szukaj zwrotu:       szukaj w:
wybrano:
dział - Matki, żony, kochanki (problemy z dziećmi, mężami i niemężami, teściowymi, pracą, plotki, rady, itp)
temat - REMONT - PROSZĘ O POMOC


Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony głównej forum
Napisano: Treść:
21Aneta
2008-06-25
Email
Witam po długim czasie. Piszę w nowym temacie ponieważ pilnie potrzebuje pomocy, porady… osób doświadczonych. Otóż za dwa miesiące rozpoczynamy remont mieszkania – a konkretnie łazienki, kuchni i przedpokoju (pokoje robiliśmy wcześniej – wymagały najmniej pracy i wkładu finansowego..). Ponieważ nie mam pojęcia co i jak – chciałabym zadac kilka pytań – proszę o pomoc  Łazienka – mam malutką łazienkę, kwadrat o boku 1,75. Planuję zmieścic w niej pralkę, prysznic, umywalkę i kibelek  Ogólnie nie będzie już miejsca na nic… No i moje pytania – jakiej firmy polecacie brodzik i kabinę prysznicową? Na co zwracac szczególną uwagę kupując go? Kolejne pytanie – umywalka. Chciałabym malutką, przeglądałam w Internecie różne ale nic mnie nie zachwyciło. Nie chodzi mi o jakąś kosmiczną i nowoczesną ale o klasyczną, wiszącą białą umywalkę. Następnie – kolorystyka. Myślałam o beżach i brązach – ogólnie planuję utrzymać mieszkanie w takiej tonacji. Nie mam pomysłu na ułożenie kafelek. Wiem na pewno, że nie chcę ich mieć do samego sufitu ale też nie chce żeby szły równo po jednej wysokości. Macie jakieś pomysły? Myślałam też o szafce na kosmetyki i środki czystości, którą zawiesiłabym nad umywalką. Ale nie chcę kupowac klasycznej – z białego plastiku z lustrem – myślałam o szafce ze szklanym frontem podświetlaną od środka. Pytanie – czy któraś z Was widziała kiedyś coś w tym stylu czy raczej będę musiała robić pod zamówienie? No i grzejnik – myślę o drabince – ze względu na gabaryty mojej łazienki i fakt, że nie wymaga specjalnego ogrzewania – myślałam o malutkim grzejniku drabince – bardziej żeby powiesić mokry ręcznik niż ogrzać pomieszczenie. Tylko, że wszędzie w necie widziałam grzejniki robione na jedno kopyto… A może Wy macie w swojej łazience jakiś ciekawy grzejnik? (jak najmniejszy..) Kuchnia – wymaga remontu generalnego tak jak i łazienka.. Ale pomysł na nią już mam, bardziej chodzi o sprzęty AGD. Jakich firm polecacie kuchenkę, okap, zmywarkę (mogę sobie pozwolić na mniejszą). Czy lepiej sprawdza się osobno – płyta i piekarnik czy lepiej kupić w zestawie – jako kuchenkę? Może wiecie, gdzie można taniej kupić tego typu sprzęty albo gdzie często robią promocję łączoną typu kup to i to a dostaniesz to i tamto…Zastanawia mnie też wykończenie . Na ścianę gdzie dam meble kafelki będą tylko między szafkami. Po drugiej stronie myślałam o takim składanym stoliku montowanym na ścianie i dwa składane krzesła do tego (może któraś zastosowała takie rozwiązanie). O ile sam stolik i krzesła nie będą problemem w zakupie bardziej mnie martwi wykończenie ściany. W tym miejscu będziemy tylko jeść.. Boję się, że jeśli tylko pomaluję szybko się przetrze – czy od opierania ciałem lub krzesłem.. a znowu nie chcę dawać kafli na całej kuchni. Myślałam o fali z małych kafelek – wprawdzie nigdzie jeszcze czegoś takiego nie widziałam – ale może Wy mnie zaskoczycie i macie jakoś ciekawie zrobione u siebie?? Czym mam się kierować wybierając lodówkę?? Pomijam cenę, kolor