szukaj zwrotu:       szukaj w:
wybrano:
dział - Matki, żony, kochanki (problemy z dziećmi, mężami i niemężami, teściowymi, pracą, plotki, rady, itp)
temat - Urlop opiekuńczy- czy ktoś się na tym zna??


Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony głównej forum
Napisano: Treść:
21Aneta
2006-10-19
Email
Mam pytanie. 26 lipca zostałam zatrudniona na okres próbny, tj. 3 miesiące. 8 października wylądowałam z moim dzieckiem w szpitalu i byłam tam do 14 wieczorem. W pracy wzięłam "opiekę". Podjęłam w międzyczasie decyzję, że nie chcę tam dłuzej pracować i powiedziałam, że nie chcę mieć przedłużonej umowy. Ponieważ mój syn wciaż jest osłabiony po kuracji silnymi antybiotykami nie prowadzę go do opiekunki tylko do czasu wygaśnięcia umowy, tj. 26 X zostanę z nim w domku dalej na "opiece". I w związku z tym mam pytanie. Czy okres opieki jest płatny przy umowie na okres próbny? Jeśli tak to w ilu procentach? Czy jest możliwe, że nie dostanę wynagrodzenia za ten tydzień października, w którym byłam w pracy? Mam normalne zwolnienie opiekuńcze, które wystawił mi ordynator oddziału dziecięcego.
aska
2006-10-19
11:25:10
Email
ma długą przerwę w pracy i mogę Ci napisać jak było rok temu. Za zwolnienie lekarskie z tytułu opieki np nad dzieckiem należało się wynagrodzenie bez względu na to ile przepracowałaś. Generalnie do podstawy obliczenia chorobowego bierze się 6 miesięcy wstecz ale jeśli nie przepracowałas tyle bierze się kwotę z umowy o pracę. Mówię o sytuacji w której masz zwolnienie lekarskie na cały okres nieobecności w pracy. O ile dobrze pamiętam za opiekę nalezy się 100% przeliczonej kwoty.
Zaznaczam, nie pracuję już troszkę bo jestem na wychowawczym i wyszłam " z obiegu". Pozapominałam a i przepisy się pozmieniały. Ale nikt Ci jeszcze nie odpisał więc ja podzielę się tym co wiem.
katka
2006-10-19
19:16:45
Email
opieka na dziecko to sa tylko dwa dni i chybaplatne 100% ale okres chorobowego to juz chyba mniej,80%. Ale nie wiem ile ci sie należy przy tak krótkim zatrudnieniu.Zapytaj jakiejs ksiegowej.
ciekawa
2006-10-20
07:28:34
Email
Informacje z kadr:) Za opiekę czyli te dwa dni które przysługują kazdemu kto ma dziecko do 14 roku zycia dostaniesz 100% wynagrodzenia. Za zwolnienie na dziecko(tez mówi sie potocznie opieka) dostaniesz 80% wynagrodznia za kazdy dzień zwolnienia.
ciekawa
2006-10-20
07:30:42
Email
Acha a za dni które przepracowałaś normalnie należy Ci sie wypłata.
pinkie
2006-10-20
09:07:13
Email
Ciekawa, do Ciebie mam pytanie. Jak się idzie na urlop wychowawczy i powiadomiło się juz właściciela firmy, to chciałoby się wykorzystać reszte urlopu wypoczynkowego. Pani kadrówka oznajmiła, ze mąż wykorzystał już urlop proporcjonalnie do przepracowanych miesiecy, tj 22 dni. Mimo, ze przysługuje mu urlop 26 dni w roku (praca na czas nieokreślony, 6 lat w firmie) , nie moze już wykorzystać ani jednego do wychowawczego. Czy to prawda? Czy t onie dotyczy tylko tych, co sie z pracy zwalniaja? Pytam, bo ta pani jest czasami niepoczytalna, np powiedziała meżowi, ze właściciel moze mu odmówić wychowawczego.
ciekawa
2006-10-20
13:13:50
Email
Niestety kadrowa ma racje. Jesli już oficjalnie dostarczył podanie o urlop wychowaczy to jego urlop wypoczynkowy nalicza sie proporcjonalnie do czasu jaki przepracuje w danym roku-do czasu rozpoczęcia urlopu wychowaczego. Czyli zakładajac że idzie na wychowaczy od 1 listpada do tego dnia ma prawo wykożystać 22 dni urlopu. Chyba ze idzie później to trzeba policzyć. Rada na przyszłosc:najpierw kozystajcie z urlopu wypoczynkowego a potem powidamiajcie o zamiarze pujścia na urlop wychowawczy. Wykożystanego urlopu nikt Wam nie zabierze.
21Aneta
2006-10-20
14:51:19
Email
Dzięki dziewczyny za odpowiedzi :) Wiedziałam, że tu je dostanę :))

Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony gwnej forum