szukaj zwrotu:       szukaj w:
wybrano:
dział - Matki, żony, kochanki (problemy z dziećmi, mężami i niemężami, teściowymi, pracą, plotki, rady, itp)
temat - Zdjęcia- proszę o pomoc


Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony głównej forum
Napisano: Treść:
Julia
2006-03-02
Email
Dziewczyny, jeśli możecie, proszę pomóżcie. Właściwie to już dawno powinnam to napisać. Chodzi mi zdjęcia, które zamieszczam na forum. Muszę je zmniejszać, ale nie wiem jak to zrobic, żeby ich jakość sie nie pogarszała. Robię to w programie XnView, czy któraś z Was go zna? Tam jest opcja "zmiana rozmiaru" w menu "obraz". W "Rozmiarze wydruku"zmieniam zawsze jednostki, tzn zmniejszam je. Kiepska jestem w tych sprawach i niecierpliwa, chociaż próbowałam kilku rzeczy, ale nic nie wychodzi z tego. Byłabym wdzieczna, gdyby któraś z Was mi napisała, jak to dobrze zrobić, jeśli oczywiście wiecie. Dzięki!
Agata
2006-03-02
18:48:07
Email
Niestety Julia nie pomogę Co - bo ja używam programu Adobe Photoshop. Jeśli miałabyś ten program - to z przyjemnością pomogę.
Goga66
2006-03-02
19:13:19
Email
Też mam photoshopa i corel photopainta. Nawet nie słyszałam o Twoim programie :(
Goga66
2006-03-02
19:14:40
Email
W każdym razie na forum najlepiej jest dawać obrazki w rgb o rozdzielczośći 72 dpi. spakowane srednio-mocno jpg
Doti
2006-03-02
19:52:34
Email
Julia, poszukaj może masz tam gdzieś opcję "jakość" ona powinna być w procentach albo coś o kompresji. Ja używam ACDsee- łatwy
Julia
2006-03-02
21:57:28
Email
Dzięki dziewczyny.

Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony gwnej forum