szukaj zwrotu:       szukaj w:
wybrano:
dział - Matki, żony, kochanki (problemy z dziećmi, mężami i niemężami, teściowymi, pracą, plotki, rady, itp)
temat - UWAGA PILNE!!!!! odliczenia na dzieci


Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony głównej forum
Napisano: Treść:
Goga66
2008-01-07
Email
Przekazujcie znajomym!!! Dostałam smsem info, że jeżeli ktoś chce skorzystać przy rozliczeniu rocznym z ulgi na dzieci musi złożyć jakieś oświadczenie w Urzędzie Skarbowym do 10 stycznia!!!!!. Tylko w jednym miejscu w internecie znaleźliśmy jakieś informacje, zresztą pisane zwykłym bełkotem typowym dla US i trudnym do interpretacji. Ale sprawdźcie w swoich urzędach żeby nie przegapić jeśli to prawda.
To skandal, bo nigdzie o tym nie piszą i nie mówią. Podaję stronę, gdzie to potwierdziliśmy jakoś. Jeśli ktoś umie to zinterpretować i napisać, czy wszyscy czy tylko niektórzy mają to składać proszę o pilną informację. Szukajcie tam w rubryce nr 42. Podaję adres: http://www.mf.gov.pl/_files_/podatki/kalendarz_podatnika/kalend07pit.pdf
Kamila
2008-01-07
11:58:35
Email
Goga, spokojnie. Oświadczenie składają te osoby, które będą się rozliczały przez zakład pracy.. jeśli sama będziesz składała PIT nie musisz składać tego oświadczenia. Z reguły firma w której sie pracuje informuje swoich pracowników o takich przepisach... a tak wogóle to moim zdaniem, ta nowa ulga to tylko dla bogaczy.. bo żeby odzyskać te 1200zł na jedno dziecko musisz tyle podatku odprowadzić przez cały rok... a niestety te uboższe rodziny, gdzie zarobki to z reguły tysiąc netto to moga pomażyc o odliczeniu...
Goga66
2008-01-07
12:10:08
Email
Dzięki Kamilo, już wiem :) Ale wolałam tu napisać, bo do 10 mało czasu i gdyby okazało się prawdą to łatwo można by stracić wiele. Zwłaszcza, że czytając wpisy i możliwości dziewczyn z forum, to spora część jednak chyba ma pieniążki -analizując gdzie jeżdżą na wczasy, jakie mają domy i mieszkania i jakie prezenty dzieciom kupują. Fakt, że ulgi generalnie są dla zamożnych a nie dla biednych. Ale lepsza taka ulga niż żadna.Nawet jeśli ktoś tylko część sobie odpisze, to wróci mu te 600 zł czy 400 i myślę, że to dla biednej rodziny jakiś zastrzyk pieniędzy już jest. Znam też takich, którzy z zasiłków i dopłat za mieszkanie więcej wyciągają rocznie niż 1000 zł. Różnie więc i z tymi biednymi bywa, zwłaszcza, że na czarno pracują i czasem naprawdę nieźle zarabiają. Znam kogoś, kto z tych prac na czarno ma 100 tys. na koncie ale szkoda mu wydawać więc o zapomogę rodzinną wystapił.
Kamila
2008-01-07
12:35:30
Email
Ha ha ha masz rację Gosiu! Nie neguję, że zaczęłaś temat, bardzo dobrze, że przypomniałaś - mnie dziś rano o tym poinformowała Aga i też, nie powiem, wystraszyłam się haha od razu zadzowniłam do księgowej i ta mi powiedziała co i jak :) a te 100tys na koncie.. wielu ludzi tak żyje.. wiesz ja ich nie potępiam za to.. bo w tym kraju żeby czegoś się dorobić to naprawdę trzeba się nieźle gimnastykować.. politycy, nasz system podatkowy prowokuje ludzi do tego, żeby na czarno działać, pracować, bo co z tego jak on przepracuje całe życie uczcuwie a później emerytura waha się od 800-1300zł.. także wolą sobie sami odkładać na starość niż ładować kasiorę w ZUS i Urząd Skarbowy... tracę wiarę, że u nas będzie lepiej.. teraz znów trąbią, że podniosą składkę zdrowotną, żeby dać pielęgniarkom.. nie mówię, że im się nie należy, bo należy się!!! Ale znów ściągają z nas kasę.. a kto nam da?? Czy jak już podwyższono pensje lekarzom o te 700zł to nie można było z tej kwoty oddać siostrom nawet 200zł???? Czy tylko lekarze są podstawą w służbie zdrowia??? Ehhh przepraszam, rozpisałam się... gdzie ta Irlandia ;-)
Goga66
2008-01-07
12:44:41
Email
Z jednej strony - wszędzie dobrze, gdzie nas nie ma. Z drugiej strony jednak też jestem zdegustowana tym, co sie w naszym kraju dzieje. I rozumiem tych, którzy nie chcą dzielić się z państwem zarobkami, bo to państwo nas okrada. Jednak co zabawniejsze człowiek, o którym pisałam chwali PIS pod niebiosa za praworządność i zabranie się za łapówkarzy i innych. I to jest najśmieszniejsze, bo to pokazuje straszną dwulicowość Polaków. Na dodatek, to ja i tacy jak ja dostarczamy pieniędzy takim jak on, bo to z naszych podatków. Wolę chyba jednak być uczciwa...
aska
2008-01-07
16:32:24
Email
Kamila, napisalas, ze rozmawialas ze swoja ksiegowa i ta Ci powiedziala co i jak odnosnie odpisow na dzieci, czy w wolnej chwili moglabys szerzej napisac co wiesz w tym temacie? prosze!

Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony gwnej forum