szukaj zwrotu:       szukaj w:
wybrano:
dział - Matki, żony, kochanki (problemy z dziećmi, mężami i niemężami, teściowymi, pracą, plotki, rady, itp)
temat - system opieki zdrowotnej:(((


Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony głównej forum
Napisano: Treść:
mati81
2006-03-01
Email
Wiem wiem, wszyscy wiedzą jak działa nasz system opieki zdrowotnej, ale ja po prostu po wczorajszym dniu musze podzielic sie z Wami moimi odczuciami!!! Moja Zuzia dostała czerwonej wysypki na zewnątrz narządów i tylko tam, nic na pupie czy innych częściach ciała, stosowałam kremy i nic, pediatra kazał iść do dermatologa niestety ten, do ktorego chodziłam wczesniej z małą nie podpisał kontraktu wiec trzeba było znaleźć innego. Wróciłam do mojej przychodni a tam mi powiedziano, że mam się udać do specjalistycznej poradni dla dzieci, są tam lekarze różnych specjalizacji zajmujący się tylko dziećmi.Tam niestety siĘ dowiedziałam że do dermatologa to mam szanse z dzieckiem dopiero pod koniec marca!!!! I co mam zrobic, czekać aż dziecko dostanie wykwitów??!!! A najgorsze jest to że np. do kardiologa nie ma juz zapisów na ten rok!!! Nie zazdroszcze rodzicom dzieci chorych na serduszko, którzy dowiadują się, że lekarz nie przyjmie ich w tym roku, przecież to dopiero początek marca!!!!!! I co mają robić ci wszcyscy zdesperowani rodzice których nie stac na prywatną opiekę lekarska?????? Patrzeć jak ich dzieci umierają ??!! Przeciez to jest chore, tyle pieniędzy sie marnuje w naszym kraju a na leczenie naszych dzieci ich nie ma!!!! 20 milionów z budżetu na świątynie opatrzności:((((((( brak mi słów jestem po prostu wkur... nie dziwie się że ludzie wyjeżdżaja!! Przepraszam za moje wywody ale musiałam sie wygadać życze wszystkim zdrowia bo chorować w naszym kraju sie nie da!!
Goga66
2006-03-01
10:34:59
Email
Mati - popieram!!!
renya
2006-03-01
10:39:38
Email
Mati, nie tylko Ciebie to boli :( Przerażenie mnie ogarnia kiedy sobie pomyśle, że przez limity przyjęć w gabinetach lekarskich można bezpowrotnie doprowadzić do poważnego problemu zdrowotnego :( Na szczęście nasz maluszek nie choruje zbyt często, ale był czas, że musieliśmy szukać prywatnych gabinetów, w których załatwiano nas uprzejmie i od ręki, bo terminy w przychodni państwowej były tak odległe, że chyba zamartwiłabym się, gdybym miała tyle czekać. Niestety jest to kosztowna sprawa i wiem, że nie zawsze będziemy mogli sobie pozwolić na takie rozwiązanie :( Pozdrawiam serdecznie wszystkich rodziców, a maluszkom życzę zdrówka :D Mati, buziole dla Zuzki!
Michalina
2006-03-02
13:05:33
Email
Ja płace składkę zdrowotną podwójnie: pracując na etat i dodatkowo z działalności gospodarczej, tj. razem pareset zł miesiecznie. Jak byłam w ciąży to chodziłam do lekarza prywatnie, za badania też płaciłam z własnej kieszeni. Do dentysty chodze prywatnie, do dermatologa, okulisty, ginekologa- prywatnie. Dziecko zachoruje- lecę prywatnie, za szczepionki płacę. Zwolnień nie biorę, w razie choroby korzystam z urlopu. Po moim ostatnim potłuczeniu na schodach powiedziałam sobie basta. Poszłam do ambulatorium w szpitalu i zrobiłam RTG "za darmo". U rodzinnego kazałam sobie wystawić skierowanie do poradni rehabilitacyjnej (ide 6 marca) bo plecy bolą mnie od dawna, a od ostatniego wypadku to już w ogole ruszać się nie mogę. Tak zaszalałam na koszt pastwa za ściągnięte ze mnie składki.
Goga66
2006-03-02
13:12:09
Email
Też tak miałam Michalina, jak miałam zarejestrowaną działalność a pracowałam na etacie. Ale jest lepszy "kwiatek"... Jeżeli firma pracownikowi wykupuje świadczenia w prywatnym centrum medycznym, to od tej kwoty, którą tam płaci musi odprowadzać ZUS!! Nie dość, że odciąża państwową służbę zdrowia, to jeszcze musi za karę na nią płacić :(
Michalina
2006-03-02
15:22:23
Email
Pracując na etacie i odchodząc na urlop macierzyński firma nie płaci za mnie składek ZUS. Natomiast z działalności gospodarczej podczas trwania urlopu macierzyńskiego muszę odprowadzać ZUS w pełnym wymiarze!! To jest niesprawiedliwe.

Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony gwnej forum