szukaj zwrotu:       szukaj w:
wybrano:
dział - Matki, żony, kochanki (problemy z dziećmi, mężami i niemężami, teściowymi, pracą, plotki, rady, itp)
temat - Przepis na tartę


Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony głównej forum
Napisano: Treść:
ADA
2006-03-01
Email
Tak sobie wpadłam na pomysł,że nigdy nie piekłam tarty.Jadę w sobotę do rodziców i pomyślałam,że się podliżę i coś upiekę.Nie mam tylko konkretnego przepisu na tartę,może wy kochane mi pomożecie.
andzia_01
2006-03-02
14:55:30
Email
Hej Ada! Podam Ci przepis na tartę, jest całkiem dobra i łatwa w wykonaniu. TARTA Z JABŁKAMI: 1 i 1/2 szklanki mąki, 1 szklanka cukru, 9 łyzek margaryny Kasi; 1/2 l. śmietanki kremówki; 1 opakowanie cukru waniliowego; 1 opakowanie budyniu waniliowego, 4 łyżki rumu, 10 dag rodzynek; 1 łyżeczka proszku do pieczenia; 1 jajko; małe słodkie jabłka, margaryna do posmarowania formy. 1/mąkę wymieszaną z proszkiem do pieczenia przesiac na stolnice; 2/pośrodku zrobic wgłębienie, wlac do niego ubite jajko, wsypac 5 łyzek cukru i dodac startą na wiórki Kasię /1 łyżkę zostawic/. Zimnymi rękami szybko zagnieśc ciasto, owinąc je w folię i włożyc na pół godziny do lodówki; 3/rodzynki przebrac, umyc, osączyc, polac rumem; 4/jabłka obrac, przekroic na połówki, wydrązyc gniazda nasienne; 5/tortownice lub formę do tarty o śr. ok. 26cm posmarowac margaryną; 6/ciasto rozwałkowac i wylepic nim formę wysoko podwijając brzegi; 7/na cieście układac ciasno obok siebie wydrążone połówki jabłek, ich środki napełnic namoczonymi w rumie rodzynkami; 8/budyn rozmieszac z 1/3 śmietanki. Pozostałą śmietankę zagotowac razem z resztą cukru, cukrem waniliowym i łyżką Kasi. Wlac budyń, ponownie zagotowac i od razu zalac jabłka; 9/Piec 60-70min w piekarniku nagrzanym do 180st.C; 10/ciasto pozostawic w formie na 24 godziny. SMACZNEGO!!!
pinkie
2006-03-28
23:18:38
Email
ADA- właśnie zrobiłam. Pyszota! Trochę dla mnie za ostry- ten smak rumu, bo jestem w ciąży. Ale ciasto wyszło takie delikatne... super, dzięki za przepis.
pinkie
2006-03-28
23:19:22
Email
Tzn dziękuje za przepis Andzi oczywiście
salinika
2015-03-30
10:03:10
Email
przepis na pyszną, szybką i prostą tartę pomidorową z serem http://przepisy.ancymonki.pl/tarta-z-pomidorami/ robiłam już kilka razy i zawsze wychodzi pyszna.

Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony gwnej forum