szukaj zwrotu:       szukaj w:
wybrano:
dział - Matki, żony, kochanki (problemy z dziećmi, mężami i niemężami, teściowymi, pracą, plotki, rady, itp)
temat - KILKA PRAWD O FACETACH


Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony głównej forum
Napisano: Treść:
Kobietka
2006-03-13
Email
Tak sobie czytam i dumam o tych naszych facetach...i dochodzę do pewnych wniosków... 1.Z reguły choć nie zawsze facet przed 30-stką nie jest gotowy psychicznie do roli męża i ojca. 2.Jeśli kobieta ma choćby najmniejszą wątpliwość przed zawarciem małżeństwa co do tego, czy aby wybrała właściwego faceta..prędzej czy pózniej to małżeństwo sie rozpadnie...Znam wiele takich przykrych przypadków. 3.Dla faceta bardzooo ale to bardzooo ważna jest praca i czasem pracą tłumaczą wiele rzeczy, zakrywają się nią, uciekają w nią.. 4. Facetowi trzeba jasno i zwiężle komunikować czego się od niego oczekuje. Facet nienawidzi mówienia ogródkami i wywlekania po czasie jakiś pretensji... 5.Nie mozna faceta trzymać na smyczy. On POWINIEN mieć swój światek, jakiąś pasje, zajęcie i kobieta również, muszą mieć chwile samotności i odpoczynku od siebie. 6. Nie można okazywać facetowi, że nie ma się do niego zaufania, nie można szaleć z zazdrości... 7.Nie mozna przyzwyczajac faceta do tego, że wszystko się za niego robi. 8. Trzeba okazywać sprytnie swoją bezradność i chwalić faceta wtedy gdy nas wyręcza i nam pomaga. 9. Nie wolno robić facetowi śniadania do pracy. A już szczytem bezmyślności jest robienie mu sniadania do łóżka!. 10. Trzeba go doceniać i oczekiwac od niego tego samego. 11. Trzeba go CIERPLIWIE wysłuchać kiedy mówi o problemach w pracy i nie gadac dużo, tylko go przytulić.. 12.Nie mozna mówić mu non stop o czymś..bo on po paru minutach się wyłącza i nie słucha. 13. Nie mozna mówić facetowi jakiejś ważnej rzeczy kiedy on zapalony kibic piłki noznej ogląda własnie jakis mecz..I tak nic do niego nie dotrze.. 14. Namawiać go na kupno nowego ciucha.Będzie czasem zły, że ostatnie pieniądze wydamy na jakiś łaszek ale będzie się cieszył jak nas zobaczy piekną i powabną w czymś nowym i nęcącym ku zazdrości innych facetów.. 15 Nigdy nie poddawać w wątpliwość jego męskość 16.Nie mówić żle o jego rodzinie choć by to były potwory nie z tej ziemi. 17. Nigdy nie wspominać swoich byłych partnerów i nie dopytywać się o byłe partnerki faceta..To nic nie wniesie dobrego do związku..I po co mieszać w przeszłośc? 18.Nie zrzędzić, nie krzyczeć, nie plotkowac przy nim..[ tylko w kameralnym gronie kobietek;) ] 19.Nie mieć pretensji, że w nocy nie wstaje do dziecka, że nie przebiera go ALE oczekiwac innej pomocy np. przy kąpaniu, sprzątaniu itp. 20. Tak sie zorganizować, żeby niedzielę chociaż jak pracuje cały tydzień do pózna..żeby ten jeden chociaż dzien poświęcił wyłącznie dziecku 21. Nie przyzwyczajać, że zawsze ma uprasowane koszule.Bozia dała mu rączki! 22.Wybaczać drobne potknięcia 23.Nie roztrząsać przeszłych kłótni, nie wracać do tego... 24. Prowokować go do seksu, faceci to uwielbiają, zaskakiwać go.. 25.Nie pozwolić na brak szacunku!!!!! bo to do niczego dobrego nie prowadzi 26.Nie używać słów:Ty zawsze!, Ty nigdy! 27.A!nie wierzyć facetowi, że się zmieni po slubie, że np. przestanie pić , bić itd. 28. Nie wierzyć słowom..tylko patrzeć na gesty. Faceci podobno zamiast mówic wolą działać. 29. Pracowity facet jest zazwyczaj dobrym człowiekiem..bo nie ma czasu myśleć o głupotach i poza tym praca naprawdę uszlachetnia. 30. Nie wierzyć facetowi, który raz juz nas okłamał w bardzoo ważnej sprawie 31. Nie trwać w chorych związkach ze szkodą dla nas i dla dzieci 32. Zobacz jak traktuje Twój wybranek własną matkę...bo za kilka lat Ciebie tak będzie traktował 33.Szukaj natychmiast pomocy jak facet jest porywczy i agresywny 34.Nie zdradzaj mu tajemnic swoich przyjaciółek 35.On nie musi przepadać za Twoimi koleżankami, wystarczy, że jej toleruje. 36.Zainteresowania i pasje faceta też dobrze jest tolerować 37. Nie szpiegujmy faceta, nie czytajmy jego korespondencji 38.Nie włączajmy dzieci w kłótnie 39.Pierzmy brudy we własnych domach, nie oczerniajmy go w towarzystwie wspólnych znajomych.. 40.Bądzmy kobiece 41. Kochajmy faceta mądrze a nie ślepo!!! 42.Rozmawiajmy i nakłaniajmy do rozmów 43.Pogódzmy sie z tym, że facet to wzrokowiec i dostrzega inne piękne kobiety 44.Wspierajmy go i tego samego oczekujmy od niego 45.Wspólnie podejmujmy decyzje 46.Bądzmy wyrozumiałe i tego też oczekujmy..
