szukaj zwrotu:       szukaj w:
wybrano:
dział - Matki, żony, kochanki (problemy z dziećmi, mężami i niemężami, teściowymi, pracą, plotki, rady, itp)
temat - I TY MOŻESZ POMÓC....


Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony głównej forum
Napisano: Treść:
agnieszka74
2005-03-12
Email
" ZWRACAM SIE DO WSZYSTKICH LUDZI DOBREJ WOLI, Z PROŚBĄ O POMOC W ZBIERANIU FUNDUSZY NA LECZENIE I REHABILITACJĘ MOJEGO CZTEROLETNIEGO SYNKA MICHAŁKA, A TAKŻE NA PRZYSTOSOWANIE PRZEDPOKOJU, ŁAZIENKI ORAZ BUDOWE PODJAZDU PRZED BUDYNKIEM. MICHAŁEK URODZIŁ SIE BEZ RĄK (CAŁKOWITA AMPUTACJA) ORAZ Z WRODZONĄ WADĄ KOŃCZYN DOLNYCH (BRAK KOŚCI UDOWYCH I KOLAN, STOPA LEWA KOŃSKO-SZPOTAWA A PRAWA KOŚLAWO-PIĘTOWA ). MICHAŁEK JEST PO DWÓCH ZABIEGACH OPERACYJNYCH W POZNANIU, DZIĘKI KTÓRYM CHODZI. W CHWILI OBECNEJ CHCIELIBYSMY WRAZ Z MĘZEM PRZYSTOSOWAC DO JEGO POTRZEB POKÓJ I ŁAZIENKĘ, A PRZED BUDYNKIEM ZAINSTALOWAC PODJAZD, DZIĘKI KTÓRYM MÓGŁBY W MIARĘ " NORMALNIE ŻYĆ". CHCIELIBYŚMY ZAKUPIC MU PROTEZY KOŃCZYN GÓRNYCH, ALE JEST TO NIESTETY KOSZT NA KTÓRY NAS NIE STAĆ. JESTESMY JUZ PO WIZYCIE W ZACHODNIEJ FIRMIE OTTO-BOCK SPECJALIZUJACEJ SIĘ W PROTEZACH. NIESTETY KOSZT JAKI MUSIMY PONIEŚĆ JEST PRZERAŻAJĄCY- PROTEZA JEDNEJ RĘKI KOSZTUJE 80 000 ZŁ. JEST TO SUMA DLA NAS NIEOSIĄGALNA, DLATEGO ZWRACAMY SIE Z PROSBĄ O POMOC. W TYM ROKU PO RAZ DRUGI MOZEMY PRZEZNACZYĆ 1% PODATKU NA POMOC OSOBIE NIEPEŁNOSPRAWNEJ. DLATEGO BEDZIEMY BARDZO WDZIĘCZNI ZA KAŻDĄ NAJMNIEJSZĄ KWOTĘ I POMOC MATERIALNĄ, KTÓRA POMOŻE MICHAŁKOWI GODNIE ŻYĆ. BARDZO DZIEKUJEMY ZA KAZDĄ NAJMNIEJSZĄ WPŁATĘ. WPLATY PROSIMY KIEROWAĆ NA KONTO FUNDACJA DZIECIOM " ZDĄZYC Z POMOCĄ" NR. KONTA: PKO BP XV/O WARSZAWA 50 1020 1156 0000 7302 0007 7248 , Z DOPISKIEM DAROWIZNA NA LECZENIE, REHABILITACJĘ ORAZ LIKWIDACJĘ BARIER ARCHITEKTONICZNYCH KAWALEC MICHAŁ. JEZELI MOZESZ, POMÓŻ I PRZEKAZ KWOTE 1% PODATKU NA RZECZ MICHAŁKA: - DOKONAJ WPŁATY NA KONTO FUNDACJI, - WPŁATE DOKONAJ PRZED ZŁOZENIEM ZEZNANIA PODATKOWEGO, - WYPELNIJ FORMULARZ PIT 34 UZUPEŁNIAJĄC POZYCJĘ 111.


