szukaj zwrotu:       szukaj w:
wybrano:
dział - Matki, żony, kochanki (problemy z dziećmi, mężami i niemężami, teściowymi, pracą, plotki, rady, itp)
temat - Co przygotować na 5 urodziny synka? Jakieś pomysły


Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony głównej forum
Napisano: Treść:
21Aneta
2010-08-17
Email
Hej dziewczyny. Chciałam prosić o pomoc. Już za trzy tygodnie mój synek skończy 5 lat. No i będzie imprezka dla rodziny. I tu zaczyna się problem. Nie chcę robić do jedzenia tego co zawsze... Lubię eksperymentować a kompletnie nie mam pomysłu co zrobić. Trochę nas będzie - ok. 15 osób.. Może macie jakieś sprawdzone przepisy na "trochę inne" sałatki czy zapiekanki. Wiem, że tego pełno w internecie ale ja wolę sprawdzone przepisy... Proszę o pomoc.


basienka25
2010-08-18
09:22:23
Email
Ja robiłam moim dziewczynkom na urodziny, (też ok 15 osób było) : Zupę krem brokułowy, kieszonki z ciasta francuskiego z farszem mięsnym, filety kurze panierowane w płatkach kukurydzianych, sałatkę z makaronem ryżowym i sałatkę warstwową z selerem naciowym. Napiekłam też chyba 4 ciasta, taka miałam fazę na pichcenie, hehe:)
basienka25
2010-08-18
09:22:51
Email
Oczywiście jeśli chcesz, mogę podać przepisy.
21Aneta
2010-08-18
11:26:10
Email
Brzmi zachęcająco! Poproszę o te przepisy :)
basienka25
2010-08-18
19:44:11
Email
Sałatka warstwowa ( bez selera, coś pomyliłam:) mała pekińska, 2 pomidory, 30dkg szynki , puszka kukurydzy, kilka korniszonów, 4 jajka, 1 ogórek długi, 20dkg sera żółtego. SOS: mały majonez, mały jogurt naturalny, koperek, 2 ząbki czosnku ( niekoniecznie, jeśli nie lubisz sosu czosnkowego), sól, pieprz 1 warstwa: kapusta poszatkowana, 2. pomidory pokrojone w paseczki, 3. Szynka w paseczki, 4.kukurydza 5. korniszony w paseczki, 6.jajka w ćwiartki 7. ogórek z paseczki 8. ser starty. składniki na sos wymieszać i polać sałatkę. Jest naprawdę smaczna:0
basienka25
2010-08-18
19:48:42
Email
kolorowa: makaron ryżowy 1 op., 25dkg szynki, 25dkg sera żółtego, cebula ( ja nie dawałam), kukurydza puszka mała, 2 czerwone papryki, 2 ogórki niezbyt długie, szczypiorek, sól i majonez/. Makaron robimy jak na opakowaniu podają. Wszystkie składniki drobno kroimy w kostkę, ser ścieramy na tarce, mieszamy w salaterce razem z makaronem, dodajemy majonez ( dosłownie 1 łyżkę, bo pomidory puszczają sok, a makaron musisz dobrze odsączyć, bo będzie wodnista sałatka) Posypujemy szczypiorkiem na koniec.
basienka25
2010-08-18
19:55:09
Email
Zupa krem z brokułów. Brokuł gotujemy podzielony na drzewka, jak mówi moja córa:). Razem z brokułem ugotować 2 ziemniaki pokrojone w kostkę. Nie nakładać pokrywki na garnek w trakcie gotowania, bo brokuł wtedy traci swój piękny zielony kolor. Wody w garnku ma być tylko tyle, by przykryło warzywa. 15 minut starczy na gotowanie. dodajemy do tego podsmażoną 1 cebulkę pociachaną i posoloną. Miksujemy. Następnie dajemy do tego trochę startego sera żółtego, ja tak na oko zawsze daję, więc nie wiem ile 10 czy 15 dkg:0. Podgrzewamy jeszcze aż ser się rozpuści. Na koniec, każdą porcję już w talerzu posypujemy prażonymi płatkami migdałowymi. Ja z wrażenie zapomniałam to zrobić, goście zjedli zupę, ja przypomniałam dopiero o płatkach:)
basienka25
2010-08-18
19:57:17
Email
Teraz filety : Normalnie robisz jak zawsze, tylko zamiast w bułce tartej panierujesz w pokruszonym płatkach kukurydzianych:) Są extra, ale mi osobiście smakują takie prosto z patelni, a nie takie jak podałam gościom odgrzewane w piekarniku. No ale mówili, że że dobre:)
basienka25
2010-08-18
20:00:42
Email
Aha, na przystawki robiłam jeszcze faworki mięsne. Filety z kurczaka ( 2 nieduże )lekko rozbijamy i kroimy w paski, na dł. 12cm i szer. 3 cm. W paskach pośrodku robimy nacięcie tak z 5cm i przewijamy jak faworki. Mąkę ziemniaczaną mieszamy z bułką tartą, curry i mieloną papryką. Faworki solimy i pieprzymy, obtaczamy w panierce i wrzucamy na rozgrzany olej. Po usmażeniu osączyć na ręczniku papierowym.
basienka25
2010-08-18
20:07:16
Email
No i kieszonki z ciasta francuskiego. Ja kupiłam 2 opakowania ciasta. Z każdego płata wyciąć 8 kwadratów. Farsz: mięso ( np łopatkę) kroimy w kosteczkę, i podsmażamy , na drugiej patelni podsmażamy 2 cebule posiekane potem dodajemy 25dkg pieczarek pokrojonych w kostkę i dusimy parę minut, dodajemy mięso i dusimy jeszcze z 10-15 minut. Przyprawiamy wg gustu, dodajemy pół puszki kukurydzy. Na każdy kwadrat ciasta nakładamy trochę farszu i na wierzch dajemy trochę startego sera żółtego, przykrywamy drugim kwadratem i zlepiamy brzegi. Na wierzchu smarujemy rozkłóconym jajkiem. I do piekarnika na ok 15 minut. To był u mnie hit:)
21Aneta
2010-08-18
23:50:41
Email
Rany... ale mi ślinka pociekła... Napewno wypróbuję te przepisy :) Dziękuję :)
basienka25
2010-08-19
11:22:21
Email
Dopiero zauwazyłam co napisałam:) Do tej sałatki z makaronem nie trzeba pomidorów. Chodziło mi o to, żeby dobrze odsączyć makaron bo sałatka nabierze wody. Ja nie odcedziłam i tak wyszło, a u teściowej była idealna nie za mokra:)
basienka25
2010-08-19
11:22:47
Email
Mam nadzieję, że coś się przyda:)

Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony gwnej forum