szukaj zwrotu:       szukaj w:
wybrano:
dział - Matki, żony, kochanki (problemy z dziećmi, mężami i niemężami, teściowymi, pracą, plotki, rady, itp)
temat - czemu nie spi w nocy?


Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony głównej forum
Napisano: Treść:
anna27
2006-12-20
Email
Cześć dziewczyny mam ogromny problem z moim 5 dniowym synkiem. Nie chce spać w nocy od 23 robi sobie dzień i tak do rana histeria, natomiast w dzień spi jak suseł że nie moge go dobudzić na karmienie. Pomóżcie może znacie jakiś sposób żeby go przestawić na prawidłowe pory spania bo długo tak nie dam rady funkcjonować.
jagoda28
2006-12-20
16:32:52
Email
czesc Aniu ja wprawdzie nie mialam takiego problemu jak Ty jedyne co moge tobie doradzic to jak maly spi tobie w dzien to spij razem z nim bo dlugo tak nie pociagniesz podejrzewam ze po jakims czasie przestawi sie i bedzie ok pozdrawiam i powodzenia
Goga66
2006-12-20
17:12:35
Email
Kiedy Zuza była malutka w dzień zachowywaliśmy się dość głośno - normalnie a w nocy zapadała cisza. Zuza szybko zorientowała się kiedy jest dzień, kiedy noc. Inna sprawa, że było to lato i więcej światła wpadało przez okna i do wózka a światło przez szyszynkę informuje nasz mózg o porach czuwania i snu. Jedno jest pewne, że nie powino się na paluszkach chodzić w dzień dookoła dziecka, bo wtedy faktycznie nie rozpozna pory snu. Może też maluszka próbuj kłaść w dobrze oświetlonym miejscu w dzień i w mocno przyciemnionym wieczorem przed snem
anna27
2006-12-20
18:55:04
Email
dzieki dziewczyny za rade moze masz racje goga bo my w dzien chodzimy na palcach zeby sie nie obudził a to chyba bład. Zastosuje sie do twoich rad zobaczymy jakie bedą efekty :)
Kasia:)
2006-12-21
08:57:40
Email
Hejka,moja kolezanka miala ten sam problem przez 2 tyg mala zamienila sobie pory i spala w dzien a szalala w nocy.zreszta o ile pamietam moja mama tez cos o tym mowila,tak ze tak niestety bywa :( Narazie maluszek ma ok 3 godz rytm dnia-jedzenie,spanie,przewijanie,jedzenie...itd,ale mysle ze jezeli bedziesz robic jak mowila Goga,to powolutku zalapie 24 godz rytm i nauczy sie rozrozniac dzien i dzienne drzemki od nocnego spania..Powodzenia :)
Julia
2006-12-21
10:29:35
Email
Aniu tak jak pisze Goga musisz tak się zachowywać, żeby to zmienć. Spanie z dzieckiem w dzień na pewno nie pomoże mu się przestawić. Więc w dzień hałasujcie, zachowujcie się głośno, jak dziecko się obudzi postarajcie się rozbudzać jego aktywność, by znowu nie zasnęło, a w nocy absolutnie żadnych zabaw (w sensie aktywności, bo to za małe dziecko na zabawy), starajcie się nie rozmawiać, nie robić mocnego swiatła i mówcie do dziecka, że teraz jest czas na sen. Minie trochę czasu i maluszek się na pewno przestawi.

Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony gwnej forum