37
Email
A tu zdanie podobne do mojego lekarza. To z forum ginekologicznego "OBJAWY I PRZEBIEG Skóra w czasie ciąży wymaga specjalnej pielęgnacji i częstszego niż dotychczas stosowania różnych kosmetyków. Przede wszystkim powinny być to preparaty o działaniu nawilżającym. Niestety wiele kosmetyków może zawierać szkodliwe składniki, które wchłaniane przez skórę mogą przenikać do płodu np. niektóre kremy regenerujące lub przeciwzmarszczkowe. W związku z tym, ciężarne powinny używać kosmetyków specjalnie przeznaczonych dla kobiet w ciąży. Ze względu na nadmierne rozciąganie skóry wywołane szybkim przyrostem masy ciała oraz wydzielaniem kortyzolu w III trymestrze ciąży, zwiększa się ryzyko powstania rozstępów skórnych. Kobietom ciężarnym zaleca się więc stosowanie specjalnych kosmetyków, odżywiających skórę oraz zwiększających jej wytrzymałość na ciężar zapobiegając rozstępom. Szczególnej pielęgnacji wymagają również piersi, które w czasie ciąży powiększają się, jak również stają się cięższe. Zachodzące zmiany hormonalne mogą zwiększać potliwość, co wymaga stosowania dezodorantów i odświeżaczy. Używane dezodoranty powinny być bezzapachowe i najlepiej, by były w sztyfcie. Podczas przebywania na świeżym powietrzu w dni słoneczne należy chronić skórę kremami zawierającymi filtry przeciwsłoneczne, gdyż szczególnie w ciąży skóra wykazuje skłonności do przebarwień. Szczególnej pielęgnacji wymagają stopy, które pod koniec dnia warto wymoczyć w ciepłej wodzie i zastosować specjalne kremy zmiękczające naskórek. Należy unikać preparatów zawierających hormony, retinol, algi. Do oczyszczania skóry najlepiej używać preparatów ziołowych. Wszystkie preparaty stosowane do pielęgnacji skóry powinny zawierać składniki naturalne, co zmniejsza ryzyko reakcji uczuleniowych. Kosmetyków nie należy nakładać na podrażnioną lub skaleczoną skórę."
http://www.forumginekologiczne.pl/specjalista/ep,475,Kosmetyki%20w%20ci%C4%85%C5%BCy
katka
2006-07-19
22:12:41
Email
Przystalabym do wersji Gogi. Zazwyczaj jak coś można w ciąży to jest to zaznaczone na opakowaniu. Zreszta jest tyle kosmetyków dla ciężarnych i nie wszystkie są koszmarnie drogie. Lepiej unikać niż potem zastanawiać sie co zrobiłam źle. Zwłaszcza w pierwszym trymestrze, kiedy wszystko sie ksztaltuje.
ciekawa
2006-07-19
22:20:00
Email
tak , tak dlatego mysle, ze możan sie powstrzymac od własnie jakiś silnych serum czy coś w tym stylu.

Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony gwnej forum