szukaj zwrotu:       szukaj w:
wybrano:
dział - Matki, żony, kochanki (problemy z dziećmi, mężami i niemężami, teściowymi, pracą, plotki, rady, itp)
temat - JAKI WITAMINKI MOZNA DODATKOWO PODAWAĆ NIEMOWLAKOW


Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony głównej forum
Napisano: Treść:
Migotka
2006-05-23
Email
Daję Alkowi 5 kropelek cebionu multi i 3 wigantolu,karmię go mlekiem modyfikowanym BEBILON,które również wzbogacone jest w witaminy,ale ostatnio chodzi za mna myś,czy nie podawać mu jakiś innych witamin,np.vibovitu.Nie wiem tylko czy mogę?Więc zwracam się do Was z prośbą,jeżeli podajecie,lub podawałyście Waszym pociechom jakieś dodatkowe,lub inne witaminy niż cebion,to bardzo proszę o podanie mi ich nazwy i napisanie,czy można je bez recepty kupić w aptece.Znalazłam tu u siebie,aptekę w której jest wiele lwków które kupujemy w Polsce,więc może bym te witaminy również dostała.Ajak nie to ama przysłała by mi je pocztą.Pozdrawiam gorąco.
Kamila
2006-05-23
21:49:35
Email
Hej Migotka! Daję Kini codziennie Vibovit, głównie dodaję do soczków. Kinia ma 21 mies. i kupuję jej V. Bobas, dla starszych dzieci, chyba od 3. lat (nie jestem pewna) podaje się V. Junior :) pozdrawiamy!
katka
2006-05-23
21:56:54
Email
migotka, to co podajesz wystarczy-za dużo witamin nie jest dobre dla dziecka, bo można przedobrzyć
andzia
2006-05-24
00:49:40
Email
Migotko jeski jestes we Wloszech (miejsce naslonecznione) mysle ze 5 krop Cebitin-u to duzo.Moja Wiki ma podejzenie krzywicy i daje jej 4 dziennie.Zapytaj lekarza.
Basia.26
2006-05-24
06:57:16
Email
ja podaję 1 ml Multi-tabs, a do tego 1 kropelka D3 (bo Multi-tabs zawiera również wit D3). w smaku witaminy M-Tabs są słodkie, Miłosz je bardzo chętnie zjada:) a co do dawek, to on na 3 i pół miesiąca, wiec chyba nie powinnaś się sugerować.
Migotka
2006-05-24
08:54:00
Email
Dziękuję Wam za odpowiedź! Mam jeszcze jedno pytanie odnośnie tych witamin.Gdybym chciała podawać małemu vibovit bobas,to czy cebin multi powinam odstawić?Andziu,przed wyjazdem konsultowałam się z pediatrą Alka właśnie by ustalić nawą ilość witamin,bo mi również wydawalo się,że powinnam zmniejszyć ich dawkowanie.Ale On powiedził,ze nie jest to konieczne,mam dawać 4-5 cebionu i 2-3 vigantolu.
andzia
2006-05-24
09:25:08
Email
chodzilo mi o Vigantol
Goga66
2006-05-24
11:51:46
Email
Ja Zuzi nie podaję nic. Lekarka a potem druga i nawet trzecia stwierdziły, że dziecku karmionemu piersią niczego więcej nie trzeba. Wit. D Zuzia z kolei nie dostawała ze względu na za małe ciemiączko. Krzywicy nie ma, dobrze się rozwija. Przedawkowanie natomiast witamin bywa groźniejsze niż niedobór. Część lekarzy nawet jest zwolennikami odstwiania D latem. Ale oczywiście najlepiej słuchać się lekarza pediatry, który prowadzi dziecko. Inna sprawa, że Asteria mieszkająca w Grecji zdaje się w ogóle nie podawała D, bo tam się zdaje się D nie przepisuje ze względu na klimat i duże nasłonecznienie. Tak, że Migotka upewnij się jeszcze u jakiegoś lekarza. Przedawkowanie D jest groźne.
kyja
2006-05-24
22:36:27
Email
na opakowaniu vibovitu jest napisane, aby podawanie łacznie z vibovitem innych preparatów zawierajacych wit.D3 powinno być skonsultowane z lekarzem ( vibovit zawiera wit.D3).Jeśli podajesz synkowi cebin multi, to powinno wystarczyć( oczywiście plus wit.D3).Ja Misiowi kiedyś, gdy był wyłącznie na diecie mlecznej podawałam z zalecenia pediatry cebion multi( w okresie zimowym) i kilka kropel wit.D3.Teraz,Misiowi idzie 22 mż, daje mu wit.D3 ( 1 kropla-z zalecenia pediatry), i czasem-przy infekcjach-wapno z cebinem ( sama wit.C)-mały wcina owoce, mięso, itp. więc nie daję mu teraz żadnych witamin.Jesienią i zima,będzie dostawał Vibovit Bobas.

Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony gwnej forum