szukaj zwrotu:       szukaj w:
wybrano:
dział - Matki, żony, kochanki (problemy z dziećmi, mężami i niemężami, teściowymi, pracą, plotki, rady, itp)
temat - Pomysł na firmę w domu...


Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony głównej forum
Napisano: Treść:
Guśka78
2008-01-18
Email
Wiatjcie. Tak sie ostatnio zastanawiam...Siedzę z dziećmi w domu ale warto by było coś sobie dorobić...Może macie jakieś fajne pomysły na działalnośc w domu, może spotkałyście sie z jakimś dobrym pomysłem...Podzielcie sie - pewnie nie tylko ja na tym skorzystam:)
Goga66
2008-01-18
17:27:52
Email
Guśka - ja jestem grafikiem komp. więc sobie dorabiam aczkolwiek ciężko przy dziecku. Mój kolega nawiązał kontakt z firmą produkującą zdrowotną pościel i ortopedyczne poduszki i jest jej pośrednikiem w internecie - wstawia na allegro. To znaczy zamierza tak robić. Może z jakąś firmą właśnie jako sprzedawca na allegro. Kupowałam kosze na zabawki od dziewczyny, która miała umowę z Ikeą.
No i każde rękodzieło jak ktoś umie. Swetry można robić na zamówienie, lalki szyć, portrety malować (zastanawiam się nad tym aczkolwiek w allegro już kilku takich jest), ceramika, malowane szkło. Można spróbować robić ręcznie pocztówki świąteczne. Jak ktoś lubi i umie, to chyba też można by jedzenie czy kanapki sprzedawać w pobliskich firmach. Jak ktoś zna języki może spróbować tłumaczenia przez internet. Tak zarabia np. moja znajoma. Dała ogłoszenia, teraz ma już renomę i utrzymuje się z tego. Znam dwie osoby, które w bloku obok we dwie otworzyły poprawki krawieckie i drobne usługi. Zależy co umiesz, do czego masz zdolności. No i kilka złotych często na początek się przydaje na rozruch. Wszystko też zależy od miasta. W Wawie niestety jest trudno coś zacząć, bo tu mnóstwo konkurencji i wymogi na najwyższych poziomach. To, co gdzieś w mniejszych miejscowościach się sprawdza, to tu niekoniecznie. Więc trudno radzić Pozdrawiam
Goga66
2008-01-18
17:28:51
Email
Przy większym mieszkaniu czy domku jakieś mini przedszkole - wziąć np. 2 dzieci i zarobi sie z 1,5-2 tys.
Goga66
2008-01-18
17:55:19
Email
jak ktoś lubi prasować, to też znajdzie się parę osób, które chętnie skorzystają :) Sama kiedyś płaciłam emerytce, która uwielbiała to robić. Ja nienawidzę :)
noemi
2008-01-18
18:29:22
Email
Goga, wyjęłaś mi to z ust. żłobek lub miniprzedszkole. zapotrzebowanieogromne na rynku
noemi
2008-01-18
18:30:34
Email
p.s. ja uwielbiam prasować:)
bea1978
2008-01-18
22:41:40
Email
To tak odnośnie domowego przedszkola...http://www.akademiamaluchow.pl/cms.php?x=7,0
bea1978
2008-01-18
22:42:42
Email
czytając wasze posty pomyślałam, że może i ja bym się skusiła na dodatkowe dziecko czy dwoje w domu...po przeczytaniu tego artykułu juz mi się odechciało, no chyba że na czarno :)
Goga66
2008-01-19
12:25:56
Email
No cóż - nasze przepisy i koszty są koszmarne ZUS zryczałtowany teraz wynosi ponad 900 zl dla firm czy osób fizycznych. A z tego będzie góra 700 zł emerytury. Polska to kraj dla ludzi nie tyle przedsiębiorczych co wytrzymałych na fiskusa. Ja się kiedyś z ulgą wycofałam z działalności gospodarczej. Mój brat pracuje teraz na konto firmy kolegi. Sobie nie opłaca Zusu. A na dodatek w tym p...ym Zuzie pogubili jego papiery dotyczące wpłat za 5 lat kiedyś i teraz kupę musi firmie księgowej zapłacić za wypisanie dodatkowych kwitów - ok 40 sztuk. I tak dobrze, że spotkał koleżankę ze szkoły pracującą w tym oddziale, bo jeszcze chcieli go bezprawnie naciągnąć na 5 tys. zł. I jej chciało się zajrzeć do przepisów sprzed lat. A inni, którzy koleżanek nie mają???? Czasem nie cierpię tego złodziejskiego kraju...
mayasun
2008-01-21
11:30:36
Email
zawsze mozesz do opieki wziasc 1-2 dzieci. robisz to co do tej pory, ale min. 1000 wpadnie. Mamy teraz chetnie daja swoje dzieci do opiekunek, u ktorych jest dziecko. Sama bym dala do takiej. Nie kazdy dostaje miejsce w zlobku czy przedszkolu, a kontakt z rowniesnikami jest wazny. Co do tworzenia malych przedszkoli w domu weszly w zycie nowe przepisy, wymagania sa niewielkie i mozna sie starac o dotacje z gminy (ok. 200 zl na kazde dziecko) Mini zlobkow te przepisy nie obejmuja.
Julia
2008-01-21
13:11:09
Email
Boże, przeczytałam ten artykuł i po prostu płakać się chce! Dlaczego my żyjemy w takim debilnym kraju??!! Dlaczego w Polsce polityką nie mogą zajmować się rozsądni ludzie, którzy nie patrzą, jakby tylko wyciągnąć korzyści dla siebie ze swojej pozycji? A może to przez lata komuny i potrzebujemy kilkudziesięciu lat, żeby dojść do tego, co jest na zachodzie czy w Stanach? Czasem się nad tym zastanawiam i boję się, że u nas tak nigdy nie będzie, bo Polacy się nie nadają do tego, żeby rozsądnie kierować swoim państwem. Taka po prostu nasza mentalność, co niejednokrotnie pokazuje nasza historia. A wracając do artykułu, to już kiedyś coś takiego czytałam, chyba napisał to Kafka i nazywało się to "Proces" :o(
MatkaPolka
2008-01-24
12:15:08
Email
Goga, przeczytalam, ze jestes grafikiem, prosze Cie o kontakt na maila katjuscha@op.pl.

Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony gwnej forum