szukaj zwrotu:       szukaj w:
wybrano:
dział - Matki, żony, kochanki (problemy z dziećmi, mężami i niemężami, teściowymi, pracą, plotki, rady, itp)
temat - Jak usypiać niemowlaka?


Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony głównej forum
Napisano: Treść:
Anula
2005-08-02
Email
Czy macie jakiś sposób na nauczenie zasypiania 5-miesięcznego niemowlaka? Bez zasypiania przy piersi i noszenia. Wracam za miesiąc do pracy i niem jak babcia sobie poradzi z moim małym wymuszaczem.
sylwia
2005-08-02
08:28:35
Email
Anula, nie wiem, czy nie będziesz potrzebowała terapii wstrząsowej. Jednym ze sposobow, (bardzo zresztą skutecznym, ale bolesnym dla matki) jest odkładanie dzieciątka do łóżeczka i opieranie się buntowi. Na początku jest to bardzo trudne, ale naprawdę skuteczne. Ja poprzytulałam synka, wypieściłam i odkładałam do łóżeczka i gdy marudził wychodziłam z pokoju. Gdy marudzenie przechodziło w płacz, wracałam uspokajałam, przytuliłam i tak kilka razy i Kuba nauczył sie sam zasypiać. Wazne jest tez , żeby dziecko zawsze usypiac o tej samej porze, wtedy sprawę ułatwi ci jeszcze to , ze dzidzia bedzie już zmęczona. Powodzenia! Kuba i mama trzymaja kciuki!
Julia
2005-08-02
10:19:33
Email
Anula zgadzam się z Sylwią całkowicie. To naprawdę dobry sposób, tylko ważne, żeby być konsekwentnym, chociaż to trudne. Ale im bardziej taka będziesz, tym szybciej dziecko załapie o co chodzi.
sylwia
2005-08-02
15:19:07
Email
Oj Julia musimy pogadać, skoro tak we wszystkim sie zgadzamy, hihihi:). Pozdrawiam serdecznie!
Julia
2005-08-02
15:55:38
Email
Sylwia bardzo chętnie! W rzeczywistości bedzie trudno, bo chyba mieszkamy daleko od siebie z tego co pamietam, ale może gg? Jakbys miała ochotę, to moje gg 5130674 :o) Pozdrawiam Cię również, uściskaj Kubusia :o)
Agata
2005-08-02
22:42:02
Email
Ja też się z Wami dziewczynki zgadzam.....:::)
Nikoleczka
2005-08-03
07:50:25
Email
Umnie jest tak ze Nikola distaje butle do łózeczka(podkładam jej pieluszke pod butelke i stoje tak zeby mnie nie widziała) i przyniej zasypia,zawsze jak jest naprawde spiąca to pomaga :)
sylwia
2005-08-03
12:08:42
Email
Nikoleczko! wiem, że Ci tak jest wygodniej, aby mala usypiała z butelka, ale pojawi sie problem jak Małej będa wychodzic ząbki i trzeba bedzie je myc przed spaniem. Jeśli moge cos zasugerowac, to moze lepiej nakarmic i pokołysac przed snem, bo to chyba mniejsze zło. My chodzimy regularnie do stomatologa i dlatego Was chce teraz uczulic, bo w obecnej dobie dzieci maja częsciej osad na ząbkach lub próchnicę. Może nie powinnam sie wtrącać, bo każda mama wie najlepiej co dobre dla jej maleństwa,ale chciałam Was ostrzec, aby potem dzidzia miała zdrowe ząbki, a czym dłużej się tak dziecko karmi, to potem trudniej odzwyczaic. Serdecznie Cie pozdrawiam.
Anula
2005-08-29
22:19:13
Email
Dziewczyny wyobraźcie sobie że nauczyłam moją Nikolkę zasypiać samodzielnie. Trwało to ok. tygodnia. Na razie najlepiej wychodzi nam wieczorem, bo jest już ciemno i to kojarzy jej sie ze snem. W ciągu dnia też ją kładę do łóżeczka, ale często usypia mi też w wózku (spacer) lub przy piersi. Przez pierwsze dwa dni było najgorzej-płakała 45 minut. Cały czas byłam z nia w pokoju i głaskałam ja po główce, trzymałam za rączki i co chwilę wyciągałam i przytulałam. Dawałam jej smoczek (później będe miała problem aby odzwyczaić ja od smoka). Dziś wieczorem nakarmiłam ją, położyłam do łóżeczka (pare razy wypadł jej smoczek to jej włożyłam) i usnęła bez głaskania i sama w pokoju. Mówię Wam jak to super! Mogłam w tym czasie wykąpać Rafiego, zamiast tracić czas na usypianie i noszenie jej. Warto było sie trochę pomęczyć, bo efekt jest tego wart. Teraz uczę też Rafiego samodzielnego umycia się pod prysznicem. Marzę o tym aby moje dzieci o dwudziestej leżały już w łóżkach a ja abym miała wtedy czas dla siebie. Tym bardziej że 09.09 wracam do pracy i dopiero wtedy odzcuję co to znaczy BRAK CZASU:-(
emka
2005-08-30
11:40:27
Email
Super Anula! Gratulacje. Oj tak czas dla siebie jest nam baaaardzo potrzebny. A co dopiero przy dwójce dzieciaczków.. Cieszę się razem z TObą :)) Pozdrowionka

Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony gwnej forum