szukaj zwrotu:       szukaj w:
wybrano:
dział - Matki, żony, kochanki (problemy z dziećmi, mężami i niemężami, teściowymi, pracą, plotki, rady, itp)
temat - do Ewy-w sprawie opiekunki


Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony głównej forum
Napisano: Treść:
kyja
2005-04-09
Email
Ewa!mam do Ciebie pytanie:w jaki sposób znalazłas opiekunkę dla Ali??pocztą 'pantoflową' czy korzystałas z usług agencji opiekunek??niestety, teściowa zawiodła...nie chcę nawet o tym pisać,to jest zbyt przykra sytuacja.W każdym razie wychodzi na to,że jestem złą matką ( bo wróciłam do pracy, chociaż wcześniej ta sprawa była jak najbardziej ok), źle,że karmię dziecko piersią po powrocie z pracy ( bo później będzie darł się za cycem, czego już nie robi od paru dni,zaczął ładnie jeść, chociaż nadal nie chce papek z mięskiem),dziecko jest ciężkie,marudzi, itp. aha, i jeszcze jestem złą żoną, bo nie robię rano śniadania mężowi( nieważne,że on nie chce).Eh, nie ma to jak przywalić komuś, nie?przez najbliższy tydzień mąz będzie z dzieckiem-weźmie urlop, ale teściowa deklaruje,że przyjdzie mu pomóc, bo przecież MOJE dziecko( czyli tak je źle wychowałam) jest bardzo ciężkie, po prostu diabeł wcielony.Szlag mnie trafia.Dobra, już się nie rozpisuję, bo tylko się nakręcam.Ewa, napisz w jaki sposób znalazłaś opiekunkę i ile jej płacisz, będę ci bardzo wdzięczna, pozdrawiam!
Ewka25
2005-04-10
07:22:58
Email
Opiekunkę poleciła znajoma mojej mamy-niańka opiekowała się wcześniej jej córeczką, tak że z polecenia mam tę nianię.I Tobie, Kyja też radzę-żeby była już sprawdzona.Wiem, że nie będzie łatwo-rozpuść język, pytaj wszystkich znajomych, wydzwaniaj do koleżanek. Może jakaś sąsiadka-żeby był w miarę "swój" człowiek. Płacę jej 4 złote/godzinę.Wychodzi ok.620-630 zł/miesiąc, jeśli każe coś ugotować płacę dodatkowo ok.4 zł/obiad:)
Ewka25
2005-04-10
07:27:41
Email
I niech Cię teściowa w noc pocałuje-zobaczy, że potraficie radzić sobie bez niej i zrobi się od razu pokorna i miła-jak moja,haha:) Misio to już duży facet, nie martw się, będzie dobrze! I nie będziesz musiałą być wiecznie wdzięczna wobec teściowej.A propos-moja przyjaciółka pare dni temu pogoniła swoją teściową-zachowanie,które opisałaś bardzo przypomina mi to,co opisywała przyjaciółka...
kyja
2005-04-10
10:26:11
Email
dzieki Ewa;-]]rozpuscilam juz wici po kolezankach-mam nadzieje,ze sie uda;-]pozdrawiam!p.s. moja tesciowa jest emerytowana pielegniarka, co ironia losu...
anaisia
2005-04-10
12:03:01
Email
Kyja, moja teściowa - również pielęgniarka na emetyturze - nie zajmowała się nigdy Tymciem. Nianię znalezliśmy przez ogłoszenie (musiałam dawać 2 razy bo za pierwszym razem nikt mi się nie podobał), płacę jej 600zł, poza opieką nad małym czasem odkurza, zmywa, itp.
Agata
2005-04-10
12:43:32
Email
Dziewczyny, my też jesteśmy w trkcie szukania opiekunki. Moja mama jest bardzo chętna do opieki nad Sarą i ona w pierwszej wersji miała się małą zajmować. Ale niestety, ostatnio pogorszyło jej się zdrowie (skaczące, wysokie ciśnienie)i nie chcę jej nadwyrężać. Mama jest zła, kiedy mówimy jej, że szukamy opiekunki...ale same powiedzcie, opieka nad takim małym dzieckiem to naprawdę wysiłek. Ja za miesiąc wracam do pracy. Nie chcę, ale muszę!!! A opiekunki szukamy poprzez rodzinę i znajomych...chcemy kogoś naprawdę poleconego i godnego zaufania. Nietety jak do tej pory nikogo nie znaleźliśmy.
kyja
2005-04-10
21:18:47
Email
jutro coś powinnam wiedzieć w sprawie opiekunki-koleżanka ma dużo znajomych dzieciatych,Misio juz za bardzo nie świruje za piersią w ciągu dnia, karmię go piersią rano i po południu ok. 17, potem 19 i na sen i w nocy, poza tym wcina w ciągu dnia desery i kaszke, dań typowo obiadowych za bardzo nie chce-trochę się tym martwię.Dzięki za odzew, pozdrawiam!
Jagoda
2005-04-10
23:18:39
Email
O rany, nie mówcie... Moja teściowa też pielęgniarka na emeryturze...
Ewka25
2005-04-11
15:11:38
Email
Jagoda,haha!Czy to właśnie ona będzie się zajmowała Twoją córką? Kiedy wracasz do pracy?Kyja,fajnie,że niańka "się" szuka.Na pewno będzie fajna i będzie przepadała za Małym.
Jagoda
2005-04-11
19:40:30
Email
Tak, moja mama mieszka za daleko, a poza tym zajmuje się już córeczką mojego brata. Do pracy wracam w październiku, wzięłam 4 miesiące urlopu wychowawczego.

Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony gwnej forum