szukaj zwrotu:       szukaj w:
wybrano:
dział - Matki, żony, kochanki (problemy z dziećmi, mężami i niemężami, teściowymi, pracą, plotki, rady, itp)
temat - W Polsce preferowani chłopcy???!!!!


Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony głównej forum
Napisano: Treść:
Goga66
2012-07-03
Email
http://ciekawe.onet.pl/spoleczenstwo/chlopca-daj-mi-luba,1,5175014,artykul.html
Zapoznajcie się z artykułem. Ciekawa jestem, jakie były Wasze odczucia i pragnienia. Zgodnie z artykułem chłopiec bardziej cementuje rodzinę ale skraca matce życie. Hmmmm.... Dziwne te rewelacje. Ja mam dziewczynkę i chciałam mieć dziewczynkę, mąż też. Gdyby był chłopiec też byłoby ok. ale marzyła nam się mała kobietka
Goga66
2012-07-04
12:21:17
Email
No i jak? Nikt nic nie chce na ten temat powiedzieć? Może ktoś preferował jakąś płeć szczególnie?W TLC chyba był program o rodzinach w USA pragnących mieć dziewczynkę a posiadających już kilku synów. Sama znałam rodzinę, gdzie było 5 córek zanim tata pragnący mieć syna nie poddał się ostatecznie. Temat wakacyjny, więc do dzieła!
katka
2012-07-05
19:59:20
Email
Za pierwszym razem raczej nie myslałam o preferowanej płci. Chciałam ,żeby wszystko było ok. Za drugim razem marzyłam o dziewczynce. I udało się.Może gdyby sie nie udało, to próbowałabym jeszcze raz:)
Goga66
2012-07-06
12:17:08
Email
Katko, a co myślisz o tym skracaniu życia i chęci posiadania przynajmniej jednego chłopca?
Jedyne, co mi przychodzi do łowy, to to, że inne hormony działają w czasie ciąży na matkę i to moze wpływa na coś poza cerą ;) A z kolei znam rodziny, gdzie koniecznie chcieli dziewczynkę a chłopiec niekoniecznie. Ale moze większość mężczyzn chce przekazać swoje nazwisko i może też na tym zależy i kobietom. Moje obecne nazwisko jest tak rzadkie (5 osób na świecie), że na Zuzi kończy się, bo ona pewnie zmieni. Może szkoda, bo jest niebrzydkie...W każdym razie mój mąż wolał córkę.
katka
2012-07-08
14:29:15
Email
Wiesz co, dobiero teraz przeczytałam sobie ten artykuł i mam wrażenie,że troche tych badań jest dopasowanych do potrzeb artykułu. rozumiem ,że mężczyzn może marzyc o męskim potomku z powodów ,które tam podali. Często gdy rodzi sie córka to tracą dla niej glowę i stąd mamy córeczki tatusiów i ... synków mamusi. Ci, którzy rezygnuja ze związku z kobietą z powodu córki, są po prostu nie dojrzali do tego związku i pewnie mając syna tez nie byliby szczęśliwi, córka to tylko pretekst do ucieczki.Napisali tam też ,że to kobiety częsciej opiekują sie swoimi rodzicami-żyją w końcu dłużej, najczęsciej zajmują się przez całe życie opieką nad ogniskiem domowym, nawet jeśli pracują, to one gównie zajmują się dziećmi. Kiedy dzieci dorastają, wychodzą z domu, z czasem pojawią się wnuki,albo nasi rodzice się zestarzeją i to na nich przenosimy naszą troskę.Po przeczytaniu takiego artykułu mam wrażenie,że nie mieszczę się w polskich " normach", z czego się bardzo cieszę. A życie moje skończy sie w odpowiednim momencie dzięki równowadze syn-córka:)
kyja
2012-07-08
22:34:19
Email