Goga66
2006-03-13
14:49:35
Email
Bardzo to mądre. Nie rozumiem tylko zakazu robienia kanapek do pracy. Z mężem śniadanko robimy na zmianę chociaż w łóżku go nie jadamy. No i z prasowania nici, bo jak go zastałam prasującego kolejną godzinę jedną koszulę, to była już tak żółta, że ledwie ją doprałam. Nie ma facet do tego talentu i już :) Ale generalnie b. to mądre. Jeżeli macie możliwość przeczytajcie poradnik "żona uległa"! I nie sugerujcie się tytułem - to mądrzejsze niż się wydaje. Chyba tego kiedyś spróbuję
ilona81
2006-03-13
15:02:21
Email
Hmm..tak mnie zawsze zastanawia tylko jedno.. dlaczego to my kobiety mamy się starać by było dobrze..udzielać i słuchac rad innych babek jak sobie radzić z facetami..wystarczy tylko spojrzeć do pism typu Claudia, Oliwia..itd, tam znajdują sie artykuły typu.."jak być wzorową zoną", jak "radzić sobie z facetami", "jak zachować go przy sobie". Czy faceci mają takie problemy? Czy czytają gazety by być wzorowym mężem? Nie! po prostu chodzą z kumplami na piwo i to im wystaracza..;) Sa prostymi stworzeniami i nie robią sobie takich problemów jak my czasami.. Nie ma co się nad tym zastanawiać, by związek wytrwał trzeba go pielęgnować.. ale nie tylko my mamy o to dbać, facet stanowi tu 50% i niech też sie postara.. A my czasem powinnyśmy go olać i pojść z kumpelkami na piwo ;) nie martwiąc się co dzieje się teraz w domu ;)
Migotka
2006-03-13
15:19:47
Email
Ilonko piszesz prawdę,ale jestem pewna,że gdyby przyszło co do czego to miałabys wilkie obory przez wyjściem z domu bez zaprzaatania sobie głowy co sie w nim dzieje;)Kobieta to juz tak ma poukładane w psychice,że wszystkiego musi dopilowac sama,o wszystko zadbac i w zasadzie całą rodzinę ma na swojej głowie,a jak nie na głowie to w myślach i sercu.Nie umiemy ot tak wyrwać się z rodzinnego azylu,jaki sobie storzyłyśmy i chcemy by równiez męzczyzna dbał o niego tak starannie jak my,a gdy nasze oczekiania pod tym wzgledem sie nie spełniaja czepiamy się jak żepy.Trudno widocznie tak byc musi.Kobieca psykika jest o wiele bardziej wrażliwa i znacznie silniejsza niz faceta.Wyobrażacie sobie jak by to było gyby męzczyzna był w ciąży i musiał urodzic dziecko?Nigdy w życiu nie dał by sobie rady.Wysiadł by juz w pierwszym trymestrze...o porodzie to juz nie wspomnę.My kobietki,to nawet jak wyjdziemy gdzies na kawę i ploteczki to cały czas zastanawiamy się co dzieje się w domu.