i ilość miejsca w środku… Bardziej chodzi mi o funkcjonalność i oszczędność… Przedpokój – kompletnie nie mam na niego pomysłu… Obecnie mam dużą szafę, którą planuję wywalić. Zrobi mi się dość dużo miejsca.. Myślałam, żeby dać duże lustro bez ramy, szafkę na buty a z drugiej strony tylko haczyki na kurtki. No i nie wiem czy dobrze robię… Może macie pomysł na jakąś fajną aranżację przedpokoju?? Pokój dzienny – robiliśmy go całkiem niedawno ale kompletnie sami i ściany absolutnie nie są gładkie… Chcemy to zmienić  Mam w tym pokoju wnękę , w której planuję zrobić szafę a la komandor z dużymi lustrami. Szukam pomysłu na jakieś ciekawe fronty takich szaf… Ściany chcę ozdobić tynkiem strukturalnym, widziałam już dużo wzorów w Internecie… ale to nie to samo co zobaczyć efekt końcowy u kogoś… Więc może któraś doradzi mi jak można zrobić tani i ciekawy wzór na ścianach? Drzwi – zastanawiam się nad nowymi… Mieszkam w bloku, futryny są metalowe, osadzone w posadzce a o samych drzwiach nawet nie chcę wspominać.. Nie mogę się zdecydować – czy wykuc futryny i wstawic zupełnie nowe drewniane (przeraża mnie koszt zarówno zakupu jak i montażu – no i czas trwania remontu, który się na pewno przedłuży…Boję się też o podłogi w pokojach – mam położone panele szwedzkie – czy jest sposób na wyciecie starych futryn bez uszkodzenia paneli w pokojach obok?) Myślałam też żeby wymienić same skrzydła drzwiowe, futryny zeszlifować i pomalować w odpowiednim kolorze a na wierzch przykleić takie listwy maskujące w kolorze skrzydeł drzwiowych? Jakie firmy produkujące drzwi polecacie ?? Przystępna cena ale i jakość wykonania. U mnie na pewno będzie trzeba robić drzwi na wymiar… Baterie – gdzie jest duży wybór i ceny dla normalnych ludzi? Województwo pomorskie…. Oświetlenie – myślałam o podwieszanych sufitach z halogenami ale się zastanawiam czy to jest jeszcze modne? No i nie mam pomysłów na aranżację… Dziewczyny apeluję o pomoc!!! Jeśli macie jakieś zdjęcia waszych domów, z których mogłabym zaczerpnąć pomysły – błagam pokażcie! Jeśli nie chcecie na forum wystawiać takich zdjęć to może na mojego maila?? aneta0203s@wp.pl Liczę na odzew  Postaram się później rozrysować plan mieszkania i co gdzie postawię – może wtedy będzie łatwiej coś razem wymyśleć… Pozdrawiam.
ciekawa
2008-06-25
17:17:29
Email
Anetko co do łazienki-mam malusią a kafelki do sufitu i jest to świetne rozwiązanie-bardzo powiększa. Rozwalcie ekran zasłaniający rury-u nas okazało sie ze mozna zrobić mały schodek a resztę ekranu cofnąć-tym samym uzyskaliśmy w pionie15 cm więcej przestrzeni. wbrew pozorom to bardzo duzo. Mała umywalka to masakra-wszędzie woda-mam taką chyba z "koła". Kafle na ziemi ciemne na ścianach jasne-efekt powiększenia. Terakota w karo nawet na malusiej powierzchni duzo powieksza. Fugi koniecznie zabezpiecz "delfinem" to taki lakier-zapobiega zbieraniu sie brudu a potem mozna szorowac do woli. W kuchni: radze kupic sprzed do zabudowy cały-czyli i płyte i piekarnik-nic tak nie niszczy wyglądu jak przerwany ciąg blatów. Na ściany duluks do kuchni i łazienek i możesz szorować je ile wlezie;) zaraz porobie zdjecia i wyśle ci na maila.
ciekawa
2008-06-25
17:22:58
Email
No i moja rada podziel wpisy na pomieszczenia w tym długim wpisie gubi sie tematyka. a tak łatwiej radzić.
