szukaj zwrotu:       szukaj w:
wybrano:
dział - Matki, żony, kochanki (problemy z dziećmi, mężami i niemężami, teściowymi, pracą, plotki, rady, itp)
temat - Kłopot ze zmywarka


Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony głównej forum
Napisano: Treść:
Joanna26
2009-12-16
Email
Czy znacie jakis dobry srodek do czyszczenia zmywarek? Ostatnio zmywarka zaczela... cuchnac. Zauwazylam, ze pod koniec mycia jakos dziwnie buczy, wczesniej tak nie robila, moze to przypadek, a moze cos sie jej stalo i stad ten fetor...Spotkalyscie sie z czyms takim?
supermum
2009-12-16
11:52:06
Email
mimo ze zmywarki nie posiadam :) to znam magiczny sposob :) wrzuc Joasiu do srodka przekrojona cytryne a nawet dwie polowki. rob tez tak nawet wtedy gdy nie ma zapaszku jako profiilaktyke. mozesz tez nastawic pusta zmywarke i wlac zamiast srodka tego co zwykle uzywasz pol szkanki octu tez swietnie sobie poradzi. moze na poczatek ocet - ma mocniejsze dizalanie a potem doraznie stosuj cytrynke:)
Joanna26
2009-12-16
14:10:45
Email
Dzieki Supermum. Magiczny sposob z cytryna i ja znam i stosuje. Sprobuje ten z octem. Pozdrawiam:)
pinkie
2009-12-16
15:18:10
Email
Może to buczenie to jednak jakiś problem... czy to się dzieje przy spuszczaniu wody? kiedy dokładnie? mój szwagier naprawia sprzęty i może cos podpowiem. Ja tez słyszałam, ze jak się używa tylko tabletek do zmywania, to czasami warto kupić sól do zmywarek i wsypać tam gdzie jest na to zbiornik - i tez przestaje śmierdzieć.
Joanna26
2009-12-16
16:49:50
Email
Pinki, podejrzewam, ze masz racje i to moze pomoc, bo rzeczywiscie uzywamy tylko tabletek, a ostatnio naczynie nie bylo juz blyszczace, tylko pojawily sie zmazy - a za to wlasnie odpowiada sol. A co do buczenia - musze jej posluchac uwazniej, wiem, ze na pewno brzmi inaczej niz wczesniej, ale jakos strasznie sie nie wsluchiwalam. Szczerze mowiac, mam wtedy ochote raczej zatkac uszy, liczac na to, ze problem zniknie, jak strus chowa glowe...
pinkie
2009-12-16
18:20:06
Email
Ja miałam podobny problem z pralką - okazało się, ze pompka która odsysa wodę jest zakamieniona - trzeba było ją wymienić lub wyczyścić - na szczęście szfagier wyczyścił - i jest ok
bea1978
2009-12-16
18:58:45
Email
Joasiu a czy Ty czyścisz filtr który jest wewnątrz zmywarki??Może tam nazbierało się odpadków i stąd fetor, po za tym sól to obowiązek jak mówi mój mąż :)zmiękcza wodę a co za tym idzie kamień się nie osadza w pompce która doprowadza i odprowadza wodę, u Ciebie może być zarośnięta kamieniem i woda nie przepływa pod odpowiednim ciśnieniem, stąd hałasy. Ja od początku używam tabletek, soli i nabłyszczacza - nie mam smrodu, hałasu a naczynia są ciągle lśniące :)
Joanna26
2009-12-17
08:10:02
Email
Pewnie, ze czyszcze, dosc regularnie nawet. No coz, chyba rzeczywiscie musze doladowac tej chemii...
justka271
2009-12-17
13:28:44
Email
Joasia mysle ze powinnas nasypac sody oczyszczonej i wlaczyc na pusto.Mysle ze to pomoze;) pytalam technika naszego wiec to mi podpowiedzial i oczywiscie poczysc filtry;)
justka271
2009-12-17
13:29:37
Email
A ja pracuje w serwisie agd wiec mysle ze to bedzie najbardziej sprawdzone;)
agnieszka74
2009-12-17
14:06:43
Email
Sól powoduje zmiękczenie wody. Do czyszczenia zmywarki jest specialny płyn, mozna tez zawiesic odświeżacz.
do zmywarki

Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony gwnej forum