szukaj zwrotu:       szukaj w:
wybrano:
dział - Matki, żony, kochanki (problemy z dziećmi, mężami i niemężami, teściowymi, pracą, plotki, rady, itp)
temat - Po porodzie-macieżyńskie i co dalej?


Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony głównej forum
Napisano: Treść:
polishgirl
2005-08-17
Email
Witam wszystkie mamy. Mam takie pytanko: Wiem, że po urodzeniu dziecka idzie sie na macieżyńskie 3 miesiące, a potem?? czy trzeba wrócic do pracy?, czy potem jest właśnie urlop wychowawczy, jeśli tak to ile jest płacony, bo na maciezyńskim dostaje sie 100% wynagrodzenia z tego co sie orientuje, Jak długo trwa urlop wychowawczy?? Bardzo proszę o odpowiedź. Dziekuję
agnieszka74
2005-08-18
08:42:44
Email
zajrzyj tu: ttp://www.bajbus.pl/index.phtml?ids=prawa&kat=uropy&tmt=uwychowawczy
abc
2005-08-18
11:50:46
Email
z tym 100% macierzynskiego to nie jest tak. ja wyplaty do reki dostawalam 690 (zalezy od ilosci dni w miesiacu, podaje wiec usredniona), ale od tej podstawy odejmuja ci jeszcze na podatek 132 zl. z najnizszej krajowej (wynosi ona teraz 849 zl) zostaje ci jakies 560 macierzynskiego. ja tak dostaje a pracuje w firmie zatrudniajacej mniej niz 30 osob, wiec wyplaca mi go zus. dostaje te pieniadze na samiuski koniec miesiaca jak juz zdaze zrobic niezly debet na koncie. aha i podstawe wyliczja z ostatnich 12 miesiecy.

Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony gwnej forum