majka_76
2008-06-25
20:45:01
Email
Remont robiłam jakieś pół roku temu. Wiele z rzeczy które byś chciała zastosować u siebie w domu znajdziesz w Liroy Merlin. Można coś wybrać dla siebie w przystępnej cenie. To, co mogę Ci doradzić - nie kupuj do łazienki lustra ze szklaną półką wystającą - nie praktyczne, moja się zaraz stłukła. Pochyla się człowiek nad umywalką i chcąc nie chcąc zawadzi głową i gotowe. Jeśli mieszkasz w bloku nie radzę robić w łazience sufitu podwieszanego z płyty gipsowo - kartonowej, no chyba, ze masz sąsiadów, którzy nie zalewają mieszkań. Ja mam sufit podwieszony, ale z panelu. Nie nasiąka wodą. Ponadto płytki do sufitu. Modne jest , żeby zostawiać część ściany przed sufitem, ale ściany muszą być idealnie równe. W kuchni polecam sprzęt do zabudowy. Ciekawa ma rację, nic nie psuje wyglądu jak przerwany ciąg blatów. Jeśli chodzi o marki sprzętów - ja mam Amicę: i kuchnię, i okap kominowy, i lodówkę. Jestem bardzo zadowolona. Sprzęt klasy A, A+. Zresztą rzadko który producent nie oferuje teraz energooszczędnch. Na ścianę farba zmywalna do kuchni. Stolik o którym piszesz u moich znajomych się nie sprawdził. Mało na nim postawisz i jest taki trochę pochylony, bo montowany do ściany. No chyba, że będzie miał dodatkową nóżkę.Ale wątpię skoro ma być składany. W przedpokoju ja mam farbę strukturalną. Możesz powiesić lustra bez ram - w Ikea są świetne, takie w kształcie fal. ( Nie wiem czy macie te sklepy). Co do drzwi. Nie wiem czy uda się wymontować stare futryny bez demontażu podłogi. No chyba, że nie sięgają w głąb podłogi. Dobre drzwi wewnętrzne to koszt ok. 500zł sztuka oczywiście bez klamek. Jeśli macie w pobliżu siebie Liroja to proponuję się tam właśnie wybrać. Pozdrawiam i życzę udanego, taniego i szybkiego remontu.
21Aneta
2008-06-25
23:29:56
Email
Dziękuję dziewczyny za odzew! Nie macie pojęcia ile dla mnie takie rady znaczą.. na przykład nie miałam pojęcia o tym całym "delfinie" :) - teraz już wiem ze go kupie. No i lodówkę wybrałam już Amicę - tylko zastanawiałam się czy to dobry wybór.. a wiedząc że sie już u kogoś ten sprzet sprawdza o wiele łatwiej decydować :) Jeszcze raz dziękuję i czekam na dalsze porady :) A tekst podzielę jutro na poszczególne działy bo dziś juz zasypiam na biurku :) Dobranoc i jeszcze raz wielkie dzięki :)
ciekawa
2008-06-26
13:53:34
Email
Ja mam sprzety wszytskich firm:) tak jakos wyszło:) A nic mi sie nie popsuło. Co do klasy AA to radze sprawdzic ile kosztuje a ile kosztuje klasa B. Często jest tak ze cena AA jest o tyle wieksza ze zanim osczednosci spłacą róznice miedzy kosztem eksploatacji klasy B to sprzet bedzie juz stary i bedzie zuzrywał wiecej z samego zurzycia
Kamila
2008-06-28
21:46:39
Email
Hejka! Anetko, tak trudno coś doradzić.. Każdy ma inny gust :) ja na przykład nie lubię i nie cierpię kafli w łazienkach do samego sufitu.. dla mnie to istna masarnia, u siebie zrobiłam na 1,60m od podłogi, do tego ogromne lustro wtopione w kafle (rama z kafli), umywalka to kwestia gustu, przejedź się do marketów, najlepiej tak kupować, obejrzysz, przymierzysz.. a w necie wiadomo jak to jest... chociaż my kupiliśmy drzwi prysznicowe do łazienki w necie i na szczęście są super :) płytki