szukaj zwrotu:       szukaj w:
wybrano:
dział - Matki, żony, kochanki (problemy z dziećmi, mężami i niemężami, teściowymi, pracą, plotki, rady, itp)
temat - martwa ciąża - prawa pracownicy


Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony głównej forum
Napisano: Treść:
aska
2007-01-25
Email
kurcze nie wiedziałam jak nazwać ten trudny temat...
orientujecie się moze dziewczyny jak wygląda sytuacja pracownicy, której niestety zmarł dzidziuś w piątym miesiącu ciąży? Chodzi mi o to czy przysługuje jej jedynie zwolnienie lekarskie czy jeszcze jakieś wolne dni od pracy na dojście do siebie. Wiem, ze gdy urodzi się martwe dziecko przysługuje urlop macierzyński a co w wypadku martwej ciąży. A co z pieniążkami, czy przysługuje jakaś kwota np z ZUSu?
Wiem, wiem to nie moment aby rozmyślać o tak przyziemnych sprawach w tak tragicznym momencie ale zostałam o to poproszona, jeśli by dzieczynie coś przysługiwało to dlaczego nie miałąby z tego skorzystać.
liczę na Wasze podpowiedzi, sama siadam do internetu na poszukiwania (moze znacie jakąś przydatną stronę w tym temacie)
dzięki
ciekawa
2007-01-25
12:54:24
Email
Art. 1801 [Urodzenie martwego dziecka] § 1. W razie urodzenia martwego dziecka lub zgonu dziecka przed upływem 8 tygodni życia, pracownicy przysługuje urlop macierzyński w wymiarze 8 tygodni po porodzie, nie krócej jednak niż przez okres 7 dni od dnia zgonu dziecka. Pracownicy, która urodziła więcej niż jedno dziecko przy jednym porodzie, przysługuje w takim przypadku urlop macierzyński w wymiarze stosownym do liczby dzieci pozostałych przy życiu.
ciekawa
2007-01-25
12:57:11
Email
Pytanie brzmi tylko czy twoja koleżanka poroniła płód czy dziecko-to musi stwierdzic lekarz. wydej mi sie ze od 24 tygonia jest mowa o porodzie przedwczesnym wiec mozna by skorzystac z tego przepisu jeśli jednak wczesniej to mamy do czynienia z poronieniem i wchodzi w gre tylko zwolnieie lekarskie i to napewno nie 100% płatne. Co do odszkodowania to nie mam pojecia trzeba by zadzwonic do zus. I poczytac umowe z ubezpieczycielem jesli była dodatkowo ubezpieczona.
ciekawa
2007-01-25
12:58:53
Email
przepraszam chyba od 23 tygonia jest poród przedwczesnmy-ale to juz lepiej sie upewnic

Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony gwnej forum