szukaj zwrotu:       szukaj w:
wybrano:
dział - Matki, żony, kochanki (problemy z dziećmi, mężami i niemężami, teściowymi, pracą, plotki, rady, itp)
temat - literatura dot. dzieci-rozwój, choroby, edukacja,


Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony głównej forum
Napisano: Treść:
kyja
2006-09-12
Email
dziewczyny, postanowiłam założyć kolejny wątek dot. literatury, ale tej o dzieciach, o ich rozwoju, psychologii rozwojowej, chorobach,itp. Chyba wszystkie z nas słyszały lub czytały książki T.Hogg o niemowlętach i małych dzieciach.Pomyślałam,że możemy podzielić się wiedzą o innych pożytecznych książkach, które warto przeczytać. Ostatnio przeczytałam książkę dr D.Myłek pt. :"Alergie" ( wyd.wab).Po raz pierwszy spotkałam się z kompetentnym opisem wszystkich znanych chorób alergicznych, metodach rozpoznania alergii, popartych bogatym doświadczeniem autorki. Autorka jest alergologiem, potrafi "sprzedać'" wiedzę specjalistyczną, medyczną, w taki sposób,że każdy to zrozumie.Jestem pod wrażeniem tej książki-bardzo dużo dowiedziałam się z niej o mechanizmach rządzących alergią, pozwoliła mi uświadmoić sobie wiele spraw,jest w niej sporo praktycznych rad.Znalazłam w niej odpowiedzi na moje wszystkie pytania-zadane i te jeszcze niezadane, na które nie potrafił odpowiedzieć pediatra,a alergolog nie miał czasu;-)))Polecam mamom alergików i alergikom-wartościowa pozycja wśród całego zestawu książek o alergiach dostępnych na rynku.
renya
2006-09-14
23:48:28
Email
Wiem, że są różne opinie na temat tej serii, ale osobiście bardzo je sobie chwalę - mówię tu o książkach "W oczekiwaniu na dziecko", "Pierwszy rok życia dziecka", "Drugi i trzeci rok życia dziecka". Towarzyszą mi prawie od początku ciąży i pozwalają się trochę odstresować w nerwowych momentach :)
pinkie
2006-09-15
09:42:36
Email
Mnie też te książki "W oczekiwaniu na dziecko" , "Pierwszy rok z życia..." bardzo sie przydają, chociaż czasami wpędzają w panikę, jak wczoraj np: zauważyłam krwiste niteczki w kupce , zaglądam do ksiażki, a tam: przyczyną jest alergia na mleko lub pęknięcie odbytu (!!!!). To taka troche nierzetelna odpowiedź, nieprawdaż? Zwłaszcza, ze przetwory mleczne jem od początku, a małego dokładnie sobie obejrzałam i żadnych pęknięć nie ma.
renya
2006-09-15
12:01:29
Email
pinkie, ale to tylko pewne sugestie - widocznie takie MOGĄ być przyczyny, choć wcale nie muszą; diagnozę i tak powinien postawić lekarz - żadna książka nie zastąpi specjalisty; kiedy coś mnie bardzo niepokoi u córeczki wolę, żeby uspokoił mnie lekarz :) pozdrawiam

Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony gwnej forum