szukaj zwrotu:       szukaj w:
wybrano:
dział - Matki, żony, kochanki (problemy z dziećmi, mężami i niemężami, teściowymi, pracą, plotki, rady, itp)
temat - krzywe nóżki


Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony głównej forum
Napisano: Treść:
grazia78
2008-10-11
Email
Witam mam dwulatka zauwazylam u niego ze lewą nóżke daje do srodka chodzi jak kaczka czy powinnam moze go dac w szyne daje mu witamine d3 ale niewidac poprawy.
Basia.26
2008-10-14
07:07:52
Email
to zalezy czy lewa nóżka idzie do środka (w tzw Xw stawach kolanowych) czy też lewa stópka. albo może dziecko ma płaskostopie i wnętrze stópki zapada się. w takich przypadkach cięzko samemu zdecydować i doradzić co trzeba zrobić. wg mnie konieczna jest wizyta u dobrego ortopedy. jeśli zauważyłaś ten problem to szkoda by było zaniedbac te nóżki. ortopeda może zalecić ćwiczenia, wkładki, buciki itp.
grazia78
2008-10-14
07:46:34
Email
Witam dziekuje za odpowiedz ,on ma lewa stopka idzie mu do srodka on ma dwa latka w czerwcu jak bylam u ortopedy to mowil ze niema płaskostopia, ale ja widze ze od tego czasu a juz jest Pazdziernik on gorzej ja daje stopka jego idzie do srodka w lewej nozce prawa dobrze daje , ma nozki jak beczki, Cwiczenia niewiem jakie moge wykonac , Bedziemy w listopadzie u lekarza to zobaczymy co dalej juz myslama zeby go w szyny dac , moze poprawiloby mu sie , ,Pozdrawiam
femag
2008-10-14
11:27:48
Email
Jeśli zaobserwowałaś że twoje dziecko źle stawia stopy a lekarz nie reaguje idź do innego!! Obejrzy go specjalista , zrobi usg i skierują go na ćwiczenia które w formie zabawy nie zniechecą dziecka a pomogą jego stopom. Szyny nie brzmią zbyt miło ani wygodnie, więc spróbowałabym czegoś innego (chyba że ćwiczenia nie pomogą ). Pozdrawiam serdecznie
Basia.26
2008-10-14
15:15:47
Email
no.... ja nie wyobrażam sobie, żeby mój dwu i pół latek dał się zapakować w szyny... uważaj, żeby nie zniechęcić dziecka. bo wtedy cała praca nad prostymi nóżkami bedzie dla ciebie i dla niego udręką. oczywiście radzę jak najszybciej udać się do lekarza. i w razie zbagatelizowania przez niego sprawy-udać się do innego. bez oglądania dziecka nie mogę polecić odpowiednich ćwiczeń ani wkładek ortopedycznych czy czegoś w tym stylu. z jakiego jesteś miasta?? popytaj znajomych o dobrego ortopedę. na pewno kogoś ci polecą.

Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony gwnej forum