w łazience w karo - świetny pomysł, też tak mam. Płytki wybrałam z firmy DOMINO, nie drogie a robi je PARADYZ. Mam kolekcję LINEA zieleń , możesz podpatrzeć na ich stronie, bardzo mi się podobają. Delfin do fug, super sprawa! Kafle w kuchni położyłam tylko tam gdzie trzeba: nad blatami kuchennymi, mam 2., nad zlewem i zmywarką, w jednym ciągu, na nie cały 1,2 m. Te wybrałam z CERSANITU. Weź katalogi ze sklepów, są grube, wiele w nich propozycji, można naprawdę wybrać super kafle. Co do szafki w łazience.. musisz ją koniecznie mieć? Przecież kosmetyki możesz trzymać na półeczce nad lustrem, albo gdzieś na ściankach pomontować półki.. taka szafka zabierze Ci miejsce, biała wygląda nie ciekawie, a jak jakaś fajna się trafi to i cena też odpowiednia. Wstaw do łazienki duże lustro, ekstra oświetlenie.. Przedpokój zrobiłam strukturą z Decoralu, jest od razu barwiona, nie trzeba malować.. i koszt też nie za wielki bo za 111zł zrobić 11m2. Wybrałam morelkę, jaśniutką, świetnie wygląda :) Lustro w przedpokoju też wielkie i proponowałabym z ramą jednak... te bez ram już są nie modne, a jak ktoś niechcąco uderzy i obszczerbi kant.. będzie to nie tak wyglądało... drzwi zamawialiśmy u stolarza.. mamy wszystkie zrobione ręcznie, super wyszły, wybrałam bardzo ciemny kolor, świetnie się prezentują. Znajomi chwalą sobie drzwi z Porty, chyba Basia też u nich kupowała swoje. Myślę, żę futryny metalowe można wyjąć bez uszkodzenia paneli.. tylko majster musi być sprytny.. bo przecież panele nie są montowane aż do ściany, zawsze jest luz, więc powinno się udać.. życzę powodzonka! Remont jest koszmarny... ale efekty wszystko rekompensują :) Ach i jeszcze sprzęt do kuchni.. nam wczoraj przywieźli.. wzięliśmy lodówkę Samsunga z podwójnymi drzwiami, wcześniej miałam Aristona, świetna firma.. blaty mam jeden z Aristona, gazowy, na 5. palników, a ceramiczny z Amici, zmywarkę też Amici, piekarnik tak samo. U mnie pierkarnik będzie zamontowany w szafie, wysoko, a blaty osobno, obok siebie. Ustawienie tych sprzętów to tylko rzecz gustu i wygody :) jeszcze raz powodzonka! Ja teraz czekam na montaż schodów, mebli do kuchni i szaf wnękowych :) Pozdrawiam!
weridiana
2008-06-29
00:00:27
Email
Anetko ja jestem po kapitalce u siebie a więc jeśli mogę coś doradzić to np. do kuchni zamiast kafli na ścianę dałam w tym samym kolorze co blaty w kuchni taką płytę i wygląda super a poza tym jest rewelacyjna w utrzymaniu czystości co do przedpokoju to zgadzam się z Kamilą do lustra lepiej daj ramę bo jak coś się stanie to będzie problem a poza tym dziecko może sobie zrobić krzywdę.
pinkie
2008-06-29
09:25:24
Email
Tak, płyta z tego samego materiału co blat, tylko cieńsza - zamiast kafli - to jest to! Moja siostra tak ma i ja też sobie to zamówię. Uważam, ze lepiej jak kosmetyki zamknięte są w szafce - na półce czy wannie optycznie tworzą nieład. Kilka eleganckich butelek, ładne mydło na wierzchu - wystarczą. Poza tym do szafki można schować proszki do prania itp. Takie szafki można też zrobić tuż pod sufitem - jak pawlacze - zeby nie zagracały pomieszczenia. Ewentualnie zrobić taką szafkę, zeby na dole zasłonić pralkę, a powyżej na półkach ustawić potrzebne w łazience rzeczy.
