szukaj zwrotu:       szukaj w:
wybrano:
dział - Matki, żony, kochanki (problemy z dziećmi, mężami i niemężami, teściowymi, pracą, plotki, rady, itp)
temat - Zabobony


Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony głównej forum
Napisano: Treść:
sylwia
2007-02-04
Email
Pisałam w dziale dzieci o tym, co mówi się o dzieciach urodzonych w niedzielę i tak mnie natchnęło na nowy topik. Często słyszymy o róznych zabobonach, czy znacie jakieś niesamowitych, takich co się w głowie nie mieszczą? Ja, na przykład, ostatnio słyszałam, ze nie powinno się podarowywać krzyżyka, bo to tak jakby komuś zyczyło sie cierpienia. Jakby znak zbawienia mógł przynosic cierpienie jego posiadaczom. Słyszałyście o jakiś bardzo, bardzo, bardzo bzdurnych??
sylwia
2007-02-04
22:31:51
Email
miało być "niesamowite", a nie "niesamowitych". :))
pinkie
2007-02-05
08:20:54
Email
Gdy kupiłam sobie ładny krzyżyk na szyję, mama powiedziała, ze nie powinnam, bo tak jakbym sobie brała jakis krzyż na ramiona. Skoro nie powinno się nikomu dawać krzyży, ani samemu sobie kupować, to skąd one się powinny brać??? Gdy Tomuś miał 2 mies i żywo reagował na swoje odbicie w lustrze, usłyszałam, ze nie powinam tak małemu dziecu pokazywać lustra. Nie wiem o co chodzi...
ciekawa
2007-02-05
08:52:14
Email
Matko wiecie co niby zabobony ale coś po lecach przebiega:( dziewczynka moich byłych sasiadów, moja rówieśnica miala kołtura normalnie słuchajcie na włosach ro ramion oszarpany dred czy warkocz-straszne i wiecie co jej rodzice tego nie zcieli tylko hodowali bo zciać nie można o dziecko umze a kołtuna zaplótł diabeł. Ja tam sadze ze to z brudu i braku czesania i mnie mam tez to tak wytłumaczyła ale zabroniła sie wtracać. matko czego to ludzie nie wymyslą. A chociazby jak sie przestarszy cięzarna nie powinna sie za nic łapać...niby zabobon ale ......
katka
2007-02-05
09:21:59
Email
Mnie kołtun zrobil sie na dzień przed pierwsza komunią-myslałam ,że to z przejecia,a to widac diabeł mne wtedy opetał, I tak chyba zostało do dziś...
pinkie
2007-02-05
09:25:34
Email
Hahahhaa, Atka, to fajnie mieć takiego kołtuna! Mojemu bratu dzień przed komunia ktos wkleił gumę do żucia we włosy i musiała mama wyciąć trochę, dobrzeze miał gęste loki!
pinkie
2007-02-05
09:31:54
Email
Ja wyśmiałam chyba wszystkie zabobony dotyczące ślubu: kupowałam suknię razem z przyszłym mężem, nie miałam welonu lecz szarfę, nie chciałam żadnej podwiązki, bo był niemożliwy upał, to nawet rajstop czy pończoch nie miałam, tylko podkolanówki, ślub braliśmy w lipcu (bez literki r), przed ślubem dół sukni sie trochę rozdarł, więc go sama zaszyłam... i takie tam... W ogóle nie znoszę przesądów i zabobonów
ciszka
2007-02-09
19:51:17
Email
Witam! Ostatnio rozmawaiałam z żoną mojego kuzyna. Podczas ciąży leżała w szpitalu i właśnie tam pielęgniarka oświeciła ją, że w czasie ciąży nie można masować brzuszka bo wtedy poród będzie bardzo bolesny. Tego jeszcze nie słyszałam.

Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony gwnej forum