szukaj zwrotu:       szukaj w:
wybrano:
dział - Matki, żony, kochanki (problemy z dziećmi, mężami i niemężami, teściowymi, pracą, plotki, rady, itp)
temat - Święta i zajączek


Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony głównej forum
Napisano: Treść:
sylwia
2006-04-05
Email
Mimo, ze do świat jeszcze ponad tydzień, to ja się juz doczekac nie mogę i przyszedł mi do głowy taki własnie temat. Jakie w waszych domach są zwyczaje związane z zajączkiem? Czy przychodzi on tylko do dzieci? Czy są to tylko słodycze, czy drobne prezenty? I oczywiście gdzie zostawia swoje podarki. U nas wygląda to tak, że zajączek przychodzi do wszystkich (sama to wywalczyłam), ale są to słodycze, które po śniadaniu wielkanocnym znajduja sie w butach. Pozdrawiam serdecznie :))
Goga66
2006-04-05
17:45:22
Email
u nas nigdy nie było żadnych fajnych zwyczajów związanych z prezentami w Wielkanoc :( Jak jeździłam do babci do Czarnej Białostockiej taczaliśmy pisanki. Ale prezentów nie było. Może podpatrzę jakiś z Waszych pomysłów i wprowadzę w swoim domku?
kyja
2006-04-05
17:51:29
Email
u mnie w domu nie było tradycji zajaczkowej, u meza w domu tak [jego rodzice pochodza z Wielkopolski], chyba reaktywuje zajaczka u nas w domu;-]]Z tego co mówił mi mąż,w domu byly ukrywane słodycze, które dzieci mialy znalexc ;-]]]
MATI81
2006-04-05
18:48:56
Email
U nas zajączek przychodzi do dzieci w nocy z soboty na niedzielę i przynosi im słodycze kładzie je do przygotowanych wcześniej przez dzieci gniazdek (talerze lub koszyczki wypełnione kolorowym siankiem z pociętej bibuły)a nastepnie chowa je w domu lub jeśli jest ładna pogoda w ogródku:-)Dzieci szukaja gniazdek po niedzielnym śniadaniu.
Migotka
2006-04-05
20:33:27
Email
U mnie w domu na wielkanocbył zwyczaj szukania zajączka w różnych miejscach,w domu i w ogrodzie.Rodzice pozostawiali przy każdym znalezionym prezencie wskazówke gdzie szukac następnego.Przewaznie były to słodycze,pluszaki a w najbardziej dziwnym i trudnym miejscu był najlepszy z prezentów,najbardziej oczekiwany:)Och żeby juz te śieta nadeszły i były ciepłe i słoneczne.

setka
2006-04-05
21:26:36
Email
U mnie w domu jest podobnie. Jak ja z siostra bylysmy mlodsze tez musialysmy robic gniazda i rano byly tam prezenty. A jak spedzalysmy swieta u babci na wsi tp szukalysmy prezentow po ogrodzie:) Zazwyczaj byly to slodycze i jakies drobiazgi. ALe bardzo cieplo to wspominam. Teraz kiedy moja siostra ma 3letnia coreczke wprowadzilysmy nowy zwyczaj. Po sniadaniu i Kosciele wracamy do domu spacerkiem przez taki lasek i tam powiedzialysmy mojej siostrzenicy ze niech szuka prezentow bo gdzies zajaczek cos dla niej zostawil. Ale byl na prawde super zabawa. A jaka byla z siebie dumna ze cos znalazla. No a teraz bedzie juz dwoch poszukiwaczy:))) No ale prezenty sa niestety tylko dla dzieciaczkow. Pozdrawiam
sylwia
2006-04-05
21:53:51
Email
OOO, ale fajnie u was wygląda ten zwyczaj. Pomysł z koszyczkiem i w lasku rewelacja. Niebawem wyprowadzę się do domku na wsi, więc pomysł z chowaniem w ogrodzie pierwsza klasa.
Mała
2006-04-05
23:03:48
Email
U nas nie było za bardzo wspólnych takich zabaw swiątecznych.Jedynie co było zawsze to malowanie jajek wspólnie z tata. a później razem z tatą szlismy ze święconką.Ale bardzo podoba mi się ten zwyczaj z szukaniem jajek:) Pomyślę o wprowadzeniiu go u nas:)
Julia
2006-04-07
14:05:58
Email
Hej! U nas też zawsze był zajączek, zwykle dostaje się od niego słodycze, chociaż czasem dostawałyśmy z siostrą jakąś pierdołkę. W sumie to do dzisiaj, mimo ze jesteśmy z siostrą dorosłe, dostajemy od rodziców zawsze coś na zajączka, choćby czekoladową figurkę. To takie kochane jest. A najfajniej było, jak jeszcze żył mój dziadek, który mieszkał na wsi. Jak przyjeżdżaliśmy na swięta, to w całym ogrodzie pochowane były słodycze i zabawki dla wszystkich wnucząt. Ile było radości w tym szukaniu niespodzianek pod krzaczkami! Polecam wszystkim, aby wprowadzili ten zwyczaj w soim domu.
sylwia
2006-04-10
17:50:00
Email
Własciwie to podciągam, bo temat na czasie, ale dzisiaj dowiedziałam się, że dzisiejsza młodzież równiez dostaje zająca, tyle tylko, że w postaci gotówki :)))
Goga66
2006-04-10
17:55:35
Email
nie :( żadnych pieniędzy! Takie ładne te Wasze zwyczaje z łakociami, że w przyszłości zrobię taką zabawę Zuzi Pieniądze to może dostać zawsze na urodziny czy imieniny
sylwia
2006-04-10
17:57:26
Email
Nie dodałam, przepytałam młodziez w liceum, tak w wolnej chwili jakie u nich w domach panują zwyczaje związane ze świętami. Niezłe, prawda?
Julia
2006-04-10
20:04:55
Email
Dzeiwczyny mam koleżanki, którym rodzice dawali pieniądze pod choinkę, jak były małe. To dopiero jest żenujące!
Goga66
2006-04-10
20:07:22
Email
w ogóle religijne i rodzinne święta dużej części młodzieży kojarzą się wyłącznie z kupą prezentów i z niczym więcej :(

Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony gwnej forum