szukaj zwrotu:       szukaj w:
wybrano:
dział - Matki, żony, kochanki (problemy z dziećmi, mężami i niemężami, teściowymi, pracą, plotki, rady, itp)
temat - Nowy plac zabaw


Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony głównej forum
Napisano: Treść:
pinkie
2009-07-20
Email
Nasze place zabaw straszą dzieci i rodziców. Są bardzo niebezpieczne: drabinki, zjeżdżalnie, huśtawki , nawet piaskownice. Do kogo się zwrócić, jak to załatwić, żeby to zmienić????
bea1978
2009-07-21
11:59:13
Email
Do tego kto zarządza danym terenem, u mnie jest to PSM, tereny pod blokami zazwyczaj należą właśnie do spółdzielni mieszkaniowych. U nas robili ponad rok temu, malutki ale ładny, zagrodzony i bezpieczny ale oczywiście młodzież już załatwiła niektóre przyrządy i teraz nie ma komu tego naprawić.
pinkie
2009-07-21
12:36:21
Email
No tak myślałam, ze spółdzielnie. Ale skąd spółdzielnia weźmie na to pieniądze? Nasza jest mała i wątpię żeby tak wyłożyli kasę na nowy plac zabaw, skoro zbierają na remont elewacji bloków. Chcę do nich iść z jakąś konkretną propozycją.
bea1978
2009-07-21
14:20:18
Email
Pinkie nie wiem do końca skąd nasza spółdzielnia wzięła na to pieniądze ale podejrzewam że z naszych opłat, masz składki na fundusz remontowy itp. U nas sami się za to wzięli, nikt nie musiał ich gonić ale długo się zbierali, bo podwórko też mieliśmy w fatalnym stanie od lat. U mojego taty wspólnota zbiera pieniądze na fundusz remontowy ale jak szykowała się praca przy elewacji (ocieplenie,malowanie itd) to wspólnota zdecydowała wziąć kredyt, bo ze składek nie było aż tyle, potrzeby były więkrze od zasobów pieniężnych wspólnoty. Może i u Ciebie uda się coś załatwić w ten sposób, jeśli jest sporo rodzin z dziećmi na osiedlu, napiszcie jakieś pismo do spółdzielni, że chcecie nowy plac zabaw, w piśmie można napomknąć o kredycie, który będziecie wszyscy spłacać razem z czynszem. U mojego taty we wspólnocie jest tak, że każdy blok ma odrębne pieniądze i to sami mieszkańcy sobie decydują co z nimi robią. Kredyt brzmi strasznie ale dzieląc go na wielu mieszkańców spłacanie rat to śmieszne pieniądze.
pinkie
2009-07-22
11:13:04
Email
No wlaśnie wiem,że odmówili naszej spółdzielni kredytu na elewacje i remont i dlateg podwyższyli nam fundusz remontowy. Myślałam, ze jest może jakaś organizacja/firma/fundacja, która pomogłaby stworzyc jakiś wzorcowy plac zabaw, może własną reklamę. Może można sie z tym zwrócić do władz miasta....Bardzo podobał mi się plac zabaw w Łodzi w ZOO no i na Olechowie. Tu w Koszalinie nie znam równie ładnego
bea1978
2009-07-22
14:09:47
Email
No to ja Ci nic nie poradzę ani nie doradzę wiecej, jedno co mi przyszło do głowy to właśnie z tym kredytem i kasą z funduszu remontowego :( A czy władze miasta coś mogą... hmmm spróbować można, jak wcześniej pisałam sporządźcie jakieś pismo z prośbą, współnie z innymi rodzicami, a nóż widelec się uda i miasto dosponsoruje spółdzielnię na ten cel :)
FK
2009-07-30
13:33:38
Email
U nas na osiedlu też jest tragicznie z placem zabaw. Huśtawki już dawno zdjęli, bo się nie nadawały. Jest jedna zjeżdżalnia, brudna piaskownica i jakieś drabinko. I to wszystko (o zgrozo!) na betonie i nieogrodzone. Pełno szkła wszędzie. Koszmar. Muszę chodzić z Krzysiem na inne osiedla a to spory kawałek, więc jak się chce wyjść na chwilkę, to jest kiepsko. Cos mieszkańcy próbowali w tej sprawie zrobić. Nawet w gazetach o tym pisali, ale spółdzielnia twierdzi, że nie ma pieniędzy i jest jak jest :(
mayasun
2009-08-09
22:11:56
Email
W Gdańsku jest jeden przogromny plac zabaw, jest na nim wiele oryginalnych przyrządów do zabaw. Sponsorem tego placu jest GPEC (przeds. energet. ciepl.) Tyle, że ten plac zabaw jest na terenie miasta a nie na terenie spółdzielni. Jednak myślę, że jedynym rozwiązaniem byłoby poszukanie sponsorów.

Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony gwnej forum