szukaj zwrotu:       szukaj w:
wybrano:
dział - Matki, żony, kochanki (problemy z dziećmi, mężami i niemężami, teściowymi, pracą, plotki, rady, itp)
temat - wzrost rocznego dzieciaczka


Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony głównej forum
Napisano: Treść:
larisa
2005-03-14
Email
Czy ktoras z was ma moze roczne dziecko?? Bo mam taki problem... kupilam mojej coreczce taka sliczna kurteczke na lato(nie moglam sie powstrzymac) kiedy wlasnie bedzie miala 11-13 miesiecy. Ta kurteczka jest na 86 cm miedzy 12 a 18 miesiecy wiec niby powinna byc dobra, ale jakos nie chce mi sie wierzyc bo moja coreczka jest dosyc duza i juz teraz przy 8 miesiacach ma 74 cm wzrostu i 9kg zastanawiam sie wiec czy wyienic te kurtke na wieksza (do 96 cm)... wiem ze to glupi problem:) ale moz ktoras z was ma rocznego dzieciaczka-ile on mniej wiecej ma cm? Dzieki !!
kyja
2005-03-14
11:46:20
Email
ja co prawda nie mam rocznego dziecka-latem bedzie miało rok, ale do szału doprowadzają mnie te oznaczenia na ubrankach!!Misio nosi rozmiar 74 i jeszcze jest na niego dobry ( też nie zawsze, zależy od producenta).Teraz zakładam mu śpiochy do spania-rozm. 80 i na metce jest napisane,że to jest rozmiar rocznego dziecka, a śpiochy są nieznacznie za długie na Misia, a np. przez większość zimy nosił kombinezon Mothercare rozm. 60, a mierzył więcej.Szału można dostać!wiesz co? ja naTtwoim miejscu kupiłabym o rozmiar większą-na wszelki wypadek, lepiej ,żeby była ciut większa, niż ciasna.A rozmiary ubranek to chyba temat-rzeka:-)...
kyja
2005-03-14
11:48:16
Email
oj, Larisa, trochę się rozpędziłam:-)...Myślałam,że kupiłaś rozm. 80:-), 86 chyba będzie ok, też mam na lato rzeczy dla Misia w rozmiarze 80-86:-)))
Julia
2005-03-14
16:14:47
Email
Mnie też wkurzają numeracje ubranek. Bartek ma teraz ubranka na 74, ostatnio chciałam mu kupić jakiegoś pajacyka, ale żeby go miał na dłużej, więc kupiłam na 80. I okazał się za mały! A Bartek ma teraz ok 68 cm. Nie rozumiem więc, jak producent może umieścić na ubranku rozmiar 80, który jest za mały na 68 cm dziecko. W ogóle te rozmiary są u każdego producenta inne.
sylwia
2005-03-14
18:16:18
Email
Witam, mój synek ma teraz 13 miesięcy i mierzy 78cm, ale co do ubranek to zgadzam sie z wami. Kto ustala jakies normy na rozmiary:), kupuje juz nawet rozmiar 92 lub 98 i wcale nie jest za wielki. Ostatnio zakupilam golf na 104 i podwinęłam rękaw i włożyłam w spodenki, nawet nie było widać,że za duży.
Michalina
2005-03-14
22:24:38
Email
W kwietniowym "Mam dziecko" jest tabela rozwiarów niemowlęcych ubranek znanych 24 firm i krótkie komentarze (np. ubranka szerokie, długie rękawy itd). Faktycznie wiele się zgadza. Mojemu prawie 2,5 miesięcznemu Łukaszowi kupuje już ubranka na 68, a z H&M śpiszki na 56 są jeszcze dobre!!
Larisa
2005-03-15
19:47:48
Email
Dziewczyny dzieki za rady, chyba w takim razie wymienie jej te kurteczke bo lepiej zeby byla troche za duza niz taka na styk albo przyciasna, nie? Zreszta i tak pewnie Lilka nie bedzie ujej nosic, bo sie okaze ze lato jest za zimne albo za gorace albo ze kurtka jest niepraktyczna, ale po prostu nie moglam jej nie kupic bo byla taka sliczna!! zachowalam sie jak idiotka, ale przeciez po to sa dzieci zeby je rozpieszczac, prawda?? (chociaz to chynba siebie bardziej rozpieszczam bo rocznemu dzidziusiowi cgyba nie robi roznicy w czym chodzi:))))
Mała
2005-03-16
10:11:02
Email
Natalka nsi w tej chwili 74.Ale piżamka na 74 jest za mała za to inna piżamka - na 80 cm i jest w sam raz i napisane jest ze to dla dziecka w wieku 12 miesięcy.Żeby było zabawniej jedne body na z przedziału 62-68(firmy atlantic) są jeszcze na nią dobre:-)aaaaa i jeszcze jedno.jak Natalka się urodziłą moja teściowa kupiła jej kombinezon na rozmiar 62.Uważałąm ze jest chyba troszkę za duży.I wiecie co?Natalka znosiła już inny kombinezon na 68 a ten co kupiła teściowa we wrześniu na r.62 jest jeszcze na Natalkę ze duży:-)I powiedzcie jak to jest?

Aska
2005-03-17
11:44:36
Email
Ola - skończy w niedziele 6 mcy - nosi ciuszki już od dłuższego czasu na 74/80. Jednak ostatnio przy kupnie spodenek okazało się, ze te które wybrałam były na wzrost 68, troszkę to dla mnie chore, ale wiem już że trzeba liczyć się z tym od jakiego producenta kupujemy.

Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony gwnej forum