szukaj zwrotu:       szukaj w:
wybrano:
dział - Matki, żony, kochanki (problemy z dziećmi, mężami i niemężami, teściowymi, pracą, plotki, rady, itp)
temat - blizna po cc


Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony głównej forum
Napisano: Treść:
ila
2005-08-17
Email
mam do was kochane pytanie, czy polecacie jakąś maść lub krem na bliznę po cc, żeby potem ładnie wyglądała? czy nie ma potrzeby stosować czego kolwiek, podzielcie się spostrzeżeniami.
Jagoda
2005-08-17
13:10:30
Email
To zależy od organizmu - jeśli nie masz skłonności do nadmiernego bliznowacenia albo tworzenia bliznowców, powinna być ładna. Możesz uzyć Cepanu albo Contratubexu (ten ostatni stosuje się pod opatrunkiem uciskowym).
ila
2005-08-18
09:03:40
Email
dziekuję za radę, pozdrawiam
mati 81.
2006-04-08
23:33:28
Email
Hej dziewczyna czy was tez swedzi blizna (jestem 10 miesiecy po cięciu)ja mam czasami taki dzień że mogłabym sie zadrapac, no ale jakoś sie powstrzymuje. Moja blizna nadal jest różowa i troszke fałdowata:( mam nadzieje ze jeszce zblednie
Basia 26
2006-04-09
11:41:21
Email
hej, ja jestem 2 miesiące po cięciu. mnie nie swędzi. ale swędzenie często występuje w miejscach, które się goją. no ale twoja blizna już się dawno zagoiła. co do koloru blizny to jest to bardzo głębokie cięcie. ja mam na ciele 3 takie cięcia-dwa na kolanie no i jedno na brzusiu. na kolanie, bo miałam przeszczep więzadeł krzyżowych. stąd wiem, że taka blizna ma perłowy kolor po około 2 latach. no ta na brzuchu może wcześniej dojść do siebie, bo nie jest tak narażona na promienie słoneczne, co te na kolanie, a to podobno spowalnia jasnienie blizny. ale spokojna głowa, w końcu blizna zrobi się perłowo biała:) taki "rozstęp" nam zostanie ;) a w końcu stanie się niemal niewidoczna. no chyba że drugie dziecię się trafi ;)
sylwetka
2006-04-09
11:42:24
Email
Ja mam już roczek za soba i przyznam,że nie widać już jej prawie. Nigdy mnie nie swędziała ani nic, więc rzeczywiście to może zależy od organizmu. Pozdrawiam
Eryka
2006-04-09
12:45:38
Email
Mati! Mnie taż swędzi blizna czasem piecze. Jestem już ponad pół roku po cięciu. Blizna jest czerwona. Gina zaleciła mi już dawno, żebym smarowała ją Cepanem (ładnie sie wygładza), ale jakoś nie mogę sie zmusić do systematycznego wcierania maści:(
Magdalenka
2006-04-09
15:42:16
Email
mnie tez piecze, skora jest zdretwiala i boli. jestem 4 mies po cieciu. ostatnio zaczal mnie dziewnie bolec brzuch, tak jakby cos zlego sie dzialo z rozcieciem w srodku. zastanawiam sie czy to jajeczkowanie, czy rzeczywiscie cos jest nie tak. boli brzuch w okloicy rozciecia szczegolnie przy dotyku. u was tez tak bylo?
21Aneta
2006-04-09
21:22:48
Email
J tez jestem po cesarce (juz 7 miesiecy) ale u mnie wszystko jest dobrze. rana zagoiła sie doskonale juz po trzech tygodniach i teraz wogóle jej nie czuje. i zbladła tez ładnie. wyglada jak olbrzymi rozstep ale mam ich tyle ze mi juz nie przeszkadza :)
Gabim
2006-04-11
14:49:22
Email
Witajcie! 16 kwietnia miną 3 miesiące od cc. Mam podobne przypadłości do niektórych z Was. Ostatnio często boli mnie brzuch, a rana swędzi.
Mała
2006-04-11
20:22:37
Email
Ja cesarkę miałam w sierpniu 2004r. I moge tylko powtórzyć to samo co Aneta:)Mam bliznę która w tej chwili wygląda jak jeden olbrzymi rozstęp (ale pasuje mi do całego ciała które jest jednym wielkim rozstępem).W tej chwili mówię o tym z przymrózeniem oka a latem pewnie wpadne znowu w depresję jak przed rokiem.A co do blizny to raczej nie swędzi a jak już to nie jakoś za mocno.Nie odczuwam jej praktycznie wcale.
Basia.26
2006-04-12
06:54:48
Email
Magdalenka u mnie wszystko ładnie się zagoiło, po miesiącu od cc lekarz mnie badał, naciskał itd w tym miejscu i nic mi nie dokuczało. teraz też jak mnie mąż tu i ówdzie złapie to jest spoko:) to, jak się goi rana w dużej mierze zależy od ciała. znam jednak przypadek, że dziewczynie zrobił się ropniak w brzuchu przy zrośnięciu po cc. więc może idz z tym do lekarza, niech zbada co i jak, może jakieś USG zrobi. co do drętwienia, świadczy to o tym, że został przecięty jakiś nerw. to się zdarza. nie u wszystkich nerwy biegną w sposób ściśle określony. wiem coś o tym, bo po skomplikowanej operacji kolana każdy mógł mnie macać po nodze, a ja nic nie czułam przez około 3 lata, hahaha:) teraz jestem 7 tat po operacji i wszystko jest już dawno w porządku. wiem jednak, że to było strasznie dokuczliwe, choć teraz wydaje się zabawne. no niestety, wiele trzeba poświęcić, żeby mieć takie małe cudo koło siebie.
Michalina
2006-04-12
09:40:14
Email
Jestem 15 miesiecy po cesarce. Blizna wygląda OK, ale miejsce wokól blizny jest zdretwiałe - strasznie głupie uczucie szczególnie jak się dotknie. Co do CEPANu - użyłam 2 razy i nie mogłam. Smród maści mnie powałał.

Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony gwnej forum