szukaj zwrotu:       szukaj w:
wybrano:
dział - Matki, żony, kochanki (problemy z dziećmi, mężami i niemężami, teściowymi, pracą, plotki, rady, itp)
temat - Mrówki...:(


Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony głównej forum
Napisano: Treść:
Ewka25
2007-07-22
Email
Jak w temacie-od jakiegoś czasu mam w domu mrówki-takie małe, chyba nie faraonki.Macie może jakieś sposoby, żeby się ich pozbyć?Będę naprawdę wdzięczna za rady.
mayasun
2007-07-22
10:08:00
Email
Są preparaty w spreyu na mrówki. Z domowych sposobów na szybko to proszek do prania. Tam skąd wyłażą mrówki i gdzie ich jest najwięcej posyp proszkiem do prania. Bez znaczenia czy do białych czy kolorowych :o)) Najbardziej to chyba zapach tego proszku je odstrasza. Z tego co kojarzę to chyba ten proszek jest skuteczniejszy od preparatów mrówkobójczych.
Kamila
2007-07-22
11:13:00
Email
Ewcia, u nsa w sklepach z cemia można kupić taki proszek głównie na faraonki, ale na zwykłe mrówki on także działa. Nie pamiętam jak się nazywa, ale są to takie małe pudełka, przezroczyste, w kórych jest ów proszek, jest tam otwór do którego te wstręciuchy włażą i powoli ten proszek wynoszą.. niosą go do swoich gniazd, zjadają i zdychają ;-))))) u mnie w solarium była naprawdę ogromna ilość, udało się właśnie w ten sposób je wytępić.. fajnie się obserwuje jak całymi stadami maszerują po to świństwo :-) myslę, że pomoże. Pozzdrawiam!
Kamila
2007-07-22
11:14:18
Email
Ale pozjadałam literki... w sklepach z chemią miało być :) jestem w pracy i staram się szybciutko pisać.. ;)
agnieszka74
2007-07-22
14:56:36
Email
Podobno nie lubią proszku do pieczenia..
ciekawa
2007-07-22
17:06:15
Email
Radze zrobić oprysk przez profesjonalna firmę-koszt niewielki bo od 30 do 60zł. tylko trochę kłopotliwy bo trzeba sie wynieść z domku na jeden dzień w przypadku maluszka-obowiązkowo. Ale jak wypryskają przy podłogach to sie wytują. W szafkach tez można ale to wiąże sie z wyjmowaniem spożywczych produktów a potem myciem szafek i naczyń. No i radze w szafki pilnować żeby nie za dużo bo popuchnie płyta.
Ewka25
2007-07-22
19:40:27
Email
Dzięki, dziewczyny.Też chciałam, żeby załatwił to profesjonalista, ale zażądał 80 zł, co wydało mi się przegięciem, tym bardziej, że jąkał się, gdy spytałam jakim specyfikiem będzie pryskał.
Basia.26
2007-07-24
06:51:54
Email
3 lata temu wrócilam z wakacji i.... horror, z balkony, po dywanie, przez panele w przedpokoju, do kuchni pod piecyk szła pieknie zorganizowana karawana mrówek.... uruchomiłam odkurzacz, ale to nic nie dało, łaziły dalej, tyle, ze chowały sie przy brzegu dywanu i pod listwami wykończeniowymi przy panelach. i tak dzień w dzień wciągalam je odkurzaczem,
az mąż przyniósł taki różowy proszek- granulki do walki z mrowkami. rozsypuje się je wewnątrz mieszkania, na szlakach komunikacyjnych. one te ziarenka niosą do gniazda i następuje samozagłada....

Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony gwnej forum