szukaj zwrotu:       szukaj w:
wybrano:
dział - Matki, żony, kochanki (problemy z dziećmi, mężami i niemężami, teściowymi, pracą, plotki, rady, itp)
temat - Spotkanie z pradziadkami


Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony głównej forum
Napisano: Treść:
Julia
2005-03-12
Email
Dziewczyny! Nie mogę się już doczekać świąt. A to dlatego, że przyajdą do nas moi dziadkowie, którzy od 17 lat mieszkają w Niemczech. Ostatnio widziałam się z nimi w czerwcu, a z babcią tydzień przed porodem, tak więc oni pierwszy raz zobaczą swojego prawnuczka :o) Nie mogę się już doczekać tego spotkania, oni zresztą też. To ich pierwszy prawnuk :o) A Wasze dzieci mają jeszcze pradziadków? Bartek ma dwie prababcie i pradziadka z mojej strony tylko, bo dziadkowie mojego męża już dawno nie żyją :o(
Agata
2005-03-12
10:10:42
Email
Julia fajny temat poruszyłaś. Moja Saruska ma jeszcze jednego pradziadka i jedną prababcię (każdy z innej strony). Ale opiszę wam spotkanie Sary z pradziadkiem. Mój Kochany dziadek ma 95 lat...ale formę taką, że niejednego młodego by przeskoczył. Dziadek bardzo nas chciał odwiedzić...ale my mieszkamy na 4 piętrze i to trochę dla niego za wysoko, więc w styczniu wybraliśmy się do niego. Jedyne na cierpi mój dziadek to słaby i bardzo pogarszający się wzrok. Dziadek strasznie się ucieszył jak przyjechaliśmy...Rozebrałam małą i położyłam ją na dziadka łóżku. My z mężem patrzymy co dziadek robi, a on otwieta szufladę i....wyciąga ogromne szkło powiększające (tzn. lupę) i zaczyna oglądać Sarunię. Ale się z mężem uśmialiśmy...tak to fajnie wyglądało. Dziadek nie bardzo widziałby ją na własne oczy, to poradził sobie przy pomocy lupy hi hi. Ąż nie mógł się na nią napatrzeć. I mówił tak..."..żobaczcie jak to możliwe, ja też byłem taki mały...a teraz już 95 lat". Jutro znów się do niego wybieramy...bo chce zobaczyć małą. A moja prababia jeszcze jej nie widziała. Mieszka niedaleko, ale ciągle jest albo przeziębiona, ale mała była podziębiona i w sumie czekamy aż się zrobi cieplej.
Agata
2005-03-12
10:13:04
Email
A zapomnialam, że mąż też ma dziadków i też jej jeszcze nie widzieli...mieszkają trochę daleko. A ten mój dziadek o którym wcześniej pisałam to ma już nawet 3 praprawnuków ( z których najstarszy ma ok.12 lat)
Kamila
2005-03-12
13:26:02
Email
Kinia także ma pradziadków - czworo. Wszyscy ze strony mojego męża. Szczerze mówiąc, utrzymujemy kontakty tylko z jednymi z nich. Tych drugich praktycznie nie znam, ale to już inna historia. Władzia i Kazio (75 i 76 lat) uwielbiają Kinię :) Babcia nie wiedzieć czemu mówi na Kinię-Malwinka ;) takie imię baaaardzo jej się podoba :) Bardzo lubię do nich chodzić (moi dziadkowie nie żyją od 10 lat), są pełni życia, weseli, na chrzcinach byli do końca :) Kinia jest ich 3. prawnuczką-najstarsza ma 5 lat.
Kamila
2005-03-12
13:34:29
Email
A to właśnie zdjęcie owych pradziadków ze chrzcin :)))

Julia
2005-03-25
19:52:50
Email
No i przyjechali dziadkowie :o) Tyle komplementów i pochwał pod adresem Bartusia jeszcze nie słyszałam :o) Aż miło było słuchać. Bartuś bardzo się dziadkom podobał, dostał od nich kilka ślicznych ubranek :o)

Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony gwnej forum