szukaj zwrotu:       szukaj w:
wybrano:
dział - Matki, żony, kochanki (problemy z dziećmi, mężami i niemężami, teściowymi, pracą, plotki, rady, itp)
temat - muszki owocówki


Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony głównej forum
Napisano: Treść:
aska
2007-09-14
Email
Pomocy! od kilku dnie nie moge poradzic sobie z muszkami owocowkami. Zadomowily sie u mnie na dobre. Myslalam, ze zwabie je na miod i sie poprzyklejaja ale miod im nie podchodzi. Macie jakas rade?
pinkie
2007-09-14
09:42:21
Email
Wessij je odkurzaczem. Ja tak robię, gdy jest ich bardzo duzo. Rozejrzyj się, czy nie siedzą na ścianach , zdejmij szczotk z odkurzacza, załóż tę wąską rurę do odkurzania szczelin i po prostu je odkurz ;)
bea1978
2007-09-14
10:14:35
Email
Ja proponuję na poczatek uprzątnąc wszystkie owoce, które je wabią, wyrzuc śmieci ze zgniłymi odpadkami. Owoce pochowaj do lodówki,nie trzymaj na wierzchu a dopiero potem wciągaj odkurzaczem :))
aska
2007-09-14
10:35:31
Email
ale ja od tego zaczelam. Jak tylko zobaczylam kilka muszek kilka dni temu zaraz pochowalam wszystko co mogloby je wabic. nierozumiem czemu tak szybko sie rozmnazaja skoro teoretycznie nie maja sie czym zywic
bea1978
2007-09-14
10:41:16
Email
Wiesz czasem wystarczy słodka plama po jakimś owocu i już jest ich pełno. Chyba oprócz wciągania odkurzaczem i klaskania :) nie zrobisz nic wiecej. No chyba że zastosujesz jakieś opryski, na pewno są aerozole na to.
aska
2007-09-14
11:28:58
Email
no tak. Odkurzacz poszedl w ruch. Rura zatkana aby nie wylecialy. Ostalo sie kilka ale z nimi to juz chyba faktycznie jak to nazwalas pozostaje klaskanie. Zobaczymy co dalej.
basienka25
2007-09-14
15:17:20
Email
A u mnie upodobały sobie chlebak:/
polishgirl
2007-09-18
11:22:48
Email
Oj, słysząłam że teraz jest napad tych muszek, u mnie było ich strasznie duzo, mąz też cały czas walczyl z nimi odkurzaczem. Ja od tego czasu wszystkie owoce trzymam w lodówce. A ich nadal jest duzo, jakby troche mniej, ale jeszcze sa i tez upodobały sobie chlebak. Wczodza normalnie przez folie do chleba. Paskudztwo. Nie wiem jak sie ich pozbyc i jak one sie mnożą, chyba same od siebie, bo juz żadne owoce nie są na wierzchu.

Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony gwnej forum