szukaj zwrotu:       szukaj w:
wybrano:
dział - Matki, żony, kochanki (problemy z dziećmi, mężami i niemężami, teściowymi, pracą, plotki, rady, itp)
temat - CO DO KUCHNI??


Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony głównej forum
Napisano: Treść:
weridiana
2007-08-21
Email
Mam pytanko co macie między meblami w kuchni, chodzi mi o to czy kafle czy np szybę, czy coś innego? może macie jakieś pomysły lub zdjęcia....
fluczek
2007-08-22
10:07:08
Email
Cześć! Ja ma kuchnię zabudowaną (tzn. meble pod zabudowę). Na ścianie między szafkami dolnymi a górnymi mam ułożone małe kafelki z dekorami. Za szafkami teraz się nie układa, bo szkoda płytek, a i tak ich nie widać. Szafki mam na dwóch ścianach, a na drugie dwie są puste. Tam położyliśmy gips i kolor jasno żółty, bo szafki mamy w kolorze złota wiśnia. Sufit mamy podwieszany i halogeny. Nad stołem lampa. Czy o to Ci chodziło?
Basia.26
2007-08-22
14:32:39
Email
ja między meblami położyłam kafelki w formacie chyba 30x45cm. jedne pionowo, inne poziomo. jak kładlam to już miałam projekt kuchni i wiedziałam co i gdzie moge pokombinowac. miedzy kafelkami dałam szklane listewki w kolorze rubinowym. same kafelki są beżowe, z takimi maziami. część jest gładka a częśćcoś w rodzaju mozaiki, ale nie takiej typowej, drobnej, tylko takie wieksze prostokaty. mam fotkę, ale strasznie nieudaną. zrobie nowa i ci tu wstawię. te kafelki to Pilch Madera. ja mam pierwsze na tej stronie czyli Madera Samba SR-40b i Mozaika Madera 16 Samba (przedostatnie. tu zamieszczam link do tych kafelek.
http://www.pilch.pl/plytki/madera_samba.html
na tej stronie jest obrazek z aranżacją tych płytek, nad obrazkiem są napisy, min orange, rubin, kliknij tam to obejrzysz te szklane listewki. pozdrawiam.
ciekawa
2007-08-22
20:15:22
Email
Mój mąż jest stolarzem wiec mam mebelki na wymiar:0) nie dokończone bo wiadomo szewc bez butów chodzi:) Tez mam kafelki ale co mogę doradzić to nie ładuj sie w blachę cynkową-bardzo modna ostatnio. Coś strasznego w utrzymaniu-są specjalne środki ale co z tego jak każdy odcisk widać, każdy tłuszczyk-dosłownie tylko ze ścierą przy tym stać.
weridiana
2007-08-22
20:41:43
Email
Dzięki dziewczyny za odzew, bo ja jestem na etapie wybierania, meble chcę białe na wysoki połysk ciemniejsze blaty no i zastanawiałam się nad szybą między meblami bo to fajnie wygląda... Basiu jak możesz to wstaw fotki.
Kati
2007-08-23
12:25:28
Email
weridiano bardzo to piękne co piszesz, szyba tez jest super pomysłem... jednak jedno mnie nie przekonuje. po prostu już sama kiedyś się na tym przejechalam i dlatego tobie o tym piszę. miałam jasne meble, w kuchni mat, w łazience białe, wysoki połysk. strasznie, ale to strasznie się brudzą przy uchwytach... takie meble wymagają dużo biegania wokół nich. z kolei nie można sobie wszystkiego zrobić szaro-burego, żeby tylko nic nie robić... za to ciemny blat- na nim widać każdy najdrobniejszy okruszek, ziarenko. non top latanie i wycieranie. nie wiem, moze jestescie zwolenniczkami ciągłego "psiątania", ja natomiast wychodzę z założenia, ze trzeba zrobic fajnie, modnie, elegancko, ba-ekskluzywnie, ale tez wygodnie. cały holl mam wyłożony ciemnymi panelami na przykład i to chyba najwieksza tragedia w moim życiu. kazdy włosek, paproszek na nich widać. masakra. teraz jakbym miała robic remont, to na pewno juz nie wciskałabym się w takie skrajności. no ale każdy lubi coś innego. pozdrawiam.
weridiana
2007-08-23
20:59:15
Email
Kati ja też nie jestem zwolenniczkom ciągłego biegania ze szmatą ale zobaczymy jak to będzie w praktyce a blaty będę miała ciemniejsze ale nie bardzo ciemne. Kati a na których meblach było gorzej na matowych czy na połysku?
donka
2007-08-25
12:56:36
Email
ja nie lubie plytek/kafelek w kuchni,bo sa wg mnie za "ciezkie",dlatego tez zdecydowalm sie na tapete kuchenna(oczywiscie tylko pomiedzy szafkami,bo meble mam na wymiar).daje to uczucie lekkosci i bardzo ladnie wyglada.w utrzymaniu czystosci jest super,lepsza nie kafelki,bo brudu tak nie znac.
Anna
2007-09-01
16:40:29
Email
A ja kiedyś zryzykowałam płyty korkowe i uważam że są rewelacyjne. Jedyna ich wada że nie do wszystkiego pasują. Ale poza tym świetnie sie sprawdzają: wyciszaja, izolują i nie przyciągaja kurzu. Też jestem teraz na etapie wybierania nowej kuchni i nie wiem na co się zdecydować, korek miałam przez 10 lat wiec chyba pora na zmianę. Może uda mi się znaleźć coś równie uniwersalnego i tym razem.
Michalina
2007-09-03
15:39:00
Email
Ja mam białe meble w kuchni i ciemne blaty (pobejcowane i polakierowane drewno) i na początku podobało mi sie, ale zdecydowanie wolę blaty jaśniejsze. Jak już wymienię kuchenke i zlewozmywak to sprawę sobie blaty w kolorze drewna (są takie ładne w Ikei, kuchnie zreszta tez mam z Ikei). Jasne blaty nadają lekkości, na ciemnych widać każdy paproch i jakoś tak przytłaczają.
Michalina
2007-09-03
15:41:49
Email
A co do głównego pytania - zależy co pasuje. W dzisiejszych czasach jest tyle pięknych kafli, ze można wybrać coś fajnego. Jestem zwolenniczka kafli i najlepiej jak najmniej fantazyjnych. Zalecam też jak najmniej kolorów na nich bo potem to każda ścierka w jakimś tam innym odcieniu razi i psuje efekt.
venuss
2007-09-08
17:22:32
Email
szkło odradzam, widac kazdo plamke wody, tluszczu itp,ja zrobiłam wielkie kafle wys 60cm błyszczące, jasne (beż) pasują do wszystkich rodzajów mebli. Pozdrawiam
venuss
2007-09-08
17:44:54
Email
rety jaki byk, miało być oczywiście każdĄ plamkę, sorry:)

Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony gwnej forum