Goga, ja spotykam się z opinią, zwłaszcza wśród osób słabo wykształconych,że syn jest lepszy (to pewnie jakiś przeżytek z czasów, kiedy synowie kontynuowali swój żywot na odziedziczonej ojcowiźnie). Ale takie myślenie dominuje u pewnej grupy ludzi. Inni -niekoniecznie, bardziej skupiają się przy pierwszym dziecku (my też), żeby urodziło się zdrowe, płeć nieistotna ( przy drugim już pojawiają się większe oczekiwania odnośnie płci, ale też chyba finalnie nie są istotne). Chociaż ja- ze swojego podwórka powiem - że jestem w pełni usatysfakcjonowana parką. Ale gdybym miała 2 chłopców lub 2 dziewczynki, pewnie też bym była. Wydaje mi się,że w obecnych czasach i kulturze,w jakiej żyjemy płeć nie ma znaczenia (oprócz tych przeżytków, z którymi się zetknęłam)
Kamila
2012-07-11
09:50:34
Email
W pierwszej ciąży nie zależało mi na płci. Oby było zdrowe. Potem przy drugiej, jakoś tak chciałam chłopca a tu jak na złość przy badaniach usg wychodził raz chłopak raz dziewczynka ;) w końcu było mi wszystko jedno i przy porodzie jak mi pokazali pokaźnie jajka mojego synka to byłam mega zaskoczona i szczęśliwa :))))
monia_ireland
2012-07-11
18:46:43
Email
Mam podobne podejcie jak Kyja. Wprawdzie jak piszecie-pierwsze wazne by zdrowe ale nie ukrywam ze staralismy sie o synka...ale nie z powodu tego ze pasuej go miec tylko moi rodzice sa dziadkami samych wnuczek w wnuka ani jednego;-) z druga ciaza hmmm bylo mi zupelnie obojetne chociaz starlismy sie o dziewczynke(moj lekarz sie smial z moich metod-owulacja chlopiec a przed 2 dni dziewczynka-ale jakos nam wyszlo;-) i wiem ze moj maz w glebi serca bardziej pragna corki za drugim podejsciem bo skolei u niego w rodzinie od pokolen jego ojca byli i sa sami mezczyzni.Ale jakbym miala drugiego chlopca bylo tez cudownie! z mojego doswidczenia puki co stwierdzam ze sa oni latwiejsi w wychowaniu jak dzieczynki! chyba ze to sprawa charakteru nie plci. Nikodem nie mial buntu 2 latka i nie stwarzal zadych problemow wychowawczych a Nadusia to dama jak sie patrzy humorzatsa i rozdarciuch-ogolnie grzeczna ale ma takie pomysly ze czasami ze lapie sie za glowe. Syn nigdy nic nie porysowal kredkami - ona rysuje po wszystkim. On nigdy nie bawil sie w alchemika jak to moj maz nazywa jak dostawal soczek czy wode do reki ona przelewa do wszystkiego i wszystko gdzie sie tylko da;-)
Goga66
2012-07-11
19:36:02
Email
To chyba jednak kwestia charakteru. Zuza nigdy nie rzucała się w sklepie na ziemię, nie dostawała histerii, że czegoś nie dostanie chociaż uparta była w innych sprawach i to powyżej wszelkiej normy. Nie rysowała ścian, nie łykała małych przedmiotów, nie rozlewała, nie brudziła, nie niszczyła. Nie chowałam chemii gospodarczej ani lekarstw, bo jak wytłumaczyliśmy, że groźne, do dziś nie zbliża się. Natomiast chyba okres dojrzewania obecnie burzliwiej przechodzą dziewczynki i na dodatek po trafią niszczyć koleżanki w sposób wyrafinowany i wredny. Ale pewnie też nie wszystkie. Uczę empatii, współczucia i jeszcze raz empatii. Może zadziała...Artykuł mi sięnieco naciągany wydaje i jak Kyja chyba napisała, dot, bardziej upodobań prostych środowisk. A tak w ogóle super mieć parkę :)

Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony gwnej forum