ciekawa
2008-06-29
20:17:35
Email
Co tu jeszcze...... nie polecam płyty kuchennej w kolorze metalu-jak będę kiedyś zmieniać mieszkanko zażyczę sobie biała-na tej wszystko widać i sie rysuje nawet od mleczka. A zamiast płytek w kuchni nigdy blach cynkowych-okropnie sie brudzą-każdy palec widać i trzeba specjalnie czyścic.
weridiana
2008-06-29
21:41:00
Email
Ja w kuchni mam szare blaty i tak samo płytę na ścianie i na potrzebę szorowania poza stnandardową nie narzekam. A co do drzwi to jak będziesz miała z framugami to nie wiem bo się na tym nie znam ale znajomy zajmujący się sprzedażą drzwi polecił. nam zamiast porty - strasznie drogiej, drzwi z firmy Dorpol i są super i cena przystępna.
weridiana
2008-06-29
21:43:50
Email
A z ciekawą się zgadzam co do płyty bo taką mam i nie można jej doszorować zostają zacieki z wody i wyglądają jak kamień płyny specjalne -podobno- do tych płyt się nie sprawdzają bynajmniej w moim przypadku a co do szafki w łazience ja uważam że musi być bo tylu "szpargałów" bym nie zniosła
dodka591983
2008-06-29
22:59:25
Email
hej Anetko ja cale szczescie mam remont generalny domu za soba i to co mi sie sprawdzilo to moge Ci polecic. do tego moj tata ma sklep hydrauliczny wiec mam rozeznanie w firmach i jakosciach.jesli chodzi o lazienke, zwlaszcza gdy jest mala, najlepiej dac na jednej scianie 1) duze lustro wtopione kafle (o takim juz tu jedna mama wspomniala:)) to optycznie powieksza lazienke. 2)Umywalke polecam z szafka od razu, bo ma sie miejsce na wszystkie detergenty do czyszczenia i nie bierz najmniejszej, bo rzeczywiscie wszystko wtedy mokre wkolo. Bardzo dobre sa z kola albo cersanitu (koszt 250-300zl) 3)baterie lazienkowe najpraktyczniejsze sa biale ( na chromowych od razu widac zacieki i zaschniete plamki wody!) ewentualnie satynowe. 4) Kabine jesli wymieniasz najlepiej sprawdzi sie z chropowata powierzchnia bo na glatkiej widac plamki wody ( kolo i cersanit sa bardzo dobre jak i umywalki) 5) do kuchni farbe zmywalna. u mnie od 3 lat kuchnia pomalowana jest farba Tikurilla- rewelacja. Myje sciane szmatka bardzo czesto i kolor sie nie zciera. ewentualnie mozna zwskla fabre pokryc farba przezroczysta satyna aby nie zmywal sie kolor. 6) sprzet kuchenny rzeczywiscie lepszy jest do zabudowy i dac jeden dlugi blat, wtedy jest wiecej miejsca do pracy. 7) zlewozmywak nie polecam tych metalowych bo ciezko utrzymac w czystosci. lepszy i trwalszy jest albo silgranitowy albo jego tanszy odpowiednik z tworzywa granitopodobnego jak cos mi jeszcze przyjdzie do glowy dam znac.
dodka591983
2008-06-30
13:28:34
Email
ANETKO A MYSLALAS NAD POLOKRAGLA KABINA PRYSZNICOWA? zawsze to mniej miejsca zajmuje
21Aneta
2008-07-01
00:28:19
Email
Witam! Dziękuję za takie zainteresowanie!! Co do łazienki już postanowiłam, że kabina prysznicowa będzie półokrągła. Nie dam szafki zamykanej a zrobię tylko półki - kosmetyki pochowam w wiklinowych koszyczkach :) Lustro będzie wkomponowane w kafle. Co do kuchni - w czwartek przychodzi stolarz pobrać wymiary i doradzić co nieco ... więc napiszę wtedy co postanowiłam ostatecznie.

Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony gwnej forum