szukaj zwrotu:       szukaj w:
wybrano:
dział - Matki, żony, kochanki (problemy z dziećmi, mężami i niemężami, teściowymi, pracą, plotki, rady, itp)
temat - Zwyczaje wielkanocne


Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony głównej forum
Napisano: Treść:
sylwia
2008-03-21
Email
Zrobilam sobie przerwę na kawusię podczas pichcenia i sprzątania i zaztanawiam się jakie zwyczaje świąteczne panują w waszych domach. My, na przykład, po śniadaniu szukamy zajączka w ogrodzie (na szczęście go mamy:)). Mały biega po ogrodzie i zagląda pod krzaczki, gdzie zając zostawil mu czekoladowe jajka. Czy u was w domach jada się normalny śżwiąteczny obiad?U nas zawsze było tak, że jedzenie cały czas stało na stole, ale nie szykowalismy normalnego obiadu (z ziemniakami idt.)Pozdrawiam cieplutko,
Sylwetkar
2008-03-21
18:06:05
Email
Sylwia ja szukanie zajączka pamiętam z dziecinstwa u babci na wsi po wszystkich zakamarkach biegaliśmy hmm szkoda że już mineły te czasy mój mąż niezna tego zwyczaju ale już w przyszłym roku jak Zuzia będzie rozumiała o co chodzi to będzie szukała niestety tylko po mieszkaniu
ciekawa
2008-03-21
20:30:42
Email
Tak tak całodzienne jedzenie jest i u nas ale od paru lat skutecznie skracamy świąteczne obżarstwo. Tak samo jak Ty Sylwetkar za rob pochowam Nastusi jajeczka po domu:)
kyja
2008-03-22
13:26:05
Email
ja nie znałam zwyczaju z zajączkiem, mój mąż zna-jego rodzice pochodzą z Wielkopolski, w tym roku Misiek będzie szukał smakołyków po mieszkaniu;) w nas też nie gotuje się obiadu w święta-rano w niedzielę jest duże świąteczne śniadanie z żurem i właściwie to przez resztę dnia podjada się to,co już zostało wcześniej przygotowane.No i zjada się więcej niż zazwyczaj jajek;)))mój ojciec kiedyś pobił chyba rekord w rodzinie-w ciągu 2 dni świątecznych zjadł kilkanaście jaj;)

Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony gwnej forum