szukaj zwrotu:       szukaj w:
wybrano:
dział - Matki, żony, kochanki (problemy z dziećmi, mężami i niemężami, teściowymi, pracą, plotki, rady, itp)
temat - Od kiedy maluch może pluskac sie w basenikach?


Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony głównej forum
Napisano: Treść:
Migotka
2006-06-23
Email
Nie ma nic gorszego niż teściowa.!.!.!.Moja kochana "mama" tak bardzo stęskniła się za nami...chyba za dokuczaniam mi,że postanowiła nas odwiedzić.Swoim stałym zwyczajem pojawiła się u nas już o 4 rano <.!.!.>Nie bedę nawet pisac o wszystkich przytykach jakie skierowała pod moim adresem.Mam pytanie,czy dziecko w 11 miesiącu moze kąpać się w baseniku ogrodowym,bo ona taki przywiozła z Polski i natychmiast chciła wypełniac go wodą(najlepiej po brzegi) i wpakować do niego Alka:/Jak się nie zdodziłam to krzykiem napadła na mnie,ze odbieram dziecku całą letnią zabawę.I w ogóle to ona się dziwi czemu ja małego nie sadzam przy przegu na plaży,tak mu mu woda na nóżki napływała...Nic więcej nie bede pisać,bo mnie krw zalewa na samo wspomnienie tych jej pomysłów.Prosze jedynie o odpowiedz.
Michalina
2006-06-23
14:40:43
Email
Moja siostra mieszka w Hiszpanii i z małą chodziła już na basen gdy ta miała miesiąc. Dziewczynka teraz ma 5 lat i całkiem dobrze pływa bez rękawków i innych gumowych akcesoriów, nie boi sie wody. Generalnie się nie przeziębia. Przydomowy dmuchany basenik jest ok, ale pod warunkiem, ze maluch jest stale pod opieką rodziców. Nigdy nie nalałabym wody po same brzegi. Mój szkrab ma teraz 18 miesiecy i śmiga w takim baseniku w upalne dni i pomimo tego, że wody jest w nim po kostki, nie spuszcam malca z oka. Łatwo sie przewrocic i zachłysnąć wodą. Myślę, że teściowa ma dobre intencje tylko trzeba jej uzmysłowić, że basen pełen po brzegi wody dla 11-miesięczniaka jest zbyt niebezpieczny. Trochę wody na dnie może byc frajdą dla malucha. Mój Łukasz od zawsze uwielbial się kąpać w wannie i dmuchany basenik to dla niego super sprawa. Jeżeli Twój Szkrab nie protestuje przy kąpieli to spróbowałabym baseniku, ale z umiarkowaną ilością wody.
Goga66
2006-06-23
17:15:59
Email
Zuza chodzi na basen na zajęcia dla niemowląt od 4 miesiąca życia. Kupiliśmy jej tez basenik na działkę - taki dmuchany. Na pewno kąpiel nie zaszkodzi małemu, zwłaszcza, kiedy jest gorąco. Konieczny jest jednak stały nadzór. No i oczywiście wodę, jeżeli nie jest chlorowana, trzeba codziennie wymieniać. Woda na dziecko działa jak masaż, uodparnia no i daje wiele nowych doznań. Jeżeli Alek nie ma chorych uszu, pęcherza czy innej infekcji nawet powinniście go przyzwyczajać do obcowania z wodą. Także woda morska jest zbawienna dla dzieci i moczenie nóżek to niegłupi pomysł. A że teściową poza tym masz wredną... Cóż, łączę się w bólu. Mojej jest też baaaardzo daleko do anioła.
Dominika
2006-06-24
00:20:08
Email
ja tez kupilam mojemu maluszkowi taki dmuchany basen bo tu gdzie mieszkam temperatura juz teraz siega nawet 48 stopni Celcjusza wiec jedyne co nam pozostaje w ciagu dnia to chlodzenie sie i pluskanie w baseniku... dodam ze moj Kubus ma teraz 9 miesiecy a pierwszy raz kapal sie w basenie jak mial niecale 8 miesiecy...zgadzam sie tez z dziewczynami, ze nie powinnas napuszczac wody po brzegi...ja wlewam do pierwszego poziomu..dodam ze moj synek uwielbia sie w nim pluskac...moze jednak tesciowa faktycznie chciala dobrze dla Twojego synka...pozdrawiam
MoNiSiA
2006-06-24
07:28:42
Email
Ja mam zamiar właśnie zakupić taki basenik. Jakieś 2 tyg. temu było u nas strasznie gorąco. Nasmarowałam córcię blokerami i myk na balkon do miseczki. Bawiła się rewelacyjnie. :-) Chlapała do woli, a ja cieszyłam się z Jej radości. Teraz jednak jestem na etapie zakupu stroju kąpielowego i mam zamiar chodzić na kąpieliska miejskie. Jula w wodzie czuje się jak rybka, w ogóle się nie boi i pewnie w ogóle by z niej nie wychodziła. ;-) Pozdrawiamy cieplutko.
andzia
2006-06-24
18:45:06
Email
Moja Wiki ma taki basenik-REWELACJA.Niania u ktorej Wiki jest kilka razy w tyg ma dom i ogrod i wlasnie tam postawila ten basen.WIKI JEST ZACHWYCONA!Pluska sie tam dowoli.Nie wybieramy sie na basen odkryty bo podobno woda jest dosc zimna i tak male dzieci czesto placza.Pozdrawiam.AA obok domu w Wesolej mamy rewelacyjny basen zamkniety.Musimy sie tam wybrac ciepla woda specjalne baseniki dla maluszkow Kolezanka chodzi z dzieckiem i bardzo chwali
MoNiSiA
2006-06-24
19:30:39
Email
Andziu, byłam kilka razy z moją córą na takim odkrytym kąpielisku i nie było płaczu, wręcz przeciwnie, mała nie chciała wyjść z wody. Tak więc dużo zależy od wody. Obok mnie również jest basen zakryty, może kiedyś też się wybierzemy. Pozdrawiam ciepło.
MoNiSiA
2006-06-24
19:31:51
Email
O rany! Myślę o wodzie i piszę o niej ;-))) Oczywiście miało być, że dużo zależy od dzieci, ale po częście również i od wody ;-))) Heheheh...
Migotka
2006-06-24
19:58:43
Email
Bardzo Wam dziękuję za wszystkie odpowiedzi.Teraz bedę mogła ze spokojem pozwolić Alusiowi pluskać się :)

madziarka
2006-06-27
11:54:42
Email
Moj Filipek bardzo lubi wode, ma dopiero 9 miesiecy ale gdyby mogl to pewnie spal i jadlby w baseniku!!!! Narazie jest fajnie bo jestesmy w Polsce ale ciekawe co bedzie jak wrocimy na Islandie???!!!
Gosia
2006-07-03
14:49:03
Email
My tez Mateuszkowi kupilismy taki dmuchany ( ma 11 miesiecy)W ten weekend go wystawilismy na ogrodek i Mati był zachwycony. Polecam:)


Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony gwnej forum