Goga66
2006-03-13
15:24:12
Email
Ilona - o tym własnie jest Uległa żona. Ale po pierwsze mamy tak w charakterze, że zabiegamy i się staramy, co czasem zwalnia naszych panów z myślenia. My nie wyjdziemy na piwo nie zastanawiając się jak zabezpieczyć malucha, większość facetów tak zrobi. A może powinnyśmy wyjść zostawiając go w ramionach tatusia. Po drugie - część związków by nie przetrwała, bez naszych zabiegów, bo faceci powinni te 50 proc. ale ani emocjonalnie, ani życiowo nie są do tego przygotowani - nie wiedzą nawet, że powinni. Młode matki synów może powinny ich tego uczyć ale jakoś tak jest, że kobieta narzeka na męża a syna tak samo beznadziejnie wychowuje. Więc tu duża rola mądrych matek. No i uczucia - inaczej to wszystko przeżywamy. Dlatego ta uległa żona, to taka fajna lektura - uczy jak robiąc swoje zmusić faceta, zeby stał się odpowiedzialny
pinkie
2006-03-13
23:03:48
Email
Mnie też to wkurza, ze poradniki sa adresowane do kobiet. Ale musimy sobie zdać sprawe z tego,ze kobiety mają inne priorytety w życiu niż mężczyźni. Dla kobiety najwyższym priorytetem jest RODZINA (dzieci, mąż, ona sama), więc to ona powinna o to dbać i zabiegac. Mężczyźni nie są w stanie tego zrozumieć. I kobiety też nie rozumieją, ze dla faceta priorytetem jest powiedzmy SUKCES ZAWODOWY, lub ZALICZENIE CUDOWNEGO SEKSU KILKA RAZY W ŻYCIU, Z RÓŻNYMI KOBIETAMI. Ja nie mówię, ze są to lepsze i gorsze cele życiowe, faktem jest, ze są one różne i często rozłączne. Ja to tak rozumiem. Nie wymagajcie od faceta, ze tak sam z siebie będzie w pubie myślał co tam się w domu dzieje. Czy Wy, gotując obiadek myślicie o poprawieniu działania silnika Waszego samochodu? Dopiero przestawieni faceci, dojrzali, zdają sobie sprawe z tego, ze trwały zgodny związek, rodzina może być całkiem fajna. Tylko niektórzy dłuuugo do tego dochodzą.
samalandra
2006-03-21
15:37:57
Email
Kupe mądrych rad z którymi obecnie się zgadzam tylko mam tak zwykle że takie rady napotykam za późno. Teraz nasuwa się pytanie co zrobić i jak postępować by facet wrócił????????????? Konkretnie młody ojciec do żony i dziecka. Widzicie według mnie każdy mój ruch jest porażką. Widze że im wiecej się staram tym mniej wychodzi mi to na dobre. Pozatym teraz to jest bardzo gorąco i nie wiem jak z tego wybrnąć i co z tego bedzie. Może macie jakieś rady chętnie skorzystam bo chyba nie mam nic już do stracenia. Acha kobietka fajny temat!
samalandra
2006-03-21
15:59:37
Email
Niech ktoś coś napisze:) Ja kończe jutro 21 latek mam malutkie doświadczenie z panami wy pewnie macie wieksze. Doradźcie coś:(
21Aneta
2006-03-21
17:27:00
Email
salamandro a czy możesz chociaż tak troszku napisać dlaczego twój mąż odszedł? Ile on ma lat? Bo widzisz ja mam tak jak ty -21 i jestem meżatką od roku. Mój mąż ma 24, też mieliśmy trudne chwile... Napisz coś wiecej - wtedy bedzie łatwiej coś poradzić.
Julia
2006-03-21
20:30:57
Email
Cześć Salamandro! Zgadzam się z Anetą - trudno radzić, kiedy właściwie nie wiemy co się stało. Na pewno wiele dziewczyn Ci odpisze, ale musisz się trochę bardziej otworzyć. I oczywiście nie chodzi tu o jakieś wścibstwo, opowiesz nam co się stało, jeśli sama będziesz chciała. Chętnie bym Ci poradziła, ale naprawdę wiem tyle, że nie mam pojęcia co napisać.
samalandra
2006-03-21
22:04:35
Email
Trudno oopisać w kilku zdaniach tą sytuacje trochę napisałam o tym w poście "oj niedobrze" Mój mąż może tu węszyć bo wie że tu zaglądam. A teraz to chyba pod każdym pretekstem bedzie mnie winił bo tak właśnie sie zachowuje. Przepraszam za takie zamkniecie się ale sytuacja mnie do tego zmusza. Na poście "Gadu gadu maile kontakty" jest mój mail i nr gg możecie się odezwać to normalnie porozmawiamy.

Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony gwnej forum