agnieszka74
2005-03-12
10:40:24
Email
TO BIEDNE MALEŃSTWO TO DZIECKO MOJEJ KOLEŻANKI Z PRACY....
Isia
2005-03-15
14:23:45
Email
JA JUŻ ZŁOŻYŁAM PIT-A, NIESTETY. ALE MOŻE KTOŚ JESZCZE ZDĄŻY OKAZAĆ DOBROĆ SWOJEGO SERDUSZKA...WIERZĘ W TO...
Agata
2005-03-15
17:48:53
Email
Ja dziś byłam u księgowego i uda mi się przekazać troszkę pieniędzy. Ja mam takie zdanie..., że jak mamy dawać tym żłopom w rządzie to jeśli można zabierzmy im po tym procencie i dawajmy na takie akcje. A tak do wiadomości to trzeba sobie wyliczyć ile to będzie 1%, potem wpłacić te pieniążki na poczcie i kwitek z wpłaty trzeba tylko teraz nie wiem czy dołączyć do PIT-a czy tylko okazać, a Skarbówka potem nam ten 1% wróci. Tak mi dziś wytłumaczył księgowy.
Aska
2005-04-19
14:06:23
Email
kilkoro moich znajomych dokona wpłaty dla Michałka. Chciałam zwrócić uwagę, że jest pomyłka w numerze konta (jedna cyfra jest inna ma być 9 nie 3). na poczcie sie okazało ze jest błąd. podam prawidłowe konto PKO BP XV/O WARSZAWA 50 1020 1156 0000 7902 0007 7248
agagro
2005-06-15
20:53:35
Email
Dziękuję wszystkim, którzy wpłacili pieniążki i odpowiedzieli na apel. Mam tylko jedna małą uwagę : za 80 tyś zł. będzie Pani wykonywała protezę tzw. mioelektryczną ? Jesli tak to skoro dziecko ma 4 lata to bez sensu stosować taką protezę - bo dziecko szybko z niej wyrosnie a 3/4 części pójdzie do kosza !!! Może rozważyć inną możliwość ?
agnieszka74
2005-06-15
21:06:59
Email
Nie chodzi tylko o proteze, ale równiez przystosowanie mieszkania (łazienki, przedpokoju, wybudowanie podjazdu..)Wiem, że nie stac ich aby zrobili to za swoje skromne pensje. Poza tym troche potrwa zanim zbiorą odpowiednią sumę..
Dziękuje wszystkim w imieniu rodziców Michałka !!!!
truskawka
2005-06-15
22:50:16
Email
Agnieszko! Wiem, że dosyć późno przeczytałam tego maila, ale chciałam ci powiedzieć, że twoja koleżanka (jeśli jeszcze tego nie zrobiła)powinna zgłosić się do PFRON-u (państwowy fundusz rehabilitacji osób niepełnosprawnych)odnośnie dofinansowania do usunięcia barier architektonicznych (przebudowa łazienki, zrobienie podjazdu, po prostu dostosowanie mieszkania do potrzeb osoby niepełnosprawnej)PFRON takie rzeczy finansuje, czasem trochę się na to czeka. Jeśli w jej miejscowości (nie wiem gdzie mieszka koleżanka)nie ma PFRON-u to niech się zgłosi o taką informację do Ośrodka Pomocy Społecznej odpowiedzialnego za jej region.Tam powinni jej podać adres PFron-u oraz poiformować o świadczeniach jej przysługujących w związku z niepełnosprawnością dziecka (zasiłek pielęgnacyjny itp.) . Życzę powodzenia.
agnieszka74
2006-01-14
10:12:33
Email
Dziewczyny !!!
Dzięki i Waszej pomocy Michaś ma wybudowany podjazd, przystosowaną do jego potrzeb łazienkę i pokój... Ale niestety to wciąż mało żeby mógł żyć normalnie i cieszeć sie wszystkim tak jak inne dzieci.
Dlatego więc mama Michasia zwraca sie ponownie z apelem do każdego kto może pomóc:
"Zwracam się z prośbą do wszystkich ludzi dobrej woli o wpłatę 1% podatku VAT na konto mojego 5- letniego synka Michałka, który urodził się z poważną wadą układu kostnego ( brak kończyn górnych, szczątkowe dolne). Michałek jest dzieckiem bardzo pogodnym, uwielbia bawić się samochodami, jak również grać na komputerze. Psychicznie rozwija się znakomicie. Jednak nasza sytuacja finansowa nie pozwala na zakup niezbędnych mu do życia wielu sprzętów specjalistycznych np. najważniejszej potrzeby PROTEZY RĘKI, która niestety jest droga. Koszt takiej protezy wynosi 80 tys. zł. Jest to suma nieosiągalna dla nas, gdyż żyjemy tylko z zasiłku wychowawczego (mąż jest bezrobotnym bez prawa do zasiłku), tak, więc nie jesteśmy w stanie nazbierać takiej kwoty. Michałek potrzebuje też wózka elektrycznego, który ułatwi mu poruszanie się. Dlatego bardzo prosimy o wpłaty na konto, na pewno każda złotówka pomoże nam w dążeniu do zakupu tak potrzebnych mu do prawidłowego funkcjonowania sprzętów.
ZA KAŻDĄ WPŁATĘ BARDZO DZIĘKUJEMY.
Wpłaty prosimy kierować na konto:
Fundacja Dzieciom " Zdążyć z pomocą"
nr konta: PKO BP XV/O Warszawa 50 1020 1156 0000 7902 0007 7248
z dopiskiem: darowizna na leczenie, rehabilitację i likwidacje barier Kawalec Michał
Wpłacając pieniądze na nasze konto jesteś zwolniony z prowizji we wszystkich placówkach PKO BP

sas_anka
2006-02-13
17:59:13
Email
Witam serdecznie, jestem ciocią dziewczynki która urodziła sie tylko z jedną rączką. Chciałabym nawiazac kontakt, w celu wymiany doswiadczen, z osobami, które równiez spotkały sie z tym schorzeniem. Mój nr gg9246899 (najlepiej późnym wieczorem)

Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony gwnej forum