szukaj zwrotu:       szukaj w:
wybrano:
dział - Matki, żony, kochanki (problemy z dziećmi, mężami i niemężami, teściowymi, pracą, plotki, rady, itp)
temat - testy na hiv


Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony głównej forum
Napisano: Treść:
katka
2007-01-16
Email
Ostatnio pojawil sepomysl robienia azdej ciezarnej takich testów. Jest to popularne w innych krajach. Czy uwazacie,że jest to przesadą,odbieraniem kobieta prawa do prywatności czy koniecznością,która wymuszja na nas czasy? spotykam sie w necie zbadzo złymi komentarzami wtej kwestii. Sama uwazam to za dobry pomysł.Nie każda szczęsliwa przyszla mama miała tylko jednego wysnionego partnera w zyciu,co oczywiscie nie oznacza,ze byla osobą rozwiązłą. Tym bardziej zadna z nas nie moze na 100% reczyc za swojego partnera.A w przypadku wczesnego wykrycia choroby mozemy przede wszystkim uchronic nasze dziecko. Żyjemy w takich czasach i trzeba liczyc sie z ta chorobą-ona nie dotyka tylko ludzi z marginesu,ale coraz częsciej normalnych ludzi,ktorzy niczego sie nie spodziewają. A jakie jest wasze zdanie,czy chcałybyscie miec zrobione takie badanie?
ciekawa
2007-01-16
09:47:13
Email
Jak najbardziej jestem za!!!!!! I wogóle wydaje mi się ze skoro ten wirus jest plagą naszych czasów czy kazdy pacjent udajacy sie na operacje nie powinien mieć takiego testu-oczywiscie wynik jak najbardziej utajniony i przekazany z zachowaniem wszelkich zasad dyskrecji i tajemnicy lekarskiej. Nalezy go traktowac tak jak wirus zapalenia wątroby-tutaj nikt nie ma wątpliwosci ze chciał by wiedzieć.
Goga66
2007-01-16
10:17:24
Email
Jeżeli robimy testy na toksoplazmozę, na różyczkę,choroby weneryczne to czemu nie robić na HIVa? Tak samo zagraża dziecku noszonemu w ciąży, jak te pozostałe choroby. Ja miałam przy okazji badań robiony i ten test. Nikt mnie o zdanie nie pytał a sprawdzono to i uważam, że tak ma być. Bo czy HIV bardziej wstydliwy niż syfilis np?
Goga66
2007-01-16
10:19:42
Email
Moja koleżanka wychodziła za mąż we Francji jakieś 12 lat temu. Już wtedy był zwyczaj, że narzeczeni przed ślubem robią sobie testy na obecność wirusa HIV
madziarka
2007-01-16
22:05:07
Email
W kraju w ktorym obecnie mieszkam robi sie takie testy, ale jest to kwestia wyboru!!! Nieobowiazkowe!

Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony gwnej forum