szukaj zwrotu:       szukaj w:
wybrano:
dział - Matki, żony, kochanki (problemy z dziećmi, mężami i niemężami, teściowymi, pracą, plotki, rady, itp)
temat - sex po cesarce


Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony głównej forum
Napisano: Treść:
Ana
2005-07-03
Email
Czy po cesarskim cięciu też należy odczekać sześć tygodni z rozpoczęciem współżycia tak jak po naturalnym porodzie? Czuję się świetnie i trochę mi się dłuży,a słyszałam kiedyś że już cztery tygodnie po cięciu można współżyć.Wizytę u gina mam dopiero po sześciu tygodniach więc może ktoś z doświadczeniem odpowie na moje wątpliwości.
kyja
2005-07-03
16:05:52
Email
ja co prawda nie miałam cesarskiego cięcia i musiałam z zalecenia ginekologa odczekać 12 tygodni.Wiesz,kobiety po cesarce ,oprócz wiadomego po porodzie "zaleczenia' macicy, mają jeszcze ranę po operacji do zagojenia.I dlatego uważam,że 6 tygodni to minimum,na Twoim miejscu odczekałabym te 6 tygodni, i zapytała ginekologa, co on na to.Rodziłam naturalnie, po 6 tygodniach byłam na wizycie kontrolnej u gina, zalecił odczekac jeszcze 6 tygodni,co mnie troche zdziwiło.Po powrocie do domu -od lekarza-wiedziałam już dlaczego odradzał-w środku jeszcze wszystko się nie zagoiło.Pozdrawiam
Jagoda
2005-07-04
08:18:09
Email
Kyja ma rację. Wszystko zależy od nasilenia krwawienia i gojenia się rany. Lepiej, żeby Twoje wątpliwości rozwiał ginekolog.
lena77
2005-07-05
10:02:51
Email
mnialam cesarke i rana bardzo szybko sie zagoila.po 6 tyg. wpadlam w panike,gdyz bardzo silna byla u mnie blokada psychiczna. spodziewalam sie okropnego bolu a w rezultacie nie bylo zle.najpierw jednak bylam sie upewnic u ginekologa,czy wszystko jest ok i tobie tez radze.

Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony gwnej forum