szukaj zwrotu:       szukaj w:
wybrano:
dział - Matki, żony, kochanki (problemy z dziećmi, mężami i niemężami, teściowymi, pracą, plotki, rady, itp)
temat - ile się płaci za zarejestrowanie samochodu


Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony głównej forum
Napisano: Treść:
filipinka
2007-01-23
Email
dziewczyny mam pytanie,chcemę kupić sobie autko urzywane,zarejestrowane w polsce za ok. 6500 tyś.Jakie dodatkowe koszty mnie czekają i ile płaci się za prerejestrowanie auta?Bardzo prosze odpiszcie mi,dysponuję ograniczonym budzetem i nie wiem czy wogóle mam szansę za kupienie tego samochodu- matiz z 1999 r.
Kacha78
2007-01-23
22:51:27
Email
Ja w zeszlym roku kupilam Punto z 2001r i z tego co pamietam musialam zaplacic podatek w Urzedzie Skarbowym - 20% wartosci samochodu. Jak dobrze pamietam to oni w US sprawdzali w swoich tabelach wartosc rynkowa samochodu. Jezeli nie rozni sie ona zbyt duzo od kwoty wpisanej w umowie kupna samochodu to podatek zaplacisz od kwoty za jaka kupilas samochod w Twoim przypadku 130 zl. Za nowe tablice rejestracyjne placilam 170 zl. 300 zlotych potrzebujesz na oplaty w Urzedach. Niestety pamietaj, ze jest jeszcze ubezpieczenie obowiazkowe OC. Mozna je rozlozyc na raty. Ja nie mam jeszcze 30 lat wiec dochodzi mi zwyzka za wiek, chyba 10%. W sumie za OC place rocznie 700zl, w ratach wyjdzie pewnie troche drozej. Byc moze za Matiza bedzie taniej. No i oczywiscie mozesz sobie wykupic AC od kradziezy. Mnie wyliczyli az 1000 zl rocznie!Niestety samochod to skarbonka!

Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony gwnej forum